זקפה חלשה ומצב רוח ירוד

 

שאלה
מזה כבר כחצי שנה אני סובל מזקפה חלשה ומצב רוח ירוד. אני מרגיש כאילו פשוט יצאה לי הרוח מהמפרשים. אני קם בבוקר עייף כאילו לא ישנתי בלילה. כמובן שאי לי חשק למין והדבר הזה מתחיל לפגוע לי רציני באיכות חיים. כשאני מנסה לקיים יחסי מין הזקפה שלי חלשה מאוד וברוב המקרים לא מאפשרת לי לעשות מין. הייתי אצל רופא שרוצה לתת לי משהו לשיפור מצב הרוח ואולי זה יעזור לזקפה. כמו כן רציתי לשאול אם את מכירה משהו טבעי שיכול לעזור לי לטפל בבעיה. אני כרגע בן 53, עובד כעצמאי וחייב לציין שיש קצת בעיות בעסק ובגלל זה אני בלחץ ויכול להיות שזה קשור לכל העניין?

 

תשובה

טוב שהוספת את הפסקה האחרונה כי זהו בהחלט רמז חשוב ויוכל להיות קשור למצבך. זקפה חלשה ומצב רוח ירוד לא חייבים להיות קשורים אחד לשני אבל בהחלט כל אחד יכול להשפיע. בהנחה כי אין לך בעיות פיזיולוגיות הרי שזקפה חלשה יכולה לנבוע מחוסר יכולת בהזרמת דם לאיבר המין וכן מחוסר אנרגיה וחשק מה שמאפיין את מצב הרוח הירוד שלך. אנחנו יודעים היום שלחץ ומתח קשורים ישירות למצב רוח ולבעיות בתפקוד המיני. זאת אומרת שהטיפול שלך צריך להתמקד בהורדת המתח ובהרגעה ומצד שני בחיזוק זרימת דם ושיפור מצב רוח ואנרגיה. לכל אלו יש צמחי מרפא נפלאים.


צמחי מרפא לחיזוק זקפה חלשה ושיפור מצב רוח ירוד

נעשו הרבה מחקרים על צמחי מרפא שונים בהקשר של חיזוק זקפה ושיפור מצב רוח ואנרגיה. אחד הצמחים המפורסמים שבהם הוא הג'ינסנג הקוריאני, זהו צמח מרפא יקר יחסית אבל בעל יכולות טבעיות יעילות להמרצה כללית ושיפור אנרגיה. הוא נחקר ספציפית גם בקשר ליכולתו לחיזוק זקפה חלשה ונמצא יעיל לבעיה זו גם כן: לחץ כאן לקריאת תקציר מחקר על יכולת הג'ינסנג לחיזוק זקפה. מעבר לכך הג'ינסנג ממריץ מאוד ומעורר ובכך מגביר אנרגיה ומשפר מצב רוח ירוד. צמחי מרפא נוספים חשובים כמו רוזמרין, גוארנה, גי'נג'ר ועוד כולם עובדים על המרצה וחיזוק זרימת דם לאיבר המין ובכך בעצם פועלים כמו כל תרופה אחרת לזקפה. כמו כן הצמחים מסייעים באיזון מערכת העצבים ובכך הם מרגיעים ומורידים רמות מתח וסטרס - דבר חשוב מאוד במיוחד במצבך! צמחי המרפא מסייעים לחיזוק בלוטת האדרנל האחראית על יכולת הגוף לעמוד במצבי מתח וסטרס. כאשר בלוטה זו נשחקת גם הכוחות שלך יורדים. חיזוק בלוטת האדרנל חשוב ביותר לשיפור מצב הרוח והגברת האנרגיה.


לסיכום, הטיפול בזקפה חלשה ומצב רוח ירוד כולל

צמחי מרפא: מגבירים זרימת דם לאיבר המין, ממריצים ומגבירים אנרגיה, מאזנים את מערכת העצבים, מרגיעים ומורידים מתח ולחץ, מחזקים את בלוטת אדרנל לעמידות טובה יותר בלחצים, משפרים חשק מיני ומצב רוח, מחזקים זקפה.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית