זיקפה חלשה ועייפות מרובה

 

שאלה
אני בן 53 ובחודשים האחרונים אני מרגיש נפילת אנרגיה חדה ביותר הכוללת גם זיקפה חלשה ובכלל חוסר חשק למין ותחושת דאון כללית. אני עייף רוב הזמן ומרגיש חסר אנרגיה באופן כללי. מעבר לזה אני בריא בסך הכול, למעט בעיית השמנה קלה וכולסטרול מעט גבוה. אני עובד די הרבה במהלך היום בתפקיד בכיר בחברה גדולה. ניסיתי כמה פעמים לקחת ויאגרה אבל האמת אני די מתבייש בזה ורוצה לפתור את העניין בדרך טבעית. האם יש משהו שאוכל לעשות כדי לחזק את הזיקפה ולהגביר את החשק המיני?

 

תשובה

זיקפה חלשה היא אחת מהתופעות הנפוצות ביותר בקרב גברים מעל גיל 50. זו בעיה הנכללת במסגרת מה שקרוי בעיות אונות והאמת היא כל כך שכיחה שהנתונים האמיתיים גבוהים הרבה יותר בגלל שהרבה גברים פשוט לא מדווחים על כך מבושה או שהם פשוט לא מנסים לעשות משהו לפתור את הבעיה. זיקפה חלשה ואון גברי קשורים לכמה דברים ברמה כזו או אחרת. ראשית יש את העניין הגופני. אחרי גיל 50 תפקודים רבים בגוף נחלשים ובמיוחד כאשר יש עומס ומצבים ברקע הבעיה גדלה. עודף כולסטרול מרמז על טרשת עורקים מה שאומר במילים פשוטות זרימת דם לקוייה וחלשה לאיבר המין. זו למעשה אחת הסיבות הפיזיולגיות המרכזיות. מעבר לכך יש את העניין הפסיכולוגי שבמיוחד בגיל ביניים מתחזק עקב שינויים הורמונליים וירידה ברמות הטוסטסטרון אצל גברים. בנוסף, לחץ וסטרס תורמים גם הם במיוחד במישור של האנרגיה וחוסר החשק. סטרס מייצר בגוף הורמונים כמו קורטיזול אשר קשורים קשר ישיר לתחושת חוסר החשק והעייפות. הויאגרה אמנם מספקת מענה לעניין זרימת הדם אבל זהו מענה חלקי עם תופעות לוואי שחלקן לא נעימות.


צמחי מרפא יעילים ביותר בחיזוק הזיקפה והעלאת אנרגיה ומצב רוח

הבשורות הטובות הם שאכן יש טיפול טבעי די יעיל לפתרון הבעיה. הטיפול משלב היבטים תזונתיים, צמחי מרפא, והפחתת רמות מתח ולחץ. אמנם זה נשמע משימה מורכבת אבל אני מבטיחה לך שברגע שנכנסים לתהליך הכול הופך קל יותר ואני מכירה מטופלים רבים שלי שפשוט הבריאו על הדרך ממגוון בעיות נוספות מהם סבלו. אז מה עושים? ראשית יש לשפר את זרימת הדם לאיבר המין וזה על ידי תזונה מחזק וצמחי מרפא. כאשר בונים תכנית תזונתית היא מכוונת להורדת הכולסטרול לצד הגברת האנרגיה והמרץ. לצד התזונה יספקו צמחי המרפא מענה הן להגברת זרימת הדם באופן כללי והן להפחתת רמות כולסטרול ובמיוחד להגברת החשק המיני על ידי העלאת אנרגיה ושיפור מצב רוח. תזונה נכונה וצמחי מרפא הם שילוב מנצח ותוך פרק זמן קצר אתה תרגיש בהבדלים משמעותיים. צמחי המרפא יורגשו כבר מיד עם התחלת השימוש מה שיתן לך גם מוטיבציה להמשיך.


לסיכום, הטיפול הטבעי בחיזוק זיקפה והגברת חשק מיני כולל

תזונה: מחזקת, מעלת אנרגיה, משפרת זרימת דם, משפרת מצב רוח ואנרגיה
צמחי מרפא: מגבירים חשק מיני, מעלים אנרגיה ומצב רוח, מגבירים זרימת דם