האם גסטריטיס זו מחלה מדבקת

 

שאלה
אני בן 55 וסובל מזה כשנתיים מגסטריטיס. לאחרונה גם אשתי החלה להתלונן על סימפטומים כגון בחילות, צרבת - במיוחד אחרי האוכל, אי נוחות בבטן וכו'. רציתי לשאול האם גסטריטיס זו מחלה מדבקת שיכול להיות שהעברתי אותה לאישתי? אני שואל כי אני יודע שיש במצב של דלקת בקיבה חיידק הליקובקטר ואולי הוא עבר אליה והדביק אותה. בהזדמנות זו אבקש המלצה להקלה על הסימפטומים לאישתי כי היא לא רוצה לקחת תרופות.

 

תשובה

גסטריטיס לא נחשבת כמחלה מדבקת. למרות שברוב המקרים חיידק הליקובקטר פילורי קשור לגסטריטיס והוא מדבק אבל בשכיחות מאוד נמוכה ולא כמו חיידקים הגורמים לזיהומים במערכת הנשימה לדוגמה. חיידק ההליקובקטר נמצא אצל אחזו גבוה של אנשים בקיבה, אצל אדם בריא החיידק נמצא ברמה נמוכה והוא אינו מפריע לאיזון ופעולת עיכול תקינה. במצבי גסטריטיס, ובמקרים רבים החיידק משגשג יתר על המידה בקיבה ומשפיע על איזון החומציות ותורם בכך לדלקת. ניתן לא רק להקל על הסימפטומים של הדלקת אלא גם לרפא אותה. הנושאים המרכזיים שיכולים לסייע בריפוי דלקת בקיבה והפחתת רמות הליקובטר הם בעיקר תזונה נכונה וצמחי מרפא.


טיפול טבעי ממוקד לגסטריטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהלתזונה וצמחי מרפא יכולת טבעית גבוהה בריפוי גסטריטיס

זו גם בשורה עבורך כי אם תרצה, תוכל לטפל בבעיה שלך יחד עם אשתך. אחת הסיבות המרכזיות להופעת גסטריטיס ולהחמרה שלה הוא אורח חיים לקוי הכולל בעיקר תזונה לא נכונה, מתח וסטרס וכו'. כאשר תכנס בפעם הבאה לסופרמרקט תסתכל סביבך.. 90% מהמדפים מציעים מזונות מעובדים - חסרי ערכים תזונתיים, מזונות עשירים בשומנים רווים - בשר וגבינות ומעט מאוד מזונות נטולי שומנים ולא מעובדים. נעשו מחקרים רבים אשר הצביעו על הקשר הישיר בין תזונה לקויה להופעת הדלקת בקיבה. למזלנו זו מחלה שאפשר לרפא אותה ובדרך טבעית ופשוטה הכוללת התייחסות תזונתית נכונה ושימוש בצמחי מרפא. כאמור, מזונות שומניים, חריפים, המכילים סוכר ריק מעלים את חומציות הקיבה כל הזמן מה שגורם לתהליכים הדלקתיים, להחלשות של שריר הוושט ומכאן לסימפטומים הקלאסיים של גסטריטיס - בחילות, צרבות, תחושת גוש בגרון ועוד. זה קורה כאשר מיצי קיבה חזקים עולים ביתר קלות לכיוון הוושט שם שריר הוושט חלש ומאפשר למיצי הקיבה לעבור דרכו וכאשר זה קורה נוצרת צריבה של ריריות הוושט העדינות על ידי מיצי הקיבה החזקים ונוצרים סימפטומים נוספים.


ריפוי פשוט, יעיל וממוקד לדלקת בקיבה

תהליך הריפוי לדלקת בקיבה הוא פשוט ביותר וקל לביצוע. אתה צריך לקבל תכנית תזונתית אשר תגרום מצד אחד לאיזון רמת החומציות בקיבה, ותחזק את שריר הוושט מצד שני, תחזק את המערך החיסוני שלך כך שלחיידק יהיה קשה לשגשג, התזונה תסייע בריפוי הריריות המודלקות והפגועות על ידי שיקום טבעי וישיר. בנוסף לתזונה גם לצמחי מרפא תפקיד חשוב בכל אותם פעולות. ישנם צמחי מרפא מוכרים העוזרים לסכך על ריריות הקיבה, הם מסייעים באיזון רמת חומציות ובחיזוק ואיזון פעולות עיכול. השילוב בין צמחי מרפא לתזונה הוא שילוב מנצח אשר מוכיח את עצמו ביעילות רבה אצל כל המטופלים שלי. המפתח להצלחה הוא החלטה לעשות שינוי ולהבריא.


לסיכום, גסטריטיס אינה נחשבת כמחלה מדבקת וניתן לטפל בה על ידי

תזונה נכונה: שיקום ריריות הקיבה, איזון חומציות, חיזוק שריר הוושט, חיזוק חיסוני, הפחתת הליקובקטר
צמחי מרפא: קטילת חיידק ההליקובטר ע"י פעילות אנטי חיידקית ישירה, איזון חומציות, חיזוק חיסוני


טיפול טבעי לגסטריטיסטיפול נטורופתי לגסטריטיס


קטעי וידאו על הטיפול בגסטריטיס, צרבות והליקובקטר פילורי


גסטריטיס כאבים מניעה ודרכי טיפול
צרבות, גסטריטיס והליקובקטר פילורי
גסטריטיס ובחילות - טיפול טבעי