הורדת כולסטרול טבעית

 

שאלה
אני בן 43 וסובל כבר כמעט שנה מכולסטרול גבוה. אחרי שגילו אצלי את הכולסטרול התחלתי לקחת כדורים בעצת הרופא שלי והכולסטרול ירד אבל לצערי הכדורים לא ממש עושים לי טוב. אני מרגיש עייף והאנרגיה שלי ירדה מאוד. שאלתי את הרופא שלי אם אפשר להגיע להורדת כולסטרול טבעית והוא אמר שכן אבל זה קשה מאוד וזה לוקח הרבה זמן ובד"כ לא מצליח. בדקתי באינטרנט כל מיני כתבות ודווקא קראתי שהורדת כולסטרול טבעית כן אפשרית ולא ממש קשה לעשות את זה. ראשית רציתי לשאול האם לדעת ניתן להוריד כולסטרול בדרך טבעית והאם זה יגרום להפסקת הכדורים שאני לוקח? שנית מה צריך בעצם לאכול או לעשות כדי להוריד וכמה זמן את חושבת זה לוקח? האם יש דרך שאפשר לזרז את הורדת הכולסטרול באופן טבעי? אולי צמחים או משקה או ויטמינים.. אודה לתשובתך בעניין.

 

תשובה

כולסטרול גבוה הינו מצב שכיח בעולם המודרני. ברוב המקרים הכולסטרול הגבוה נובע מתזונה לקויה, עשירה בשומן, בעיקר שומן מן החי, ודלה בסיבים תזונתיים. מחקרים רבים מראים את הקשר בין אורח החיים המודרני לבין כולסטרול גבוה. המציאות המודרנית, שכוללת מזון מעובד , עשיר בשומן ודל בסיבים, אורח חיים נייח, ומתח כרוני, יומיומי, הינה מציאות שמקדמת עודף כולסטרול, ובין השאר תחלואים נוספים כגון: עודף משקל, סוכרת, יתר לחץ דם ועוד. חשוב להבין שעודף כולסטרול הוא גורם סיכון לתחלואה של כלי דם ויכול לגרום למחלות לב ושבץ מוחי. אבל יחד עם זאת חשוב להבין שעודף כולסטרול הוא בעצם רק גורם סיכון אחד, ויש עוד גורמי סיכון נוספים הקשורים לאורח חיים לקוי, שמקדמים מחלות לב וכלי דם. תרופות להורדת כולסטרול עוזרות להוריד את רמות הכולסטרול בלבד, אך אם לא נעשה שינוי של ממש באורח החיים, ישנה עדיין סכנה למחלות לב וכלי דם. ההוכחה לכך היא שכיום, עם התרופות שמורידות רמות כולסטרול, הצנתורים והניתור המוקדם של הבעיה - עדיין מחלות לב הם גורם המוות מספר אחד בארצנו. הורדת כולסטרול טבעית לא רק תאזן את רמות הכולסטרול, אלא גם תוריד את הסיכון בצורה משמעותית למחלות לב וכלי דם ותקדם באופן כללי את הבריאות והרגשת האנרגיה והחיוניות.


הטיפול הנטורופתי יעיל להורדת כולסטרול והוא בטוח לחלוטין וללא תופעות לוואי

הורדת כולסטרול טבעית מתאפשרת בעזרת שינוי תזונתי ותמיכה של צמחי מרפא ותוספי תזונה. תזונה נקייה משומן רווי ועשירה בסיבים תזונתיים תעזור לניקוי ושיקום כלי הדם ממשקעי השומנים. ישנם צמחי מרפא מצוינים לאיזון רמות כולסטרול בדם והם פועלים בצורה טבעית לחלוטין, ללא תופעות לוואי. צמח מרפא כגון קומיפורה מוקול נחקר רבות ונמצא כי הוא מכיל חומר פעיל בשם גוגוליפיד. חומר זה נחקר ונמצא יעיל לאיזון רמות כולסטרול בדם בצורה טבעית, ללא תופעות לוואי. תוסף תזונה של פיטוסטרולים אושר על ידי ארגון הקרדיולוגים הישראלי כתוסף יעיל למניעת מחלות וכלי דם. מחקרים רבים מראים כי תוסף זה יעיל ביותר, בטוח וללא תופעות לוואי באיזון רמות כולסטרול. פיטוסטרולים הינם מרכיבים טבעיים לחלוטין שמקורם במזון צמחי. בגלל שמבנם זהה לכולסטרול, הם מתחרים איתו על אזורי ספיגה במעי וכתוצאה מכך הכולסטרול אינו נספג לדם. הטיפול הנטורופתי להורדת כולסטרול טבעית יעיל ביותר, בטוח לשימוש וללא תופעות לוואי. הטיפול יעיל לא רק לאיזון רמות כולסטרול אלא גם למניעת מחלות נוספות ולשמירה על בריאות תקינה. השילוב של תזונה נכונה, פעילות גופנית, צמחי מרפא ותוספי תזונה הינו שילוב מנצח בהורדת כולסטרול גבוה.


לסיכום, הטיפול הטבעי בהורדת כולסטרול גבוה כולל

תזונה נכונה: פינוי רמות הכולסטרול מהדם ומניעת ייצור מוגבר של כולסטרול
תוספי תזונה: מניעת ספיגת הכולסטרול במעי
צמחי מרפא: משפיעים על מטבוליזם של שומנים בדם ומאזנים ייצור כולסטרול על ידי הכבד
פעילות גופנית: מעלה את רמות הכולסטרול הטוב שמפנה כולסטרול מהדם