חילוף חומרים איטי לאחר דיאטה

 

שאלה
עשיתי לפני כחודשיים דיאטה וירדתי במשך חודש כ 7 ק"ג ואחרי זה אני לא מצליחה להוריד עוד במשקל. נשארו לי עוד כ 10 ק"ג להוריד. למרות שקצת נשברתי בדיאטה שהיתה לי די קשה אני בקושי מצליחה לשמור על המשקל שהגעתי אליו. חברה אמרה לי שיכול להיות שחילוף החומרים שלי ירד ובגלל זה אני לא מצליחה להוריד במשקל.. האם זה נכון? מה אני צריכה לעשות כדי לזרז את חילוף החומרים ולהמשיך להוריד במשקל?

 

תשובה

חילוף החומרים שלנו הוא מנגנון רגיש ביותר וכמו מנגנונים אחרים בגוף הוא נועד בראש ובראשונה להגן על הגוף. כאשר את עושה דיאטה חריפה וקיצונית, כמו שתיארת, הגוף שלך נכנס למצוקה. במצב כזה מיד מואטים תהליכי חילוף החומרים על מנת למנוע ממאגר האנרגיה לצנוח לרמות מסוכנות לבריאותך. את יכולה לדמות את קצב חילוף החומרים ל"שר האוצר" של גופך.. כאשר מתחיל גרעון מיד מתחילים הקיצוצים.. ובהקשר הזה הקיצוצים הם בהוצאות הקלוריות.. כאשר הגוף במצב של רעב חילוף החומרים מואט על מנת למנוע הוצאה של קלוריות ולשמור כמה שאפשר אנרגיה במאגרי החרום. זו הסיבה המרכזית מדוע דיאטות חריפות נכשלות באחוזים גבוהים ביותר. וזו גם הסיבה המרכזית מדוע חוזרים למשקל אף גבוה יותר טרם הדיאטה אחרי שמפסיקים אותה. חילוף החומרים יורד, חוזרים לצרוך שוב אותם קלוריות ויותר כי הגוף זקוק, מאגרי השומן גדלים למקרה ושוב יחזור מצב הרעב ושוב עולים במשקל. אלו תהליכים שהתפתחו ועוצבו משך עשרות אלפי שנים. זהו הגוף שלנו וכך אנו בנויים. כל ניסיון ללכת נגד נידון לכישלון.


תזונה נכונה ואורח חיים הם המפתח למשקל תקין

מה את כן יכולה לעשות? להפסיק לעשות דיאטות. הדרך היחידה להוריד במשקל ולשמור עליו לשנים ארוכות הוא לשנות באופן יסודי את אורח חייך. כולנו גדלים על הרגלי תזונה מערביים אשר מבוססים על מזון מתועש, מוכן מידי, מהיר וזול. מזון זה הוא המקור למרבית הבעיות הרפואיות שלנו ובראשן בעיית ההשמנה. הגוף שלנו מתוכנת להמשך למזונות מלוחים, מתוקים ושומניים וטוב שכך מאחר והם מכילים את הדברים שאנו זקוקים להם על מנת לחיות. הדיאטה הכי מוצלחת בעולם והכי פשוטה היא לדעת מה כן לאכול ומה לא לאכול.. אם תצליחי לעמוד בזה לא רק שתורידי במשקל אלא בריאותך תשתפר בצורה משמעותית. מה שאני מייעצת לך הוא לקרוא היטב את ההמלצות התזונתיות שתקבלי מאיתנו וליישמם באופן מלא.


צמחי מרפא יעילים לזירוז תהליכי חילוף חומרים

לצידן אני מאוד ממליצה לך להתחיל להשתמש בצמחי מרפא אשר יכולים לעזור בשיפור וזירוז חילוף חומרים. הצמחים יעזרו לחילוף החומרים שלך לחזור למקצב מאזון יותר. צמחי מרפא רבים בעלי יכולת להמריץ פעולות עיכול ולזרז את המטבוליזים הטבעי של הגוף ובכך לסייע בשיפור כל תהליכי חילוף החומרים. זאת במקביל לפינוי רעלים ולחיזוק כללי של הגוף ובגלל סיבות אלו צמחי מרפא נחשבים כיעילים בטוחים וטבעיים לכל תהליך של הרזיה נכונה.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית