דלקות שתן חוזרות ועודף משקל | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

דלקות שתן חוזרות ועודף משקל


רקע אודות המטופלת

אלינור, בת 27, נשואה ללא ילדים עדיין, עובדת כמזכירה במשרד פרסום, נהנית מאוד מעבודתה ורואה את עצמה מתפתחת בחברה


פירוט תלונות עיקריות

דלקות חוזרות בדרכי השתן: אלינור הגיעה עם תלונה של אנזימי כבד גבוהים לאחר שלקחה טיפול תרופתי לדלקת בדרכי השתן. היא מספרת כי בעבר לא סבלה מדלקות בדרכי השתן, אולי פעם אחת בצבא, אבל בחצי שנה האחרונה הדלקות הופיעו שוב ושוב. כול פעם לקחה לקחה אנטיביוטיקה, שהעלימה את החיידק ואת התופעות שסבלה מהם, אבל בחודשיים האחרונים, גם שכאין דלקת, היא סובלת מלחץ בבטן תחתונה ותכיפות בשתן. היא מדווחת שהיא מרגישה שהדלקת הבאה "מחכה בפינה" וזה רק עניין של זמן עד שהיא תתפרץ שוב. בנוסף, הפעם האחרונה שלקחה אנטיביוטיקה הייתה מאוד טראומטית בשבילה. בעקבות האנטיביוטיקה היא הרגישה חולשה גדולה, הובהלה לבית חולים, שם איבחנו שהיא פיתחה תגובה אלרגית לאנטיביוטיקה ושאנזימי הכבד עלו, משמע, נוצר נזק לכבד. לקח לאלינור כמה שבועות להשתקם ממצב זה ולחזור אל עצמה. אלינור הגיעה אל הטיפול הנטורופתי בנסיון לפרוץ את מעגל הדלקות שתן-אנטיביוטיקה וחוזר חלילה ולמצוא פתרון יסודי לבעיה.


תלונות ברקע

אלינור סובלת מעודף משקל של כ 10 קילו. היא מספרת שתמיד סבלה מעודף משקל וכבר כילדה אימה לקחה אותה לשומרי משקל. במהלך השנים היא עשתה הרבה דיאטות, שבחלקן היא ירדה אבל מהר מאוד עלתה את כול המשקל חזרה ויותר. עכשיו היא במגמת עלייה לאחר שירדה מעל 15 קילו לחתונתה שהיתה לפני שנה וחצי.


וידאו קצר על הטיפול הנטורופתי בדלקות שתן כרוניות


הטיפול הנטורופתי בדלקות דרכי שתן חוזרות

דלקת בדרכי השתן נוצרת כשחיידקים חודרים דרך צינורית השתן לדרכי השתן ומצליחים להתרבות וליצור דלקת. הסיבה שדלקות דרכי שתן נפוצות יותר אצל נשים מאשר גברים היא הקירבה אצל האישה בין פי הטבעת לפתח צינורית השתן. פי הטבעת הוא מקום מרוכז בחיידקים. אם חיידקים אילו מצליחים לחדור לדרכי השתן ולהתרבות נוצרת דלקת. זו הסיבה מדוע החיידק הנפוץ ביותר לגרימת דלקות דרכי שתן הוא האי קולי, החיידק העיקרי בצואה. תפקיד מערכת חיסון חזקה במניעת דלקות שתן לגוף שלנו מנגנונים שונים למניעת חדירת החיידק והתרבות החיידק בדרכי השתן. תאי מערכת החיסון נמצאים ברקמות דרכי השתן ופועלים לקטילת חיידקים שמנסים לפלוש לגופינו. זרימת שתן תקינה שוטפת את החיידקים החוצה ומונעת מהחיידקים להתפס בדפנות הרקמות ולהתרבות. כשנוצרת דלקת זה אומר שמנגנוני ההגנה של מערכת החיסון נכשלו. כשמצב זה נהפך כרוני, ודלקת בדרכי השתן מופיעה שוב ושוב, זהו ביטוי של חולשה חיסונית מתמשכת.


טיפול טבעי לדלקות שתןטיפול נטורופתי לדלקות בדרכי השתן


חשיבות חיזוק התגובה החיסונית למניעת דלקת שתן

לאחר תשאול מקיף של מצבה הבריאותי של אלינור נבנתה לאלינור תוכנית טיפול שמטרתה לאזן ולחזק את מערכת החיסון. כמויות המתוקים והפחמימות הפשוטות מהם ניזונה אלינור החלישו את מערכת החיסון שלה וגרמו לחסרים תזונתיים רבים. חוסר במרכיבים תזונתיים חיוניים התבטא גם בקושי להרות. עודף המשקל היווה עומס מטבולי על הגוף והקשה בפינוי רעלים מהגוף, מה שהקשה על תפקוד תקין של מערכות הגוף.

תכנית טיפולית ממוקדת ואישית

לאלינור נבנתה תכנית תזונתית שמטרתה היתה לחזק את מערכת החיסון. התפריט התזונתי היה עשיר במרכיבים חיוניים למלא את המאגרים החסרים ויחד עם זאת עני בשומנים, פחמימות פשוטות וסוכרים, על מנת שאלינור תרד במשקל. בנוסף, הותאמו לאלינור צמחי מרפא מחזקי מערכת חיסון ומערכת השתן, וצמחי מרפא שהגבירו את הפעילות המטבולית לירידה במשקל ופינוי רעלים מהגוף. לצד כול אילו הותאמה לאלינור תכנית לפעילות גופנית קבועה.

תוצאות הטיפול בדלקות דרכי שתן חוזרות

במהלך שלושת חודשי הטיפול הראשונים עשתה אלינור שינוי מדהים. היא שינתה את תזונתה ונחשפה למתכונים חדשים של מזון בריא ואיכותי. בעלה גם הצטרף לשינוי וביחד הם החלו להרזות. לאחר 3 חודשים השילה אלינור 10 קילו ממשקלה, וכפי שהיא טענה בשמחה "ללא קושי וללא תחושת רעב". בנוסף, אלינור התמידה עם נתטי צמחי המרפא. התחושה שסבלה ממנה בבטן תחתונה והתכיפות בשתן נעלמו לאחר שבועיים. הדלקות בדרכי השתן לא חזרו. לאחר 4 חודשים מתחילת הטיפול נכנסה אלינור להריון. כול תקופת ההריון היא לא סבלה מדלקות בדרכי שתן. היא המשיכה להתמיד בתכנית הטיפול במהלך ההריון עד ללידת בנה.


לילך נהרי, נטורופתית מומחית