זובירקס לא עוזר להרפס - האם יש תחליף טבעי

 

שאלה
אני בת 20 וסובלת מהרפס בשפתיים כל 3-4 חודשיים. אני בחורה בריאה בדרך כלל ולא לוקחת תרופות באופן קבוע. השימוש בזובירקס לא ממש כבר עוזר לי. נמאס לי להסתובב כל הזמן עם פצע על השפתיים. זה לא אסטטי וזה מוריד לי את הבטחון העצמי. מה עלי לעשות? יש טיפול טבעי למצבי?

 

תשובה

הרפס בשפתיים המופיע לעיתים כול כך קרובות מעיד על מערכת חיסון חלשה. צריך לאבחן מה מקור החולשה החיסונית אצלך ולבנות תכנית טיפול בהתאם. חולשה במערכת החיסון יכולה לנבוע מסיבות רבות כגון עומס מטבולי (עודף משקל, שומנים בדם, עודף רעלים ועוד), מתח, חסרים תזונתיים, תזונה לקויה ועוד. וירוס ההרפס, ברגע שנדבקת בו, נשאר רדום אצלך לכל החיים. הדבר היחיד שמונע ממנו להתפרץ זה מערכת החיסון. כשההרפס משגשג ומופיע כשלפוחיות על השפתיים זה מעיד על כך שמערכת החיסון חלשה ושעלייך לחזק את מערכת החיסון בצורה משמעותית.


חיזוק חיסוני בטיפול נטורופתי

במסגרת טיפול נטורופתי ניתן לאבחן את מקור חולשת מערכת החיסון ולהתאים תכנית טיפול שתחזק את מערכת החיסון מצד אחד ותפעל ישירות נגד הוירוס מצד שני. תזונה, פעילות גופנית והורדת מתח הם עמודי הטווח בחיזוק מערכת החיסון. תמיכה בעזרת צמחי מרפא ותוספי תזונה עוזרים בחיזוק מערכת החיסון. מומלץ לעבור לתזונה מחזקת ללא סוכר פשוט ומוצריו וללא שומן רווי ומוקשה. כדאי להימנע ממזון מתועש ומעובד, לשתות כמה שפחות קפה (עד כוס ליום) ובמידה ואת מעשנת - להפסיק. כל אילו גורמים לחולשה משמעותית של מערכת החיסון. בנוסף, ישנם צמחי מרפא מאוד יעילים במצבים אלו כגון אסטרגלוס, לחיזוק מערכת החיסון.


לסיכום, טיפול נטורופתי להרפס כולל:

תזונה: בריאה, טריה ועשירה במרכיבים חיוניים לחיזוק מערכת החיסון
תוספי תזונה: למניעת שגשוג ההרפס וחיזוק מערכת החיסון
צמחי מרפא: מחזקי מערכת חיסון בעלי פעילות אנטי ויראלית ישירה


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית