דלקות שתן חוזרות ועייפות | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

דלקות שתן חוזרות ועייפות קשה מלווה בכאבי ראש


רקע אודות המטופלת

שרית, בת 52, גרושה + 2 ילדים, בעלת עסק עצמאי לריהוט, עובדת כ 9 שעות ביום.


פירוט תלונות עיקריות

דלקות חוזרות בדרכי השתן: שרית סובלת מזה שנתיים מדלקות בדרכי השתן שחוזרות כול 3-4 חודשים. היא מספרת שלפני זה היא מעולם לא סבלה מדלקות בדרכי שתן. בפעם הראשונה שחלתה בדלקת בדרכי השתן לקח לה זמן עד שהגיעה לרופא, ועד שהחלה לקבל אנטיביוטיקה, ולכן הפעם הראשונה הייתה טראומתית בשבילה. היא מספרת שהיא זוכרת שהכאבים בבטן תחתונה הלכו והתגברו עד שהיו בלתי נסבלים. בנוסף היא סבלה מדחיפות להטיל שתן ושריפה בזמן הטלת שתן. האנטיביוטיקה העלימה את הסימפטומים ושרית חזרה לחיים רגילים אך לאחר 3 חודשים הופיעו שוב סימפטומים, הפעם היא ידעה לזהותם מיד והחלה באנטיביוטיקה. לאחר 3 פעמים נוספות של דלקות בדרכי השתן הרופא הציע לשרית שיהיה לה מרשם קבוע לאנטיביוטיקה למקרה הצורך בהמשך. המלצה זו של הרופא גרמה לשרית להתעשת ולהבין שהיא חייבת למצוא פתרון יותר מעמיק מאשר לקחת אנטיביוטיקה כול כמה חודשים. בנוסף, היא חששה מהיום בו האנטיביוטיקה כבר תפסיק להועיל. היא הגיעה לטיפול הנטורופתי בתקווה לפתור את בעייתה לצמיתות.


תלונות ברקע

כאבי ראש - החלו לפני כשנתיים וחצי, בעלי אופי לוחץ כמו טבעת על הראש, מופיעים כפעמיים בשבוע, בעיקר בימים שיש יותר לחץ בעבודה או כשמאוד חם. כשכואב הראש שרית לוקחת כדור נגד כאבי ראש שמרגיע מעט את הכאב. היא מספרת שבעבר הכדור העלים לחלוטין את כאב הראש אך לאחרונה הוא רק מפחית את עצמת הכאב והיא מסתובבת כול היום עם ראש כואב. עייפות - היא מרגישה בשנתיים האחרונות מוטשת. כאבי הראש מטישים אותה והדלקות מטישות אותה אך גם כשאין כאבי ראש ואין דלקת עדיין היא מרגישה חסרת חיוניות. היא מדווחת שמבחינה נפשית היא במקום מצוין בחייה - נהנית מעבודתה ונמצאת בזוגיות חדשה, אך ברמה הפיזית היא, לפי דבריה, היא מתפרקת.


וידאו קצר על הטיפול הנטורופתי בדלקות שתן כרוניות


הטיפול הנטורופתי בדלקות שתן חוזרות ועייפות

לאחר תשאול מקיף נמצא כי הדלקות החוזרות בשתן, כאבי הראש והעייפות - כולם החלו באותו זמן. כשתשאלתי את שרית הבנתי כי בזמן שהסמפטומים החלו חל שינוי נוסף אצל שרית - היא הפסיקה לקבל ווסת ונכנסה לגיל המעבר. הקשר בין דלקות דרכי שתן לגיל מעבר גיל המעבר מתאפיין בירידה חדה ברמת הורמון האסטרוגן. עקב הירידה ברמות האסטרוגן חלים שינויים רבים בגוף האישה המובילים לתופעות שונות וסמפטומים רבים שלעיתים גורמים לירידה באיכות החיים. אחד השינויים מתרחשים בפלורה של הנרתיק, כלומר, בריכוז החיידקים הטובים בנרתיק. השינוי בנרתיק המתבטא בכך שרמת "החיידקים הטובים" (לקטובצילים) בנרתיק יורדת. כתוצאה מכך חומציות הנרתיק משתנה, מה שמוביל את הנרתיק להיות חשוף יותר לחיידקים ולזיהומים בדרכי השתן.


טיפול טבעי לדלקות שתןטיפול נטורופתי לדלקות בדרכי השתן


 

חשיבות צמחי מרפא בתהליך הטיפול

בעקבות המידע שעלה מהתשאול, נבנתה לשרית תכנית טיפול שמטרתה כללה חיזוק מערכת חיסון ואיזון המערכת ההורמונלית. תכנית הטיפול כללה התאמה של צמחי מרפא מחטאים ספציפים לדרכי השתן שיכולים לעזור לקטילת החיידק בזמן דלקת ולחיזוק דרכי השתן על מנת למנוע דלקת. בנוסף, פורמולת צמחי המרפא כללה צמחי מרפא עם פעילות פיטואסטרוגנית על מנת לאזן את המערכת ההורמונלית ולתמוך בפלורת הנרתיק. שרית גם קיבלה תכנית תזונתית לחיזוק מערכת החיסון, לאיזון רמות האסטרוגן ולתמיכה כללית ברמת האנרגיה.

 

תוצאות הטיפול בדלקות דרכי שתן חוזרות

לאחר שבועיים דיווחה כבר שרית על שיפור -תדירות ועצמת כאבי הראש פחתו והיא הרגישה יותר חיונית. לאחר חודש מתחילת הטיפול שרית דיווחה על רמת אנרגיה טובה. כאבי הראש נעלמו. לאחר שלושה חודשי טיפול ההטבה נשמרה, שרית ירדה כמה קילוגרם ממשקלה ולא סבלה משום סימפטומים סביב דרכי השתן. היא המשיכה להתמיד בתכנית הטיפול, לקחה צמחי מרפא למניעת דלקות בדרכי השתן, ולאורך שנה שלמה היא לא סבלה מדלקות דרכי שתן. החולשה נפתרה, מערכת החיסון התחזקה, המערכת ההורמונלית התאזנה ושרית יכלה לשוב לחיים רגילים.


לילך נהרי, נטורופתית מומחית