דלקת בדרכי השתן - תרופות סבתא

 

דלקת בדרכי השתן - סימפטומים עיקריים

כאב צורב בבטן התחתונה, כאב בחלק העליון של הגב, צורך בלתי פוסק למתן שתן, תחושה שהשלפוחית אינה מתרוקנת לגמרי, הטלת כמויות קטנות של שתן, לעיתים דם בשתן, תכיפות ודחיפות במתן שתן, כאב עוויתי וצריבה בעת הטלת שתן, שתן עכור בעל ריח רע.


דלקת בדרכי השתן - מזונות וצמחי מרפא מקובלים ברפואה טבעית

 

חמוציות

שייכות לקבוצת פירות היער. החמוציות נחקרו רבות ביעילותם לטיפול בדלקות דרכי שתן ונמצאו יעילות. הן מכילות חומרים המונעים מהחיידקים להצמד ולהתרבות לדרכי השתן. מומלץ להוסיף חמוציות מיובשות לאוכל - לגרנולה, יוגורט או דייסת שבולת שועל. מומלץ לאכול כף חמוציות למניעה.

לואיזה

הלואיזה מכילה חומרים אנטי חיידקיים. בנוסף היא מרגיעה ומקלה על כאב, בעיקר בבעיות דרכי שתן. לשימוש יש לשים כף גדושה של עלי לואיזה בכוס מים רותחים, לחכות כ 15 דקות ולשתות. מומלץ לשתות 3 כוסות ביום.

פטרוזיליה

הועדה הגרמנית לצמחי מרפא אישרה כי פטרוזיליה פעילה בהפחתת זיהומים בדרכי השתן (UTI) ובסיוע בטיפול באבני כליה. הפטרוזיליה משתנת ומונעת התרבות חיידקים בדרכי השתן. מומלץ לחלוט כף גדושה של עלי פטרוזיליה על כוס מים רותחים ולשתות כמה כוסות ביום.

שומר

לשומר השפעה משתנת, כלומר הוא מגביר את הפרשת השתן. הגברת זרימת השתן היא אחת הדרכים למנוע התרבות של חיידקים בדרכי השתן. מומלץ לבשל כף זרעי שומר בכוס מים רותחים ולשתות 3 כוסות ביום.

זרעי סלרי

לזרעי הסלרי גם השפעה משתנת. יש להשתמש בהם כמו בזרעי השומר.

סרפד

הסרפד הוא צמח המגביר את פעולת השיתון. בנוסף הוא עשיר בברזל ולרוב נשים סובלות מחסר ברזל ולכן הוא משרת את האישה פעמיים. שתו את המיץ הטרי של ה סירפד/סרפד או חליטה של העלים . לרוב 3-4 ספלי חליטה הינם מינון מספיק.


התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.