הליקובקטר פילורי | מילון מונחים

 

כיצד גילו את החיידק

בשנות ה 80' גילה חוקר בשם מרשל את הימצאות חיידק הנקרא הליקובקטר פילורי בקיבה וכי הוא החשוד המרכזי לדלקת בקיבה - גסטריטיס וכן לאולקוס - כיבי קיבה. קהילת הרופאים זלזלו במחקר מאחר ואף אחד לא האמין כי יצור חי כל שהוא יכול לשרוד בחומציות מיצי הקיבה החזקים. מחקרים נוספים בנושא, בניהם מחקר בו הדביק מרשל את עצמו בחיידק, הוכיחו את הקשר בין דלקתיות בקיבה לבין הליקובקטר פילורי.


שכיחות הופעת הליקובקטר

הליקובקטר פילורי נהפך בשנים האחרונות לשכיח מאוד ומשערים כי הוא נמצא אצל אחוז גבוה באוכלוסיה, גם ללא תסמינים כלשהם. ישנם כמה דרכים לאבחן הליקובקטר כאשר הנפוצים הם בדיקת נשיפה וביופסיה או בדיקת צואה. הטיפול הקונבנציונאלי כולל אנטיביוטיקה ותרופות מעכבות ייצור מיצי עיכול כגון אופרדקס ונקסיום, במקרי דלקת. הרקע הנפוץ להתרבות החיידק הוא שינוי ברמת החומציות בקיבה, חולשה חיסונית, בעיות של מערכת העיכול וכו'. תופעות אלו נגרמות לרוב מתזונה לקויה או סטרס.


הטיפול הנטורופתי להליקובקטר מתמקד בסיבות העומדות בשורש הבעיה ואשר אפשרו לחיידק לשגשג ברירית הקיבה. לרוב אורח חיים הכולל תזונה לקויה, סטרס גבוה או מתמשך, עלולים לגרום לשינויים ברמות החומציות בקיבה ובמצב זה לאפשר לחיידק להתרבות. שילוב של תזונה נכונה, הפחתת סטרס וסיוע ספציפי של צמחי מרפא, מסייעים לפתור את בעיית החיידק והדלקת בצורה יסודית ולהביא למניעה ארוכת טווח.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.
קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


תרומתם של צמחי מרפא

צמחים כגון קופטיס (Coptis chinensis) , קינמון (Cinnamon) וכו', מכילים חומרים פעילים המסייעים לקטילת מזהמים שונים. מעבר לפעילות אנטי חיידקית, מכילים הצמחים רכיבים נוגדי דלקת ספציפיים לשיקום והגנה על רירית הקיבה. קמומיל (Matricaria recutita) לדוגמא, הוא בעל ריכוז גבוה של חומרים מרגיעים אנטי דלקתיים. פורמולה לטיפול בהליקובקטר ו/או דלקת בקיבה מורכבת לרוב מכמה צמחים אשר מספקים מענה כולל לבעיה.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


טיפול משולב להחלמה ומניעה

הגישה הטיפולית משלבת 3 תחומים עיקריים על מנת להשיג הצלחות ומניעה ארוכי טווח. תזונה נכונה, צמחי מרפא והפחתת סטרס - לאיזון רמות החומציות בקיבה, הפחתת תהליכים דלקתיים, חיזוק מערכת העיכול והחיסון. מרכיבים אלו יוצרים תכנית המותאמת באופן אישי לאורח חיי המטופל להשגת נוחות והחלמה מהירה.


מקבץ סיפורי החלמה


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

צרבות כרוניות וגוש תקוע בגרון

צרבות ועודף משקל

צרבות קשות, עצירות וגזים

צרבת, דקירות בחזה ובחילות

אולקוס, חרדות

אולקוס, כיב קיבה

אולקוס, עודף משקל

אולקוס ועצירות

גסטריטיס וגזים

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,

גסטריטיס, חרדה