דלקת כרונית בדרכי השתן | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

דלקות דרכי שתן כרוניות


רקע אודות המטופלת

מיכל, בת 42, נשואה + 2, עובדת במשרה בכירה בבנק, יש מתח גבוה מאו בעבודה, פחות כאשר חוזרת הביתה, מרגישה עייפות רוב הזמן, מתקשה להרדם.


פירוט תלונות עיקריות

דלקות חוזרות בדרכי השתן - מיכל מספרת שהפעם הראשונה שסבלה מדלקות בדרכי השתן הייתה בצבא. מאז היו דלקות ספורות במהלך 10 שנים כשכול פעם כשהופיעה צריבה בשתן וריח השתן נהיה חריף היא היתה מקבלת מהרופא אנטיביוטיקה שהיתה פותרת את הבעיה. מאז הלידה השניה, לפני חמש שנים, הלכה והחמירה התדירות של הופעת הדלקות בדרכי השתן. בשנתיים האחרונות מופיעה דלקת בדרכי השתן בתדירות של כחודשיים - שלושה ובכול פעם מיכל לוקחת אנטיביוטיקה. בחודשים האחרונים מיכל הגיעה למצב שהאנטיביוטיקה מרגיעה את הסמפטומים אבל לא פותרת אותם לחלוטין. גם אחרי שהיא מסיימת לקחת את האנטיביוטיקה נשארות תופעות של אי נוחות בדרכי השתן ולחץ בבטן תחתונה. מיכל הגיעה לטיפול הנטורופתי בעיקר בנסיון למצוא פתרון שיפתור את בעייתה פעם אחת ולתמיד.


תלונות ברקע

עייפות - מרגישה רוב הזמן עייפה, עמוסה מאוד, לרוב עובדת בלילות אחרי שהילדים נרדמים. הצטננויות חוזרות ונשנות - מעידה שנדבקת בקלות בוירוסים בדרכי נשימה עליונה, מהר מאוד מצטננת - בקיץ מהמזגנים, בחורף מהקור, ההצטננויות מלוות בתחושת אף סתום ועייפות כללית.


וידאו קצר על הטיפול הנטורופתי בדלקות שתן כרוניות


הטיפול הנטורופתי בדלקות דרכי שתן חוזרות

הסביבה בה אנו חיים אינה סביבה סטרילית. אנחנו כול הזמן באים במגע עם חיידקים ווירוסים, פטריות ופרזיטים. אוכלוסיות רבות של חיידקים ופטריות חיים בגופינו באיזון עם מערכות הגוף. כול עוד הגוף מאוזן וחזק החיידקים בסביבתינו לא מתרבים ולא גורמים לנו נזק. אבל כשמערכת החיסון חלשה היא מאפשרת לפתוגנים חיצוניים לפלוש בקלות ולגרום לדלקת. הדבקה חוזרת ונשנית של חיידקים בדרכי השתן הם ביטוי לחולשה של מערכת החיסון. יש למערכת החיסון מנגנונים שונים למנוע מחיידקים לשגשג בדרכי השתן. כשמנגנונים אילו מוחלשים או לא מתפקדים החיידקים מנצלים את ההזדמנות ומתרבים. מטרת הטיפול הנטורופתי היא לאבחן את סיבת החולשה החיסונית ועל פי האבחנה להתאים תכנית טיפול שתחזק את מערכת החיסון באופן כללי ואת מערכת השתן באופן ספציפי.


טיפול טבעי לדלקות שתןטיפול נטורופתי לדלקות בדרכי השתן


תפקידם של צמחי המרפא בריפוי דלקות כרוניות בדרכי השתן

לאחר תשאול מקיף של מיכל התקבלה תמונה אשר הצביעה די בברור כי הדלקות בדרכי השתן וההצטננויות הדחופות הם ביטוי לחולשה חיסונית משמעותית ממנה סובלת מיכל. חולשה חיסונית זו אצל נובעת מעומס נפשי ופיזי, מאורח חיים לקוי הכולל תזונה לא מספקת, חוסר פעילות גופנית, חוסר מנוחה ומתח גבוה. תכנית הטיפול שהורכבה למיכל כללה חיזוק מערכת חיסון וחיטוי של מערכת השתן. הותאמה למיכל פורמולת צמחי מרפא בעלי פעילות מחטאה ספציפית לדרכי השתן היכולה לעזור בקטילת החיידק בזמן דלקת ולחיזוק דרכי השתן על מנת למנוע דלקת חוזרת ועתידית. למיכל נבנתה תכנית תזונתית מפורטת לחיזוק מערכת החיסון ותוספי תזונה לשיקום וחיזוק מערכת השתן.

תוצאות הטיפול בדלקות דרכי שתן חוזרות

מיכל התמידה עם כל ההנחיות אשר קיבלה. בפגישת ביקורת לאחר כחודש דיווח כי מרבית הסימפטומים מהם סבלה - צריבה ואי נוחות בבטן התחתונה - נעלמו. הותאמה למיכל תכנית המשך שמטרתה היתה למנוע את הדלקת הבאה. במהלך חצי שנה היה מקרה בודד שבו מיכל הרגישה מעט צריבה בשתן. מיד היא החלה על פי הנחייתי לצרוך פורמולה מרוכזת של צמחי מרפא ותוך 24 שעות הצריבה נעלמה. בנוסף, מיכל עשתה שינויים חשובים בתזונה הכללית שלה, היא החלה לבחור תזונה טובה לה, היא הפסיקה לעבוד בלילות והחלה לצאת להליכות בסופי שבוע. היא דיווחה שהיא מרגישה יותר חיונית וחזקה - פיזית ונפשית.


לילך נהרי, נטורופתית מומחית