הדרך הטבעית לחיזוק און גברייותר ויותר גברים בעולם המודרני סובלים מחוסר חשק מיני או מחוסר יכולת לקיים יחסי מין (אין אונות\אימפוטנציה). בעיות מיניות אצל הגבר פחות מדוברות, לרוב הם נחשבות כטאבו, ולכן גם פחות מטופלות, עקב סטיגמות חברתיות ובושה. שינוי תזונתי מתאים יכול לחזק את החשק המיני, לחזק את הזיקפה וכמובן לשפר את יחסי המין.

כיום ידוע כי תזונה ואורח חיים בריאים הם המפתח לחיים ארוכים, ויותר חשוב מכך, בעלי איכות חיים גבוהה. יותר ויותר מחקרים מגלים כי תזונה נכונה יכולה למנוע מחלות קשות השכיחות בעולם המודרני הגורמות לתמותה כגון מחלות לב, סוכרת וסרטן. כוחם של התזונה וצמחי המרפא הם ללא עוררין במצבי תחלואה רבים.


חיזוק און גבריתזונה לחיזוק און גברי


מכיוון שהסיבה הנפוצה ביותר לבעיות זיקפה היא טרשת עורקים, הטיפול התזונתי בשילוב צמחי מרפא בטרשת עורקים יעיל ביותר לבעיות זיקפה על רקע זה. טרשת עורקים הינו תהליך בו נוצרים רבדים שומניים בדפנות הפנימיים של העורקים, מקשים את העורקים ומאטים את זרימת הדם עד כדי חסימה (ואז נגרם התקף לב). בתהליך טרשת העורקים העורק מאבד מהאלסטיות שלו ונהיה קשה. הפלאק הנוצר הינו בעצם רובד העשוי משומן, כולסטרול, פסולת ושריר חלק משגשג. ככל שהטרשת מתקדמת, פחות חמצן מגיע לאיברים החיוניים. נהוג היה להאמין כי כמות כולסטרול גבוהה בדם הינה הגורם העיקרי האחראי ליצירת טרשת עורקים. כיום ידוע כי כולסטרול הוא רק מרכיב אחד בהשתלשלות אירועים גדולה יותר. הבעיה מתחילה הרבה לפני היווצרות הפלאק. רק כשמולקולות השומן שנמצאות בדם, כגון LDL, מתחמצנות על ידי רדיקלים חופשיים, מתחילה השתלשלות של אירועים המובילים לטרשת. הגורמים עם כן להתחלת התהליך הטרשתי הם הרדיקלים החופשיים.


התכנית הטבעית לחיזוק און גברי כוללת

הפחתת שומנים רווים בתזונה
שומנים רווים במזון תורמים משמעותית לרמות כולסטרול גבוהות, לטרשת עורקים שמשמעה היצרות העורקים , זרימת דם לקוייה וכו'.

הפחתת פחמימות פשוטות
צריכה של פחמימות ריקות גורמת לעליות וירידות חדות ברמות הסוכר דבר המוביל לחוסר אנרגיה ועייפות בין השאר.

צריכה מוגברת של מזונות עשירים בחומצות שומן חיוניות
חומצות שומן חיוניות החשובות לדילול הדם - חיזוק זרימת דם לאיבר המין, הגברת אנרגיה ומצב רוח ולתפקוד כללי תקין של הגוף.

צריכת מזונות עשירים בנוגדי חימצון
נוגדי החימצון פועלים נגד הרדיקלים החופשיים ובכך מונעים את התהליך הטרשתי

מזונות מעוררי חשק - אפרודיזיאק
אפרודיזיאק הינו מרכיב שמשתמשים בו להגביר את היצר המיני. השם נגזר מהאלה היוונית אפרודיטי, אלת החושניות. עולם המחקר מתקשה למצוא הסבר למזונות השונים המעוררים את החשק המיני, אך נסיון של מאות שנים מוכיח שישנם מזונות המגבירים את החשק המיני והביצוע המיני. למשל, השוקולד מכיל כימיקל הנקרא פנילאתילמין המעלה את תחושת האופורייה וההרגשה הטובה המקדמת את תחושת האינטימיות בזמן קיום יחסי מין.

צמחי מרפא להגברת האון הגברי
צמחים רבים ידועים ומוכרים מחקרית ביכולתם לספק מענה טבעי ויעיל לכמה מהמצבים הגורמים לבעיות אין אונות ולחיזוק האון הגברי והזיקפה. צמחי המרפא תורמים באופן הבא:


חיזוק און גבריתזונה לחיזוק און גברי


הרגעה כללית והפחתת סטרס
חיזוק זרימת הדם לאיבר המין
שיפור מצב הרוח
הגברת חשק מיני
העלאת אנרגיה וחיוניות ועוד.

בנוסף, צמחי המרפא נוטלים חלק חשוב בהפחתת כולסטרול גבוה בדם ובכך בהאטת התהליכים הטרשתיים. כמו כן הצמחים מצויינים להפחתת רמות סטרס גבוהות אשר, כאמור, הם חלק מהסיבות המרכזיות לחוסר חשק מיני ולאין אונות.

לסיכום, חשוב להבין כי הסיבה השכיחה ביותר לבעיות זיקפה בעולם המודרני, כמו ברוב המחלות הכרוניות של העולם המודרני, הינה אורח חיים לקוי. שמירה על תפריט מאוזן, שימוש בצמחי מרפא תקניים ופעילות גופנית קבועה לא רק תשמור על חיי מין מספקים, אלא גם תמנע מחלות אחרות רבות בעתיד.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..