חשק למתוק אחרי ארוחה

 

שאלה
אני בת 33 וכבר שנתיים אני מנסה לעשות דיאטה ולרדת במשקל בערך כ-10 קילו אבל לא משנה מה אני עושה אני לא מצליחה עד לרמות שאני ממש מיואשת מהעניין. קראתי מלא חומר באינטרנט ואני מבינה שיכול להיות שיש לי בעיה עם חילוף חומרים לא תקין או משהו דומה. אני יודעת בעיקר שאני לא מצליחה להחזיק מעמד בדיאטה במיוחד בשעות הערב אני נתפסת רעב קשה וחשק למתוק כמעט בלתי נשלטים. שמעתי על כמה צמחי מרפא שיכולים מאוד לעזור בהורדת חשק למתוק אחרי ארוחה ואשמח לשמוע המלצה מה עוד אפשר לעשות ואיך משתמשים בצמחי המרפא?

 

תשובה

חשק למתוק הוא צורך בסיס אצל בני האדם, כמו גם חשק למזונות מלוחים ושמנים. הבעיה היא כאשר החשק הזה הוא דומיננטי וחזק ומקשה לנהל תזונה נכונה ומאוזנת כמו גם קושי להרזיה ודיאטה. חשק למתוק קשור למנגנוני הרעב בגוף שלנו. כאשר את אוכלת בצורה מאוזנת הגוף שלך יודע לאותת לך על שובע. סיבה נוספת לחשק למתוק קשורה לרמות הסוכר בדם. בעת אכילה רמות הסוכר בדם עולות ולאחר שהן נספגות בתאים רמות הסוכר יורדות.. זהו תהליך שאמור לקחת זמן רק והוא בעצם שמפעיל את תחושת הרעב בגוף. כאשר את אוכלת מזון מתוק מעובד כמו סוכרים לבנים רמות הסוכר בגוף עולות מהר אבל צונחות בחדות וגם במהירות מה גורם לך להרגיש רעב ודחף, לפעמים בלתי נשלטים לאכול משהו מתוק. זהו אחד הסימנים הקלאסיים לחוסר איזון סוכר בדם. אל חשש אין זה מצביע על בעיה של סוכר אלא על מצב בו אופי וסוג האוכל שאת צורכת גורם לחוסר איזון הזה.


צמחי מרפא יעילים ביותר באיזון רמות סוכר בדם והפחתת החשק למתוק

כאמור כמו ששמעת ישנם כמה וכמה צמחי מרפא שנחקרו רבות ונמצאו יעילים לאיזון רמות סוכר בדם ובכך בעצם השבתת רפלקס הרעב או הורדת החשק למתוק במיוחד אחרי ארוחה. הצמח הראשי אשר ביכולתו לאזן רמות סוכר בדם נקרא ג'ימנמה - זהו צמח מרפא שניתן להשיג במיצוי נוזלי מרוכז או לצרוך כחליטה. היכולת של הג'ימנמה היא מדהימה והוא משמש כאמור כצמח מרפא מרכזי במוצרים ופורמולות לאיזון רמות סוכר בדם ולכן יכול מאוד לסייע לך. כדי להבין כמה הוא חזק - אם תלעסי מספר עלי ג'ימנמה בפה למשך 2-3 דקות ואח"כ תכניסי לפה כפית סוכר את תרגישי שטעם הסוכר דומה יותר לחול.. מה שהג'ימנמה עושה היא מנטרלת את חיישני הטעם המתוק על הלשון. מעבר לכך ישנו את הקינמון שניתן בדרך ביתית להכין ממנו חליטה וכן כמיצוי מרוכז להשפעה מקסימלית. עוד צמחי מרפא טובים לאיזון רמות סוכר: מלון מר, סומאק - תבלין לא כל כך מוכר אבל נמצא בשימוש במטבח הישראלי, שומר ועוד.


לסיכום, הורדת חשק למתוק אחרי ארוחה כולל

צמחי מרפא: מאזנים רמות סוכר בדם, משביתים את רפלקס הרעב
תזונה נכונה, משפרת פעולות עיכול, מאזנת רמות סוכר בדם

 

לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת