הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

הליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה


רקע אודות המטופל

שאול, בן 58, גרוש מזה 10 שנים+ 2 ילדים נשואים + 2 נכדים, עובד בתעשייה צבאית למעלה מ 30 שנה, אוהב מאוד את עבודתו למרות שמרגיש הרבה פעמים מתוח ולחוץ מהעבודה מסיבות שונות. בנוסף, לאחרונה נפרד מחברתו מזה 5 שנים וזה הוסיף למתח בחייו.


תלונות עיקריות

לפני כ 5 שנים החלו כאבים בבטן עליונה שהלכו והתגברו. שאול פנה אל הרופא ששלח אותו לבדיקת גסטרוסקופיה שם נעשתה גם ביופסיה. הבדיקה הראתה דלקת קלה בקיבה והביופסיה הראתה שיש המצאות של חיידק ההליקובקטר פילורי - הגורם העיקרי לדלקות בקיבה. שאול קיבל טיפול אנטיביוטי לחיידק ותרופה מורידה חומצות קיבה בשם נקסיום. הטיפול הקל על הסמפטומים והכאב בקיבה פחת בצורה משמעותית. לאחר כשנה וחצי שוב הופיעו הכאבים, שוב עשה שאול בדיקת גסטרוסקופיה ושוב נמצאה דלקת בקיבה וחיידק הליקובקטר פילורי. שאול קיבל שוב את אותו טיפול תרופתי. הפעם האנטיביוטיקה גרמה לשאול חולשה גדולה ושלשולים. היה לו קשה מאוד לסיים את הטיפול האנטיביוטי. לפני חודשיים כל התופעות חזרו שוב ובבדיקה נמצאה דלקת בקיבה וחיידק. הפעם שאול החליט לנסות טיפול אחר. הוא הבין שזה לא פתרון לקחת שוב ושוב אנטיביוטיקה אם החיידק כל פעם חוזר. בנוסף, רופא גסטרואנטרולוג אמר לו שמחקרים מראים שלקיחה של אנטיביוטיקה לחיידק ההליקובקטר בפעם השלישית ומעלה כבר לא יעילה.


וידאו קצר על הטיפול הטבעי להליקובקטר וצרבותתלונות ברקע

בבדיקות דם אחרונות נמצא כי שאול סובל מכולסטרול גבוה. הוא כרגע לא התחיל לקחת תרופה ומעוניין לנסות להורידת את רמת הכולסטרול במסגרת הטיפול הנטורופתי. הכולסטרול הכללי שלו עומד על 231, הכולסטרול "הטוב" HDL 55 וה LDL 145.

טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר

הטיפול הנטורופתי בהליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

שאול הגיעה עם חולשה גדולה במערכת העיכול. על מנת לפתור את בעיית ההליקובקטר פילורי בקיבה צריך להבין שלא מספיק לחסל את החיידק, כפי שהאנטיביוטיקה פועלת, אלא לא פחות משמעותי לחזק את מערכת העיכול ומערכת החיסון על מנת שהגוף יתגייס למנוע את התרבותו של החיידק בקיבה. חיידק ההליקובקטר פילורי נמצא אצל רובנו בקיבה ואנחנו חיים איתו בשלום. הבעיה מתחילה כשהוא מצליח להתרבות בקיבה ולגרום לנזק ברירית הקיבה. החיידק יכול להתרבות רק במצב של חולשה גדולה של הקיבה וחולשה של מערכת החיסון. על מנת לפתור את הבעיה מהשורש יש לדאוג להפרשת חומצות קיבה תקינות וחיזוק מערכת החיסון.


פעילות אנטי חיידקית טבעית

בנוסף, יש להשתמש במרכיבים טבעיים בעלי פעילות אנטי חיידקית ספציפית. נבנתה לשאול תכנית טיפול. תכנית הטיפול הייתה מורכבת מתכנית תזונתית, הכוללת תפריט לחיזוק מערכת העיכול המכיל מזונות שמרפאים את הדלקת בקיבה. ישנם מזונות בעלי חומרים פעילים המצפים את ריריות הקיבה, מגנים עליהם ומהווים חיץ בין תאי הקיבה לבין חומצות הקיבה שיכולות לגרות ולפגוע בתאי הקיבה הפגועים מלכתחילה מהדלקת. בנוסף הותאמו לשאול צמחי מרפא שמטרתם פעילות אנטי חיידקית ספציפית נגד חיידק ההליקובקטר פילורי וכן פעילות אנטי דלקתית משקמת של הקיבה. צמחי מרפא אנטי חיידקים לרוב בעלי פעילות גם של חיזוק מערכת החיסון.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בהליקובקטר פילורי ודלקת בקיבה

שאול החל בתזונת ניקוי קלה לעיכול ותוך שבועיים כאבי הבטן פחתו בתדירותם ובעצמתם. הוא לקח את צמחי המרפא שהומלצו לו באופן יומיומי ולאחר חודש וחצי כאבי הבטן נעלמו. הכאבים היו אינדיקציה לחומרת הדלקת וכשהכאבים נעלמו היה ברור שהדלקת בקיבה מתרפאת. לאחר 3 חודשים שאול עשה בדיקת דם. הכולסטרול ירד לנורמה: כולסטרול כללי 189 ו LDL 113. שאול הרגיש יותר אנרגטי וחיוני. לאחר 5 חודשי טיפול עם צמחי מרפא שאול עשה בדיקת נשיפה ולא נמצא הליקובקטר בקיבה.