הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה חוזרים

 


תלונה רפואית עיקרית:
הליקובקטר פילורי  ודלקת בקיבה

רקע אודות המטופל:
שאול, בן 58, גרוש מזה 10 שנים + 2 ילדים נשואים + 2 נכדים, עובד בתעשייה צבאית למעלה מ- 30 שנה, אוהב את העבודה. בתפקיד בכיר ויש לעיתים מתח. נפרד לאחרונה מחברתו מזה 5 שנים דבר אשר הוסיף כמות נכבדה של סטרס לחייו.


הטיפול כולל התמקדות בסיבות לבעיה ובתסמינים גם יחד - שילוב המניב הצלחות משמעותיות. זו גם הדרך להחלים בצורה יסודית ולשמור על הבריאות לטווח ארוך.
קביעת תור ומידע נוסף

לילך נהרי ND נטורופתית מוסמכת
1-700-700-329


פירוט תלונות עיקריות:
לפני כשנה וחצי החלו כאבים בבטן עליונה שהלכו והתגברו. שאול פנה לרופא ששלח אותו לבדיקת גסטרוסקופיה שם נעשתה גם ביופסיה. ממצאי הבדיקה העלו כי יש דלקת קלה בקיבה והביופסיה הראתה שיש המצאות של חיידק הליקובקטר פילורי - הגורם העיקרי לדלקות בקיבה. שאול קיבל טיפול אנטיביוטי משולש לחיידק ונקסיום. הטיפול סייע וכאבי הבטן פחתו בצורה משמעותית. לאחר כחצי שנה שוב הופיעו כאבים, שאול חזר לרופא וקיבל בפעם השנייה את אותו טיפול תרופתי. הפעם האנטיביוטיקה גרמה לשאול חולשה, עייפות ושלשולים אבל הוא סיים את הטיפול וחזר להרגיש טוב. לאחר כ-3 חודשים מסיום הטיפול השני חזרו כאבי הבטן. לאחר בירור שעשה החליט להגיע לטיפול נטורופתי בעיקר כי חשש שנטילת אנטיביוטיקה בפעם השלישית כבר לא תועיל לו.


פירוט תלונות ברקע:
שאול דיווח כי יש לו כולסטרול גבוה. לא מטופל תרופתית. מעוניין לנסות להורידת את רמת הכולסטרול במסגרת הטיפול הנטורופתי. הכולסטרול הכללי שלו עומד על 231, HDL 55 | LDL 145.


טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר


הטיפול הנטורופתי בהליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

שאול הגיע לאחר 2 ניסיונות טיפול שלא צלחו להליקובקטר וגסטריטיס. באבחון עלה כי יש תפקוד חלש ולא מאוזן של מערכת העיכול והחיסון. באבחון רמות סטרס במערכת ביופידבק נמצא כי יש סטרס משמעותי ברקע וגם הוא תורם לחולשה החיסונית ושל מערכת העיכול. לאחר קבלת התמונה המלאה - במיוחד בהתייחס לתזונה. נבנתה תכנית טיפול משולבת המבוססת על חיזוק ספציפי של מערכת החיסון והעיכול ובמקביל התמקדות ספציפית במיגור חיידק הליקובקטר. הטיפול כלל הגברה משמעותית של תהליכים אנטי דלקתיים ואנטי חיידקיים דרך תזונה שיקומית, הפחתת סטרס וצמחי מרפא וכן הוצאת כל גורם מעודד דלקתיות מהתפריט. חשוב במיוחד לטפל בסיבות ברקע במיוחד לאחר ניסיונות טיפול לא מוצלחים של אנטיביוטיקה - זהו תנאי הכרחי להחלמה שלמה ושמירה על בריאות לאורח זמן, בהתחשב בגיל המטופל ובצורך לחזק את התגובה החיסונית ואת תפקודי מערכת העיכול.


פעילות אנטי חיידקית

במקביל להתמקדות בחיזוק מערכת העיכול והחיסון, הטיפול כלל גם התייחסות אנטי חיידקית ישירה בעיקר באמצעות פורמולות צמחי מרפא בריכוז גבוה על מנת לספק החלמה מהירה ככל האפשר. הפורמולה כללה גם צמחים אדפטוגניים וצמחים מרגיעים לסיוע בהפחתת הסטרס.


תוצאות הטיפול

שאול התגייס לתכנית הטיפול.. במהלך השבועיים הראשונים דיווח על הקלה הדרגתית בכאבי הבטן. בפגישת המעקב לאחר כשלושה שבועות עלה כי בנוסף להטבה בכאבי הבטן היציאות הפכו לסדירות וקלות - עובדה אשר הצביעה על תהליך שיקום נכון של מערכת העיכול. שאול המשיך להתמיד בתכנית הטיפול ולאחר כחודש וחצי דיווח כי כאבי הבטן נעלמו ורק חש אותם כאשר היה חורג. העלמות הכאבים היוו אינדיקציה כי הדלקת הולכת ומחלימה. בשלב הטיפול השני התחלנו להרחיב את התפריט התזונתי ולהוסיף מזונות ובכך לבנות תפריט ארוך טווח לצד שימור ההטבה שהושגה. במעקב המשך נראה שהרחבת התכנית הצליחה לשמר את ההטבה. בביקורת תקופתית לאחר 3 חודשים דיווח שאול כי בבדיקת נשיפה לא נמצא חיידק - דבר אשר חיזק את העובדה כי ההחלמה הייתה משמעותית.אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
דוגמאות לעוד סיפורי החלמה


הליקובקטר פילורי וגסטריטיס

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

הליקובקטר פילורי, נפיחות וגזים

הליקובקטר פילורי, עצירות וכאבי בטן

הליקובקטר פילורי וצרבות קשות

הליקובקטר פילורי, גסטריטיס ובקע סרעפתי,