הרגעה טבעית של עקיצת יתושות

 

הקיץ מביא איתו פירות עסיסיים, ים וחום וגם הרבה יתושים. ליתר דיוק הבעיה היא עם היתושות - הן אלה שעוקצות ולא היתושים הזכרים. הנה כמה שיטות ביתיות להקלה על עקיצה אם אין בנמצא משחה להרגעה..


הרגעה טבעית של עקיצת יתושות


כיצד ניתן להקל על עקיצות יתושות


חומץ תפוחים

חומץ תפוחים משמש למטרות שונות בבישול וכמזון בעיקר לחיזוק מערכת העיכול. במידה ונעקצתם ויש לידכם חומץ תפוחים, מרחו בעדינות על אזור העקיצה להרגעה מהירה של העור ולהפחתת האדמומיות של העקיצה.

מיץ בצל

הבצל מכיל חומרים אנטי בקטריאליים חזקים והוא מוכר כאחד המזונות האנטיביוטיים בדומה לשום. מיץ הבצל יכול לסייע בהפחתה של הגירוד כתוצאה מהעקיצה. חשוב למרוח את מיץ הבצל על עור לא פצוע או שרוט.

לימון

לפרי הלימון שימושים בריאותיים רבים ומגוונים. הוא טוב לניקוי הגוף ולחיזוק חיסוני והוא גם יכול לסייע בזמן עקיצה. הניחו בעדינות פרוסת לימון על העקיצה למשך כמה דקות תוך לחיצה עדינה.

קליפת בננה

בננה היא אמנם פרי חורף במקורה אולם ניתן למצוא אותה בשווקים גם בקיץ. הבננה תורמת לנו רבות לבריאות והקליפה שלה יכולה לסייע גם היא להקלה והרגעה מקומית במצבים של עקיצות יתושות. יש למרוח את חלקה הפנימי של הקליפה על העקיצה מספר פעמים עד להרגעה של האזור האדמומי על העור.


טיפול נטורופתיטיפול טבעי


תרומתם של צמחי מרפא למצבי בריאות שוניםהמידע בדף זה מבוסס, בין השאר, על ערכים תזונתיים במזון על פי USDA, ספרות ומקורות נוספים.