איך לטפל בהליקובקטר פילורי עם גסטריטיסתלונות ברקע

יוני סובל מעייפות שמתמשכת כל היום. הוא טוען שהוא ישן 6-7 שעות, שינה טובה ועמוקה, אבל קם עייף והעייפות ממשיכה לאורך כל היום. העייפות קיימת כבר שנים אבל החמירה לאחרונה. הפנתי את יוני לעשות בדיקות דם לבדוק אם קיימים חסרים תזונתיים, שיכולים להיגרם בין השאר בעקבות הדלקת בקיבה, וכן שיבדוק בבדיקות דם את תפקוד בלוטת התריס. בדיקות דם הראו כי ליוני אנמיה על רקע חסר B12. B12 הוא ויטמין שיכול להספג במעי רק בנוכחות של מרכיב המופרש מתאי הקיבה. כשהקיבה פגועה מרכיב זה לא מופרש וויטמין B12 לא נספג. חסר בויטמין זה יכול לגרום לאנמיה. מצב של אנמיה יכול בהחלט להסביר את העייפות שיוני סבל ממנה. המלצתי לו להתחיל ולקחת תוסף B12 באופן יומיומי.

טיפול טבעי להליקובקטרטיפול נטורופתי להליקובקטר

הטיפול הנטורופתי בהליקובקטר פילורי וגסטריטיס

מטרת הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס ובחיידק הליקובקטר היא לפתור את הבעיה מהשורש. הדלקת בקיבה נוצרה מפעילות החיידק, אבל מה גרם לחיידק להתרבות בקיבה? יש גורמים שונים שמקדמים מצב זה. אצל רוב המבוגרים קיים חיידק ההליקובקטר בקיבה. אז למה אצל חלק מהאנשים חיידק זה מתרבה וגורם לדלקת ואצל חלק לא? התשובה לכך נמצאת בחוזקה של מערכת החיסון ומערכת העיכול. מערכת חיסון חזקה, פלורת מעי מאוזנת, הפרשה תקינה של מיצי מרה - כל אילו מונעים מחיידק ההליקובקטר ומכל חיידק אחר להתרבות בקיבה. אלו המנגנונים הטבעיים של הגוף להגן על עצמו. כשמנגנונים אילו פגועים, כשהקיבה חלשה ומערכת החיסון לא מגיבה בצורה יעילה התוצאה היא התרבות החיידק הקיבה. על מנת לפתור את הבעיה של הדלקת בקיבה אצל יוני יש לפעול בכמה רמות:


פעילות אנטי חיידקית טבעית

חיסול ממוקד של החיידק על ידי צמחי מרפא אנטי חיידקים, חיזוק מערכת העיכול על ידי צמחי מרפא מעודדי הפרשת מיצי מרה, מאזני חומציות קיבה ותזונה קלה לעיכול שתוריד את העומס מהקיבה, חיזוק מערכת החיסון על ידי צמחי מרפא, תוספי תזונה ותזונה, שתאפשר למערכת החיסון להתמודד בצורה אופטימלית נגד החיידק.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בהליקובקטר פילורי וגסטריטיס

יוני התגייס לתכנית הטיפול אשר כללה תכנית תזונתית אישית ופורמולת צמחי מרפא. כבר לאחר שבוע הוא דיווח שכאבי הבטן פחתו והוא מרגיש יותר טוב. לאחר כחודש מתחילת הטיפול לצד התמדה בתכנית התזונתית ונטילת צמחי המרפא, דיווח יוני כי כאבי הבטן נעלמו כליל ונשארה רגישות קלה באזור הקיבה מידי פעם. יוני המשיך להתמיד בתהליך ובתום 4 חודשי טיפול הוא עשה בדיקת נשיפה להליקובקטר והרמה של החיידק ירדה לטווח הנורמה. כאבי הבטן והאי נוחות בבטן נעלמו. הדלקת נרפאה לחלוטין ויוני חזר לשגרת חיים בריאה יותר.