הקשר בין תזונה לגסטריטיס

 

שאלה
אובחנתי עם גסטריטיס ואני עם הצרה הזו כבר למעלה משנה. התרופות שאני לוקח עוזרות קצת לסימפטומים אבל לא מצליח להיפטר מהבעיה. דיברתי עם חברה שאמרה לי שתזונה יכולה לעזור לבעיה. אני הבנתי שזה בגלל חיידק הליקובקטר פילורי אז לא כל כך ברור לי מה הקשר בין תזונה לגסטריטיס? בנוסף אשמח לייעוץ אם יש משהו שיוכל להוריד את החיידק בקיבה ולהקל על הכאבים והסבל הזה?

 

תשובה

הקשר בין תזונה לגסטריטיס, לפחות בראיה שלי, הוא סיבה ותוצאה - היינו קשר הדוק ישיר וחזק מאוד. אכן, דלקת בקיבה היא תוצר של שגשוג יתר של חיידק ההליקובקטר בקיבה. אולם צריך ללכת צעד אחד אחורה כדי למצוא את הסיבה שמלכתחילה החיידק משגשג וגורם לדלקת. כיום אנחנו יודעים שחולשה חיסונית וחולשה של מערכת העיכול - אשר נובעות מאורח חיים לקוי - תזונה לקויה, מתח, מזהמים שונים וכו' - עומדים בבסיס התפרצות וגדילת החיידק והדלקתיות בקיבה. תזונה לא נכונה ומזון קלוקל הוא אחת הסיבות הישירות לבעיה. כמו כן מזון לא נכון מחריף את הדלקתיות, מעורר ומחריף את הסימפטומים במיוחד את הצרבות וכו'. מבחינתך הטיפול להורדת החיידק, לריפוי הדלקת, וסילוק הסימפטומים והכאבים צריכים להיות בפעולה טיפולית אחת. הבשורה המשמחת היא שריפוי גסטריטיס הוא בעל סיכויי הצלחה גבוהים מאוד אם יש מצד המטופל רצון להבריא - ומספיק אפילו מעט.. איך עושים את זה ונפטרים מהליקובקטר פילורי וכל הצרות שהוא גורר איתו?


טיפול טבעי ממוקד לגסטריטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהתזונה וצמחי מרפא הם שילוב אופטימלי לטיפול בגסטריטיס

לתזונה יש משקל עצום בגרימת הבעיה וכן בתהליך הריפוי שלה. לתזונה יכולת טבעית לחזק את מערכת העיכול והחיסון, להקטין את נוכחות החיידק בקיבה, לרפא את הדלקתיות בריריות הקיבה, לחזק את שריר הוושט ולהגביר את חוסן הגוף באופן כללי - כל הפעולות האלו עומדות בבסיס הריפוי של גסטריטיס. זהו תהליך פשוט ולא מורכב יתר על המידה והוא דורש ממך בעיקר רצון להבריא ולעשות שינוי. השינוי הוא לא דרמטי והוא בהחלט שווה את המאמץ הלא רב שהוא דורש. לצד התזונה גם לצמחי המרפא תרומה חשובה, בעיקר, על ידי פעולה ישירה לקטילת הליקובקטר, איזון חומציות הקיבה, שיקום ריריות הקיבה והפחתת הדלקתיות, חיזוק ואיזון מערכת העיכול כולה וחיזוק מערכת החיסון. מהניסיון שלי אני יכולה להגיד לך שהשילוב של תזונה נכונה וצמחי מרפא הוא שילוב מנצח עם סיכויי הצלחה גבוהים מאוד בריפוי הדלקת. את צריכה רק להחליט.


לסיכום, ריפוי טבעי של גסטריטיס כולל

תזונה: מאזנת מערכת העיכול, מחזקת את שריר הוושט, מאזנת חומציות בקיבה, מפחיתה נוכחות הליקובקטר פילורי, מחזקת חיסונית.
צמחי מרפא: פועלים ישירות לקטילת הליקובקטר, מאזנים את מערכת העיכול, מחזקים חיסונית, משקמים ריריות קיבה ומפחיתים דלקתיות.


טיפול טבעי לגסטריטיסטיפול נטורופתי לגסטריטיס


קטעי וידאו על הטיפול בגסטריטיס, צרבות והליקובקטר פילורי


גסטריטיס כאבים מניעה ודרכי טיפול
צרבות, גסטריטיס והליקובקטר פילורי
גסטריטיס ובחילות - טיפול טבעי