הליקובקטר פילורי וצרבות קשות | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות


רקע אודות המטופל

חגית, בת 25, רווקה, סטודנטית למנהל עסקים, עובדת חצי משרה כפקידה, מאוד עסוקה ומתוחה, תזונה לא מאוזנת, אוכלת בשעות לא קבועות, כמעט ולא פעילה גופנית, מרבה לאכול בחוץ אוכל מוכן.


פירוט תלונות עיקריות

חגית הגיעה אליי עם תלונה של צרידות קשה במיתרי הקול, צרבות קשות ומזון שעולה מהקיבה. הסימפטומים מופיעים כל יום. הצרידות כל הזמן ברקע והצרבות יומיומיות ומחריפות עקב אכילה של מזונות שומניים בעיקר. בנוסף בבדיקות נשיפה אובחן הימצאות של חיידק הליקובקטר פילורי. היא לקחה בעבר אנטיביוטיקה ותרופות להורדת חומציות. התרופות עזרו לתקופה ואז שוב הסימפטומים חזרו. חגית הבינה שיש קשר בין התזונה שלה בפרט ואורח חייה בכלל לבין מצב מערכת העיכול שלה והיא הגיעה אליי בניסיון למצוא דרך אחרת לפתור את בעייתה. חגית מספרת כי מילדות היא סובלת מצרבות ברמות חומרה שונות. אימה מספרת שכתינוקת סבלה מריפלוקס בדרכי העיכול והקיאה כל מה שאכלה. לפני כחמש שנים עשתה חגית גסטרוסקופיה ואבחנו לה דלקת בקיבה וחיידק הליקובקטר פילורי. מאז היא לקחה שני סבבים של אנטיביוטיקה לטיפול החיידק, כל פעם החיידק חזר.


וידאו קצר על הטיפול הטבעי להליקובקטר וצרבותתלונות ברקע

בנוסף לצרבות, לצרידות ולהליקובקטר חגית סבלה מעצירות כבר הרבה שנים. היא מדווחת שיש תקופות שיש יציאות אחת לכמה ימים ויש תקופות שזה פתאום מסתדר ויש יציאות יומיום. בתקופה האחרונה היציאות קשות מאוד ואחת לכמה ימים. זה גורם לה אי נוחות בבטן וכאב בזמן יציאה.

טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר

הטיפול הנטורופתי בהליקובקטר פילורי וצרבות

באבחון עולה כי לחגית מערכת עיכול מאוד חלשה. חולשה זו נוצרה עוד בינקות ובאה לידי ביטוי ברפלוקס - חזרה של מזון ומיצי עיכול מהקיבה לוושט. החולשה מתבטאת גם בחוסר היכולת של מערכת העיכול להוציא את הפסולת שמצטברת במעי בצורה יעילה. העצירות מעידה על תנועתיות לא תקינה של המעי והחלשותו. כתוצאה מחולשה זו חיידקים יכולים להתרבות בקלות. במקרה של חגית חיידק ההליקובקטר פילורי, הנמצא אצל רוב האנשים המבוגרים בקיבה, ולרוב אינו מתרבה וגורם לדלקת, התרבה והתחזק עד שאפילו האנטיביוטיקה לא מחסלת אותו. הסיבה לכך טמונה בחולשתה של מערכת העיכול ומערכת החיסון. חולשה זו היא מצע מצוין לחיידק להתרבות שוב ושוב. המטרה העיקרית במקרה של חגית היתה לחזק את מערכת העיכול - לדאוג לתנועתיות תקינה של המעי וליציאות תקינות, לאזן את החומציות בקיבה ולחזק את השריר הטבעתי בין הקיבה לוושט על מנת למנוע רפלוקס וצרבות. בנוסף, המטרה היתה הכחדה באופן ישיר של החיידק על מנת שלא ימשיך להתרבות בקיבה ולגרום לדלקת.

 


צמחי מרפא להליקובקטר פילורי

הותאמה לחגית תכנית תזונתית שכללה מזון משקם מערכת העיכול. הושם דגש על סיבים מסיסים שמעודדים את תנועתיות המעי ויציאות תקינות מצד אחד, אך גם עוזרים בריפוי הדלקת בקיבה על ידי ריפוד וריפוי הריריות מצד שני. בנוסף הותאמו לחגית פורמולת צמחי מרפא שמטרתם פעילות אנטי חיידקית ספציפית נגד ההליקובקטר פילורי וכמו כן חיזוק מערכת החיסון והעיכול על מנת לרתום את הגוף להתמודד בצורה היעילה ביותר נגד החיידק. בנוסף ניתנה לחגית המלצה להתחיל לעסוק בפעילות גופנית סדירה, כגון הליכה על מנת לשפר את תנועתיות המעי, להוריד רמות מתח ולחזק את מערכת החיסון.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בהליקובקטר פילורי וצרבות

חגית החלה בתכנית הטיפול תוך שהיא מקפידה על היבטי התזונה ונוטלת את פורמולות צמחי המרפא שהותאמה עבורה. כבר לאחר ימים ספורים החלה להרגיש הקלה משמעותית בצרבות שהפכו קלות יותר והופיעו בתדירות נמוכה יותר וכן הורגשה הקלה בעצירות, היציאות הפכו תכופות יותר. חגית המשיכה והתמידה עם התכנית הטיפולית הכוללת ולאחר שבועיים היא דיווחה כי היציאות נהפכו יומיומיות והצרבות נעלמו כליל. לאחר כחודש מתחילת הטיפול הגיעה חגית לפגישת בקרה וסיפרה כי מעבר להקלה המשמעותית עם הצרבות והעצירות גם הצרידות, ממנה סבלה, נעלמה. חגית דיווחה כי תחושות אי הנוחות והכאבים במערכת העיכול פחתו גם הם בצורה משמעותית ביותר והיא סיפרה בשמחה כי ההרגשה כללית שלה היא כמו של "אדם חדש" והיא מלאת אנרגיות ושמחה. חגית המשיכה עוד כחודש עם תכנית הטיפול המשקמת ואח"כ קיבלה תכנית תזונתית לטווח ארוך על מנת שתוכל להמשיך ולשמור על הישגי הטיפול.