ולריאן לטיפול בהתקפי חרדה

 

שאלה
לאחרונה אני סובל מהתקפי חרדה כלליים, זה האבחון של הרופא. הוא המליץ לי על תרופות להרגעה אבל לפני אני רוצה לברר אם יש משהו טבעי ובאמת שמעתי על צמח מרפא בשם ולריאן שיכול לסייע בהרגעה ולהפחית את התקפי החרדה שיש לי. האם זו דעתך? מה הצמח עושה והאם יש עוד דברים שניתן לעשות?

 

תשובה

התקפי חרדה הינם מצב בו הגוף מגיב פיזית לאיום שלא קיים. כל הגוף מתגייס למצב סכנה - מופרשים הורמוני סטרס מיותרת הכליה, שמגרים את הלב לפעום חזק יותר, על מנת להזרים יותר דם לרגליים ולידיים כדי שיוכלו לפעול מהר כנגד הסכנה, סוכר מתפרק ממאגר הסוכר בכבד על מנת לתת אנרגיה זמינה לגוף. מצב זה מלווה בדפיקות לב מהירות, זיעה קרה, סחרחורת, תחושת מתח רב והרגשה של איבוד שליטה. לא תמיד ברור מה המקור להתקפי החרדה, אבל זה בהחלט משהו שמוריד את איכות החיים. הטיפול הקונבנציונלי להתקפי חרדה הינו מתן תרופת הרגעה בזמן התקף ואולי תרופה למניעת ההתקף.


הטיפול הנטורופתי מסייע מאוד במצבי חרדות

מטרת הטיפול הנטורופתי הוא לחזק ולאזן את מערכת העצבים כך שהתקפי החרדה לא יחזרו על עצמם. ישנם מרכיבים בתזונה ובאורח החיים שמגרים את מערכת העצבים ומוציאים אותה מאיזון. קפאין, עישון ואלכוהול לדוגמא יכולים להחריף ולקדם התקפי חרדה. חסרים תזונתיים, בעיקר ויטמיני B, מונעים פעילות תקינה של מרכיבים עצביים במוח. במסגרת הטיפול הנטורופתי מאבחן הנטורופת את מקור החולשה של מערכת העצבים ובונה תכנית טיפול המותאמת לשיקום וחיזוק מערכת העצבים. בנוסף, ישנם צמחי מרפא יעילים למצב זה. לשאלתך, ולריאן הוא צמח מרגיע הפועל על מערכת העצבים המרכזית והוא בהחלט יעיל לטיפול בחרדות. בנוסף, ישנם צמחי מרפא נוספים החשובים בטיפול בחרדות כגון היפריקום ובקופה הפועלים לשיקום מערכת העצבים.


לסיכום, טיפול נטורופתי להתקפי חרדה וחרדות כולל

תזונה: מאזנת ומשקמת את מערכת העצבים
תוספי תזונה: עוזרים לתשדורת בן תאית טובה במוח
צמחי מרפא: לאיזון, שיקום ותמיכה במערכת העצבים
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..