האם ניתן להבריא מסוכרת סוג 2 ללא תרופות

 

שאלה
אני גבר בן 54 חולה סוכרת סוג 2 כבר כמה שנים, רמת הסוכר שלי בדם היא מאוד גבוהה (220 בצום), ואינני לוקח תרופות כיוון שהן גורמות לי להרגיש רע מאוד, הרופא שלי מזהיר אותי מסיבוכים ותופעות קשות אם לא אתחיל לטפל בעצמי ומנסה לשכנע אותי לקחת שוב תרופות. מאחר ואני מאוד רוצה להמנע מתרופות אני מנסה למצוא פתרון טבעי לבעיה והגעתי אליך ואשמח אם תוכלי לייעץ לי ולסייע בשאלה האם יש אפשרות להרפא מסוכרת סוג 2 ללא תרופות קונבנציונליות? גם אם מצבי הוא כבר כמו שכתבתי?תשובה

סוכרת סוג 2 מאופיינת ברמות גבוהות בדם. במקום שהסוכר יכנס לתאים, הוא נשאר בזרם הדם. הסובה לכך שהאינסולין, שאמור "לפתוח" את התא ולהכניס את הסוכר לתא, לא מצליח לעשות את תפקידו. הוא מופרש בצורה מספקת לדם, אך אינו מתפקד בצורה יעילה. הגורמים למצב זה הם רבים, ולרוב מצב זה נוצר משילוב של כמה גורמים, ולא גורם אחד בלבד. לאורח החיים שלנו השפעה מכרעת בהתפתחות חוסר רגישות לאינסולין. שילוב של תזונה עשירה בפחמימות פשוטות וסוכרים, עם עודף משקל וחוסר פעילות גופנית הוא מצב שמוביל להתפתחות סוכרת סוג 2. מכיוון שזו מחלה של אורח חיים, יש לטיפול הנטורופתי מענה יעיל וחכם, ללא תופעות לוואי.טיפול נטורופתי יעיל ביותר בסוכרת סוג 2 כי הוא פותר את הבעיה מהשורש.

תהליך הריפוי כולל שינוי תזונתי, התאמה של צמחי מרפא ותוספי תזונה. יש כמה מרכיבים תזונתיים הנלקחים בחשבון בבניית התפריט:

אינדקס גליקמי
זהו ביטוי מספרי המודד את המהירות בה המזון הפחממתי מעלה את רמת הסוכר בדם מעל לנורמה בשעתיים הראשונות אחרי ארוחה. אכילת מזונות בעלי אינדקס גליקמי נמוך משפיעים על ירידה בסוכר בדם, ירידה ברמות אינסולין המופרשת מהלבלב, ירידה ברמת טריגליצרידים וכולסטרול. האינדקס הגליקמי מושפע לא רק מסוג המזון אלא גם מצורתו (שלם\מרוסק), גודל המנה, דרך הכנתו. מזון המכיל יותר סיבים, מלא ושלם, בעל יותר חלבון האינדקס הגליקמי יהיה נמוך. מזונות בעלי ערך גליקמי נמוך מקנים הרגשת שובע לשעות רבות ושמירה על משקל.

סיבים מסיסים:
יש להם השפעה על הורדת סוכר, סופחים נוזלים. יש לצרוך יותר סיבים מסיסים לעומת סיבים בלתי מסיסים בגלל שהם מקטינים את הצורך באינסולין. הסיבים המסיסים סופחים מים והנפח שלהם קטן. הסיבים מעכבים את ריקון הקיבה, מפחיתים הפרשת אינסולין ומגבירים רגישות הרקמה לאינסולין.

שומנים רוויים:
השומנים הרוויים, תורמים להשמנה ומכאן תורמים לסוכרת. כמו כן שומנים אלו אחראים לרמות גבוהות של כולסטרול. מכיוון שחולי סוכרת נמצאים בסיכון גבוה למחלות לב ולשבץ, מומלץ להוריד את השומן הרווי מהתזונה כדי לשמור על רמות כולסטרול מאוזנות.


לסיכום, ריפוי סוכרת סוג 2 בדרך טבעית וללא תרופות כולל

תזונה: בעלת אינדקס גליקמי נמוך, עשירה בסיבים, איזון מערכת מטבולית
פעילות גופנית: לאיזון רמות סוכר ושמירה על משקל תקין
צמחי מרפא ותוספי תזונה: לאיזון רמות סוכר ולשיפור הרגישות לאינסולין