ולריאן רפואי | Valeriana officinalis | צמחי מרפא

 

שמות הצמח
ולריאן רפואי | Valeriana officinalis 

חלקים בשימוש
שורש

רקע כללי
במשך שנים השתמשו בולריאן כבושם בצרפת ובגרמניה. גילו שהרחה של צמח זה ‏גורם להרדמות וכך הבינו את ערכו המרגיע על מערכת העצבים.‏ ניסויים ומחקרים גילו אפשרות כמרגיע במקרים של ‏בעיות עצביות כגון היסטריה, פרכוסים, התקפות חרדה, דפיקות לב, חוסר שינה והפרעות ‏גיל המעבר.‏ לא ברור מהם החומרים הפעילים בצמח, אך גילו כי החומצה הולארינית והאלדאיד מכניסים ‏סידן לתאים ולכן יש ירידה בלחץ הדם והרפיית שרירים.‏ פעילות הולריאן כנראה מחקה את החומר ‏GABA‏ הנמצא במוח.


פעילות רפואית עיקרית
אנטי חרדתי
ממריץ ומרומם
מאזן את מערכת העצבים
מסייע לשינה
אנטי עוויתי
מוריד לחץ דם

שימושים נפוצים ברפואת צמחי מרפא
חרדות
נדודי שינה
מיגרנות
מתח נפשי ממושך
חיזוק ואיזון מערכת העצבים


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.