הרזיה בריאה בגישה טבעית

 

שאלה
קראתי אצלך באתר שאת מדברת על הרזיה בריאה בשיטה נטורופתית. עשיתי בחיים שלי כמה וכמה דיאטות שלצערי לא עזרו לי במיוחד שלא לדבר שבכמה מקרים אפילו עליתי יותר במשקל אחרי שהפסקתי את הדיאטה. אשמח אם תוכלי להרחיב על ההרזיה בגישה טבעית לפי הנטורופתיה ומה היתרונות שלה לעומת שיטות אחרות והאם באמת היא יכולה לסייע להרזות וגם לשמור על המשקל לאורך זמן אח"כ.

 

תשובה

שמירה על משקל תקין לאורך זמן הינה אתגר לא פשוט לרוב האוכלוסיה בעולם המערבי. אורח החיים שלנו מוביל לרוב לאכילת יתר ולחוסר פעילות גופנית. שפע המזון שמסביבנו, אכילה חברתית בכל אירוע וחגיגה, ואורח חיים עם מיעוט פעילות גופנית הינו מתכון בטוח לעלייה במשקל. הרבה אנשים נרתמים ל"מבצע" של הרזיה, אוכלים תזונה דלה קלוריות ויורדים במשקל. לרוב, הקושי העיקרי הוא לשמור על המשקל התקין ושם רוב האנשים נכשלים. ההבנה מדוע זה קורה היא המפתח לשינוי ולהצלחה על שמירת משקל תקין לאורך זמן. אכילה מצומצמת קלוריות מציבה את הגוף במצוקה. בעקבות דורות רבים שהגוף היה צריך לשרוד מצבי רעב, הוא פיתח מנגנוני השרדות שהיום בעוכרינו. בעקבות המצוקה הקלורית הגוף לומד לאגור מזון בצורה יעילה. לאורך זמן האכילה המצומצמת קשה. כשמתחילים לחרוג מהתזונה, ולו בקצת, הגוף ישר אוגר כשומן את העודף. ההבנה ששמירה על משקל תקין הוא אורח חיים ולא מבצע חד פעמי היא המפתח לפתרון עודף המשקל.


צמחי מרפא תורמים רבות לתחושת השובע בהרזיה

במסגרת הטיפול הנטורופתי נבנית לך תכנית טיפול שמותאמת באופן אישי למצבך הבריאותי והגופני. לעיתים יש צורך בשימוש בצמחי מרפא שמטרתם לאזן את המטבוליזם בגוף ולעודד ירידה במשקל. ישנם צמחי מרפא מצוינים שתורמים לתחושת שובע ולעידוד בלוטת התריס לזירוז שריפת שומנים. מרכז הטיפול הוא כמובן תפריט תזונתי. מטרת התזונה לתת מענה לכל צרכי הגוף, לכמות הקלוריות שהגוף זקוק, ללא מצוקה של חסרים תזונתיים. תזונה שתעודד ירידה במשקל ושמירה על משקל תקין לאורך שנים רבות. תזונה שתיתן תחושת שובע לאורך זמן תעזור ביישום תהליך הירידה במשקל ותעזור למנוע עלייה חוזרת במשקל.


הטיפול הנטורופתי יעיל להרזיה ושמירה על משקל תקין

תזונה: עשירה במרכיבים חיוניים, בסיבים תזונתיים, תורמת לתחושת שובע
צמחי מרפא: לעידוד שריפת שומנים ותחושת שובע

אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית