האם מומלץ לקחת עלי פטל בזמן הריון?

 

שאלה
קראתי מאמר בעיתון על עלי פטל והריון. אשמח אם תוכלו להרחיב בנושא, מתי מותר להשתמש בעלי פטל בזמן הריון, מה טוב בעלי פטל בזמן הריון וכו'.

 

תשובה

תקופת ההריון הינה תקופה בעלת אתגרים רבים לגוף. הגוף עובר שינויים קיצוניים, מה שדורש מכל המערכות בגוף להתנהל אחרת. להריון השפעה גם על המצב הנפשי של האישה, עקב השינויים ההורמונלים ועקב החששות לקראת הלידה. הלידה הוא תהליך מאתגר מאוד. רוב הנשים חוששות מהכאב בלידה ולכן במשך אלפי שנים נעשו נסיונות להקל על כאב האישה בזמן לידה. במסגרת הטיפול הנטורופתי מותאמת תכנית טיפול לאישה ההרה על פי צרכיה ותלונותיה, על מנת להבטיח הריון תקין ולידה בריאה וקלה.


ישנם צמחי מרפא מצוינים לחיזוק והקלה לקראת לידה

דוגמא אחת הכי מוכרת הינה עליו של צמח הפטל Raspberry משמשים במשך מאות שנים כעזר בתהליך הלידה ולהקלה על היולדת. חסידי השימוש בו מציינים כי הודות לחיזוק ולהכנה שעושה הצמח לרחם לקראת הלידה, מתאפשרים צירים יעילים המזרזים את מהלך הלידה וגם מקלים את כאביה. יש הגורסים כי ניתן להשתמש בעלי הפטל משך כל ההיריון, או מסוף טרימסטר ראשון . המחמירים ממליצים על שימוש בו החל מטרימסטר שלישי ועד הלידה. בנשים בעלות היסטוריה של לידה מוקדמת יש לשקול האם להשתמש בו. עלי הפטל מחזקים את הדם ואת הגוף בכלל ועוזרים בהרפיית שרירים, כך שפתיחת צואר הרחם והוצאת היילוד קלה יותר.


לסיכום, ניתן להקל על ההריון והלידה בעזרת צמחי מרפא, בעיקר עלי פטל

תזונה: עשירה בויטמינים ומינרלים חיוניים
צמחי מרפא: לחיזוק והכנה לקראת לידה
תוספי תזונה: להרפיית שרירים ומילוי חסרים תזונתיים


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת