האם יש צמחי מרפא מעכבי תיאבון

 

שאלה
רציתי לדעת אם יש דבר כזה צמחי מרפא שמעכבים תיאבון וגורמים לתחושת שובע רבה יותר, מכיוון שיש לי בעיה שאני כל הזמן רעבה, ואוכלת בלי סוף. אני עם עודף משקל של 12 קילו - זה מה שאני רוצה להוריד. וכאמור שמעתי שיש צמחי מרפא שעוצרים את התיאבון או משהו דומה. אשמח אם תוכלי לפרט מה הצמחים האלו ואיך הם עוזרים והאם הם באמת יעילים להורדת החשק לאוכל או לפחות להוריד את החשק למתוק ופחמימות.

 

תשובה

משקל עודף הוא תוצאה של אכילת יתר. הסיבות לאכילה לא נכונה יכולות להיות רבות. לתיאבון מוגבר יש משמעותיות רבה לתרומה לעודף משקל. תיאבון מוגבר יכול להביא לעלייה במשקל והוא קשה יותר לרסן. כשהגוף רעב והבטן מתכווצת מרעב קשה לעמוד בפיתויים שמסביב. האינסטינקט הראשוני הוא לאכול. על מנת לפתור בעיה של עודף תאבון יש למצוא את הגורם לכך. תיאבון רב יכול לנבוע מהרגלי תזונה מילדות, מחוסר איזון הורמונלי, מחסכים נפשיים, מתזונה לקויה ומחוסר איזון רמות סוכר בדם. על מנת להתאים תכנית טיפול בשבילך, יש לבחון את הסיבות לתאבון המוגבר - לבחון בבדיקות דם אם רמות הסוכר מאוזנות, אם את סובלת מהיפוגליקמיה (נפילות סוכר), האם יש מתח נפשי ומהם הרגלי התזונה שלך.


צמחי מרפא טובים להענקת תחושת שובע

במסגרת טיפול נטורופתי נבנית תכנית טיפול בהתאם לאבחנה המתקבלת מהתשאול. תזונה נכונה תעניק תחושת שובע לאורך זמן ותעזור להפחתה במשקל. בנוסף, ישנם צמחי מרפא מצוינים להקניית תחושת שובע. צמחי מרפא אילו פועלים על שני מנגנונים עיקריים - איזון רמות הסוכר ומניעת נפילות סוכר שגורמות לרעב וסיבים תזונתיים שמתנפחים בקיבה ותורמים לתחושת שובע ומלאות. שילוב של תזונה עשירה בסיבים תזונתיים, פעילות גופנית שמאזנת רמות סוכר ומורידה את החשק לאוכל וצמחי מרפא שעוזרים לתחושת השובע יפתרו את הבעיה מהשורש, יפחיתו את צריכת הקלוריות ויעזרו לא רק בירידה במשקל כי אם בשמירה על משקל תקין לאורך זמן.


לסיכום, טיפול נטורופתי להרזיה בריאה כולל:

תזונה: עשירה בסיבים תזונתיים, לתחושת שובע ואיזון רמות סוכר
פעילות גופנית: לאיזון רמות סוכר ושיפור חילוף החומרים
צמחי מרפא: לתחושת שובע לאורך זמן ואיזון רמות הסוכר בדם


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת