דלקת שתן וסוכרת | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

דלקות דרכי שתן חוזרות וסוכרת


רקע אודות המטופלת

עליזה, בת 57, נשואה + 4 ילדים +6 נכדים, עובדת בחנות בגדים בעשר שנים אחרונות, ממעיטה מאוד בפעילות גופנית, מרגישה דעיכה באנרגיות ובהרגשה הכללית.

פירוט תלונות עיקריות

דלקות חוזרות בדרכי השתן - עליזה הגיעה אליי מיואשת. היא סיפרה שהיא סובלת מדלקות חוזרות בשתן כבר למעלה מ-30 שנים. במהלך ההריונות המצב החמיר ותדירות הדלקות בדרכי השתן גברה. בשנים האחרונות המצב נהפך בלתי נסבל. היא מספרת על כך שהיא מגיעה למיון עם דלקות בשתן, וגם אנטיביוטיקה באינפוזיה לא מקלה על הסימפטומים. היא סובלת בזמן הדלקת מכאבים חזקים באזור הכליות ומשככי כאבים לא עוזרים לה. לעליזה היסטוריה של אבנים בכליות שגרמו להצטלקות בכליות ולרגישות יתר. זו הסיבה מדוע בכול דלקת אזור הכליות כל כך כואב. עליזה סיפרה לי בדמעות שהיא נואשת ממצבה ולרפואה אין יותר מה להציע לה. היא הגיעה לטיפול הנטורופתי כנסיון אחרון להחלים מהמצב הזה.

תלונות ברקע

סוכרת - מזה כ 5 שנים נמצאו רמות סוכר גבוהות בדם - 129 בצום. הרופאה המליצה לעליזה לקחת כדור לאיזון הסוכר אבל עליזה לא עשתה זאת. כרגע רמות הסוכר גבוהות ללא כול טיפול.

עודף משקל - לעליזה BMI 30, היא כבר שנים רבות סובלת מעודף משקל. היא מספרת שניסתה בעבר לעשות דיאטות אך היא אף פעם לא הצליחה להתמיד. כול פעם צמצמה את כמות הקלוריות, אבל ירדה מאוד לאט, התייאשה, וחזרה להרגליה הקודמים.

מתח - עליזה נמצאת בשנים האחרונות במתח רב. מאז לקה בעלה בשבץ מוחי היא מטפלת בו ובנוסף היא המפרנסת העיקרית של הבית. היא מרגישה עייפה נפשית ופיזית ממצבה.

וידאו קצר על הטיפול הנטורופתי בדלקות שתן כרוניות


הטיפול הנטורופתי בדלקות שתן וסוכרת

לאחר תשאול מקיף וקבלת תמונה קלינית מדוייקת על מצבה הבריאותי של עליזה היה ברור כי הסיבות להתפתחות החולשה של מערכת השתן והסיבות לחולשה החיסונית נבעו בעיקר מעומס נפשי ופיזי, מרמות סוכר גבוהות עקב תזונה לקויה וחוסר פעילות גופנית ונטילה ארוכת שנים של אנטיביוטיקה אשר החליש את גופה וחשף אותו לזיהומים. התכנית הטיפולית שהוכנה לעליזה כללה חיזוק מערכת חיסון, חיטוי ממוקד של מערכת השתן, איזון רמות הסוכר בדם וירידה במשקל. הותאמה לעליזה תכנית תזונתית מפורטת עם מזונות בעלי אינדקס גליקמי נמוך על מנת לאזן את רמות הסוכר ולעזור בירידה במשקל. בנוסף, ניתן דגש מרכזי בתכנית על מזונות לחיזוק מערכת החיסון. לצד אילו הותאמה לעליזה פורמולת צמחי מרפא בעלי פעילות מחטאה ספציפית לדרכי השתן שיכולה לעזור לקטילת החיידק בזמן דלקת ולחיזוק דרכי השתן ואיזון רמות הסוכר על מנת למנוע דלקת עתידית.


טיפול טבעי לדלקות שתןטיפול נטורופתי לדלקות בדרכי השתן


תוצאות הטיפול בדלקות שתן וסוכרת

לאחר חודש חזרה עליזה לפגישת ביקורת. היא עשתה שינוי משמעותי בתפריט שלה, החלה לצעוד 3 פעמים בשבוע ולקחת את צמחי המרפא. הכאבים שהיו באזור הכליות הלכו ופחתו עד שנעלמו כליל. היא דיווחה שהיא מרגישה הרבה יותר טוב ורמת האנרגיה שלה עלתה. היא דיווחה כי הפחיתה 2 קילו ממשקלה. התאמתי לעליזה תכנית המשך והמלצתי לה לעשות בדיקות דם לרמות הסוכר עוד חודשיים. לאחר חודשיים חזרה עליזה עם התוצאות - רמות הסוכר בצום עמדו על 102! הא ירדה עוד 5 קילו והרגישה מצוין. בכול התקופה הזו היא לא סבלה מכאבים בכליות או מדלקות בדרכי השתן. היא המשיכה להתמיד בהמלצות הטיפול וסיגלה את השינוי התזונתי כאורח חיים.


לילך נהרי, נטורופתית מומחית