דלקת כרונית בבלוטת הערמונית | פרוסטטיטיס כרוני

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
דלקת כרונית בבלוטת הערמונית | פרוסטטיטיס כרוני

רקע אודות המטופל:
יואב, בן 40, נשוי + 3, עובד עבודה ניהולית, משקל תקין, עוסק בפעילות גופנית פעמיים-שלוש בשבוע

פירוט תלונות עיקריות:
דלקת כרונית בבלוטת הערמונית, פרוסטטיטיס: לפני שנה וחצי התחילה צריבה במתן שתן. בבדיקות דם ושתן הכל יצא תקין. קיבל אנטיביוטיקה מאורולוג שהקלה מעט על הצריבה אך לא פתרה את הבעיה לחלוטין. מהר מאוד הצריבה חזרה לעצמתה. הוא ניסה שוב אנטיביוטיקה אך הפעם זה לא עזר בכלל. נכון להיום הסמפטומים באים בגלים. הם כוללים צריבה חריפה בשתן, תחושה שלא הטיל את כל השתן. בנוסף, מלווה הרגשה של אי נוחות במפשעה, באגן ובישבן. יש ימים שמרגיש שלא יכול לשבת. בדיקות דם תמיד יוצאות תקינות. יואב טוען כי חודש וחצי לפני שהתופעות החלו הוא החל לעסוק בפעילות גופנית מאומצת בחדר כושר של הרמת משקולות.

 

הטיפול הנטורופתי בפרוסטטיטיס כרוני

פרוסטטיטיס הינה דלקת בערמונית. לרוב, הדלקת נגרמת על ידי חיידק ולא תמיד קל לאבחן זאת, לכן, הרופא ממליץ על טיפול אנטיביוטי אשר אמור גם לטפל וגם לאבחן, שהרי אם האנטיביוטיקה עזרה מדובר בחיידק. אך כמו במקרה של יואב, לא תמיד האנטיביוטיקה עוזרת, ולכן אפשר להסיק שלא תמיד מדובר על מחלה זיהומית על רקע חיידקי. מצב זה יכול להגרם ממצבים שונים המעידים על חולשה גדולה באזור האגן, בין השאר מפעילות גופנית מאומצת הגורמת לכיווץ שרירי האגן, למתח וחולשה באיזור. גורם זה מתאים לסיפור הקליני של יואב, אשר דיווח כי הכול החל לאחר פעילות גופנית. אם כך, מטרת הטיפול הנטורופתי היא לחזק את אזור האגן ולהרפות את שרירי האגן, למנוע כיווץ נוסף הגורם לתחושת האי נוחות וכאב. זאת ניתן לעשות ראשית על ידי צמחי מרפא שפעולתם לתמוך ולהרפות שרירים באזור האגן ובלוטת הערמונית. צמחי מרפא כגון דקל ננסי, קרטאיוה וטריבולוס פועלים לחזק ולהזין אזור זה, בנוסף, יש להם פעילות אנטי ספזמוטית (מרפה כיווצים). בנוסף, ניתן להשפיע על רמת כיווץ שרירים חלקים בגוף (שרירים לא רצוניים) על ידי תזונה. ישנם חומצות שומן שהם חומר מוצא להורמונים המעודדים כיווצים שמהם יש להמנע בתזונה. ישנם תוספי תזונה המכילים חומצות שומן שמהוות חומר מוצא להורמונים שמרפים כיווץ שריר חלק, שעליהם אמליץ.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בפרוסטטיטיס כרוני

יואב החל לקחת כמוסות של צמחי מרפא בהתאמה אישית, תוספי תזונה והחל לאכול על פי תפריט המותאם לו. לאחר חודש גלי הסימפטומים נחלשו, הכאב, האי נוחות והצריבה נחלשו בצורה משמעותית. הוא הרגיש אנרגתי יותר ופחות עייף בסוף יום עבודה. לאחר 3 חודשי טיפול הסמפטומים נעלמו לחלוטין. יואב החליט לאמץ את השינויים התזונתיים שגרמו לו להרגיש טוב, והמשיך לקחת את התוספים וצמחי המרפא לתקופה של עוד כמה חודשים, עד שבהדרגה הוא הפחית את הכמות עד שהפסיק לחלוטין.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית