הליקובקטר פילורי וצרבות קשות | סיפור הצלחה טיפולי

 


טיפול טבעי לחיידק הליקובקטר

תלונה רפואית עיקרית:
הליקובקטר פילורי  וצרבות

רקע אודות המטופל:
חגית, בת 25, רווקה, סטודנטית למנהל עסקים, עובדת חצי משרה כפקידה, מאוד עסוקה ומתוחה, תזונה לא מאוזנת, אוכלת בשעות לא קבועות, כמעט ולא פעילה גופנית, מרבה לאכול בחוץ אוכל מוכן.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.
קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


פירוט תלונות עיקריות

חגית הגיעה לטיפול עם תלונה של צרידות קשה במיתרי הקול, צרבות מרובות ותחושת מזון שעולה מהקיבה (ריפלוקס). התסמינים הופיעו כל יום. הצרידות כל הזמן ברקע והצרבות יומיומיות ומחריפות עקב אכילה של מזונות שומניים בעיקר. בנוסף, בבדיקות נשיפה אובחן הימצאות של חיידק הליקובקטר פילורי. חגית נטלה בעבר טיפול משולש הכלל אנטיביוטיקה ותרופות להורדת חומציות. הטיפול עזר למספר חודשים ואז שוב הסימפטומים חזרו. חגית מספרת כי מילדות היא סובלת מצרבות ברמות חומרה שונות. אימה מספרת שכתינוקת סבלה מריפלוקס בדרכי העיכול והקיאה כל מה שאכלה. לפני כחמש שנים עשתה חגית גסטרוסקופיה ואבחנו לה דלקת בקיבה וחיידק הליקובקטר פילורי. מאז היא לקחה שני סבבים של אנטיביוטיקה, אולם כל פעם החיידק חזר.


תלונות ברקע

בנוסף לצרבות, לצרידות ולהליקובקטר חגית סבלה מעצירות כבר הרבה שנים. היא מדווחת שיש תקופות שיש יציאות אחת לכמה ימים ויש תקופות שזה פתאום מסתדר ויש יציאות יומיום. בתקופה האחרונה היציאות קשות מאוד ואחת לכמה ימים. זה גורם לה אי נוחות בבטן וכאב בזמן יציאה.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


הטיפול הנטורופתי בהליקובקטר פילורי וצרבות

באבחון עלה כי חגית סובלת ממערכת עיכול לא מאוזנת. חולשה זו נוצרה עוד בילדותה ואז באה לידי ביטוי ברפלוקס - חזרה של מזון ומיצי עיכול מהקיבה לכיוון הוושט. חולשה זו מתבטאת גם בחוסר היכולת של מערכת העיכול לפנות את הפסולת המצטברת במעי בצורה יעילה. העצירות מעידה על תנועתיות לא תקינה של המעי. כתוצאה מכך חיידקים יכולים להתרבות בקלות. במקרה של חגית חיידק הליקובקטר פילורי, הנמצא אצל רוב האנשים המבוגרים בקיבה, שגשג והתחזק וגרם לדלקת ברירית הקיבה (גסטריטיס). המטרה הטיפולית העיקרית, במקרה של חגית, היתה לחזק ולאזן את מערכת העיכול ואת מערכת החיסון - לדאוג לתנועתיות תקינה של המעי וליציאות תקינות, לאזן את החומציות בקיבה להפחית את עליית מיצי העיכול (ריפלוקס) על מנת למנוע צרבות. להגן על ריריות הוושט והקיבה ובנוסף, טיפול ישיר בחיידק.


טיפול משולב תזונה, צמחי מרפא והפחתת סטרס

חגית קיבלת תכנית טיפול אשר כללה שילוב של תזונה שיקומית, צמחי מרפא והפחתת סטרס במטרה לחזק את מערכת העיכול והחיסון ולמגר את החיידק. בתכנית התזונתית ניתן דגש מרכזי להעשרת התפריט בסיבים מסיסים המעודדים את תנועתיות המעי ויציאות תקינות מצד אחד, אך גם עוזרים בריפוי הדלקת בקיבה על ידי פעילות אנטי דלקתית והגנה על הריריות. בנוסף לתזונה הותאמה לחגית פורמולת צמחי מרפא בעלת פעילות אנטי חיידקית ספציפית כנגד ההליקובקטר פילורי וכמו כן חיזוק מערכת החיסון והעיכול על מנת לרתום את הגוף להתמודד בצורה היעילה ביותר נגד החיידק. להשלמת הטיפול קיבלה חגית תכנית להפחתת סטרס אשר ידוע כמרכיב הגורם לעליית חומציות הקיבה וכמחליש חיסונית ולכן החשיבות להורדת המתח היא גבוהה במצבי חולשה של מערכת העיכול והחיסון.


תוצאות הטיפול

חגית החלה בתכנית תוך שהיא מקפידה על היבטי התזונה ונוטלת את פורמולות צמחי המרפא שהותאמה עבורה. לאחר כשבוע, במעקב ההתקדמות, דיווחה חגית כי החלה להרגיש הקלה בצרבות אשר הפכו קלות יותר והופיעו בתדירות נמוכה יותר וכן הורגשה הקלה בעצירות, היציאות הפכו תכופות יותר. חגית המשיכה והתמידה עם התכנית הטיפולית הכוללת ובפגישת הבקרה לאחר כשלושה שבועות דיווחה כי היציאות נהפכו יומיומיות והצרבות נעלמו כליל. לאחר כחודשיים מתחילת הטיפול הגיעה חגית לפגישת בקרה וסיפרה כי מעבר להקלה המשמעותית עם הצרבות והעצירות גם הצרידות, ממנה סבלה, פחתה מאוד. חגית דיווחה כי תחושות אי הנוחות והכאבים במערכת העיכול פחתו גם הם בצורה משמעותית והיא סיפרה כי ההרגשה הכללית שלה טובה מאוד. חגית המשיכה עם הטיפול ואח"כ קיבלה תכנית לטווח ארוך על מנת שתוכל להמשיך ולשמור על הההטבה הבריאותית.אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
דוגמאות לעוד סיפורי החלמה


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,