דלקות חוזרות בדרכי השתן

 

שאלה
אני כבר הרבה זמן סובלת מדלקות חוזרות בדרכי השתן. בהתחלה לקחתי אנטיביוטיקה אבל הדלקות כל הזמן חזרו. בחנות טבע המליצו לי על חמוציות ופרוביוטיקה, אבל זה לא ממש עזר. אני ממש עובדת עצות. בנוסף לזה, כל פעם שאני לוקחת אנטיביוטיביוטיקה יש לי ישר פטריה בנרתיק וזה כבר ממש מטיש ומייאש אותי. אני כל הזמן עסוקה באנטיביוטיקה ואגיסטן. אני עובדת הרבה שעות, אני לא בטוחה שיש קשר, אבל התזונה שלי נוראית. אני "חוטפת" בורקס או קרואסון כי אין לי ממש זמן לשבת ולאכול כמו שצריך. כל הסיפור הזה מוריד לי את איכות החיים ומצב הרוח. יש לך פתרון יעיל וטוב לדלקות בדרכי שתן חוזרות? 

 

תשובה

דלקות חוזרות בדרכי השתן הן תופעה ידועה ומוכרת, בעיקר אצל נשים. הגורם לבעיה הינו חיידק, אך החיידק הוא קצה הקרחון של הבעיה בלבד. הטיפול הקונבנציונלי מטפל בעזרת האנטיביוטיקה בקצה הקרחון ולכן הבעיה ממשיכה לצוץ שוב ושוב, מכיוון שלא פותרים אותה מהשורש. זאת גם הסיבה שהדלקות בדרכי שתן נהפכות בסופו של דבר כרוניות. על מנת לפתור את הבעיה יש חשיבות מרובה להתייחס לשורש הבעיה ולפתור אותה. הגוף שלנו מאותגר כל הזמן עם "פולשים". חיידקים, וירוסים וטפילים מנסים בכל עת לשגשג בגופינו. רובינו רוב הזמן בריאים וזה תודות למערכת החיסון שפועלת לשמור על איזון בגוף בצורה מתמדת. כשנוצרת חולשה במערכת החיסון, ה"פולשים" מנצלים את ההזדמנות, משגשגים ויוצרים דלקת. נעשו מחקרים רבים שהראו שחשיפה לחיידק או לוירוס אינה מספקת על מנת לפתח מחלה. מערכת השתן שלנו כל הזמן מתמודדת עם חיידקים שרוצים לפלוש, בעיקר מאזור השופכה אצל נשים, שקרובה לפי הטבעת וליציאת צואה עשירה בחיידקים. עובדה שרוב הזמן רוב הנשים אינן לוקות בדלקת בדרכי שתן. מדוע זה? הפתרון נמצא במערכת החיסון. דלקות בדרכי שתן חוזרות הם בבואה למערכת חיסון חלשה שמאפשרת לחיידקים לשגשג. מתן אנטיביוטיקהבמקרים רבים מחליש עוד יותר את מערכת החיסון, מקבע את המצב וגורם לחזרה של דלקות בדרכי שתן. הדרך הכי טובה להוכיח מצב זה הינה הפטריה החוזרת בכל לקיחת אנטיביוטיקה. את אמורה לחיות בשלום עם הפטריה שנמצאת באופן טבעי בפלורת הנרתיק שלך בזכות מערכת החיסון, אך האנטיביוטיקה מחלישה את הגוף וכתוצאה מכך הפטריה משגשגת וחוזר חלילה.


הטיפול הנטורופתי יעיל ביותר לדלקות חוזרות בדרכי שתן 

הבשורה הטובה היא שלטיפול הנטורופתי יש פתרון לשורש בעייתך. על ידי הטיפול הנטורופתי ניתן לחזק את מערכת החיסון ומערכת השתן, לפתור את הבעיה מהשורש ולהוציא אותך ממעגל הדלקת. חיזוק מערכת החיסון מתחיל מתזונה מאוזנת. תזונה לקויה, חסרת מרכיבים חיוניים, עשירה בסוכר פשוט ושומן, מחלישה את מערכת החיסון בצורה משמעותית ומאפשרת לפתוגנים לשגשג בגוף. תזונה עשירה במרכיבים חיוניים, תזונה לא מעובדת עשירה בירקות, פירות, דגנים מלאים וקטניות, חשובה לבריאות הגוף, ולחיזוק מערכת החיסון. בנוסף, על מנת לחזק ולאזן את הגוף, ישנם צמחי מרפא ותוספי תזונה יעילים ביותר. תוסף פרוביוטיקה במצבך הוא חובה. לקיחה מרובה של אנטיביוטיקה משמידה את אוכלוסיית החיידקים הידידותיים. מצב זה גם מאפשר לפטריה לשגשג בנרתיק אבל גם מחליש מאוד את מערכת החיסון. תמיכה בפלורת החיידקים של מערכת העיכול חשובה ביותר למיגור דלקות דרכי שתן כרוניות. בנוסף, ישנם צמחי מרפא שתומכים ומחזקים את מערכת החיסון, עוזרים לגוף להתמודד בצורה יעילה יותר עם חיידקים ולא מאפשרים להם לשגשג.


הטיפול הנטורופתי בדלקות בדרכי שתן בטוח וללא תופעות לוואי

הוא פותר את הבעיה מהשורש ומוציא אותך מהמעגל של דלקת דרכי שתן - פטריה בנרתיק - חולשה של מערכת החיסון - דלקות בדרכי שתן וחוזר חלילה. הוא טיפול שפותר את הבעיה מהשורש בלי לגרום לבעיות נוספות, אלא להיפך. זו הזדמנות שלך לשפר את בריאותך באופן כללי, לאכול יותר בריא ולהרגיש יותר טוב הרבה יותר!


לסיכום, הטיפול הטבעי בדלקת חוזרת בדרכי השתן כולל

תזונה: עשירה בויטמינים ומינרלים לחיזוק מערכת החיסון
צמחי מרפא: בעלי פעילות אנטי דלקתית, אנטי חיידקית, מחטאת מערכת שתן
תוספי תזונה: לשיקום פלורת מעי, חיזוק מערכת החיסון והשתן
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..