דלקות דרכי שתן טיפול טבעי

 

שאלה
אני בחורה בת 23. בשנה האחרונה אני סובלת מדלקות בדרכי שתן כל הזמן. כל פעם הרופא נותן לי אנטיביוטיקה, שעוזרת לכמה שבועות, אבל אז שוב זה חוזר. בזמן דלקת אני סובלת מכאבים חזקים, בעיקר בזמן הטלת שתן, צריבה וכאבי בטן תחתונה. אנטיביוטיקה כל פעם פותרת את הבעיה אבל זה כל פעם חוזר. אני בשנה האחרונה בזוגיות וזה מפריע לי כי זה מונע ממני לקיים יחסי מין. התחלתי לשתות מיץ חמוציות שקונים בסופר כי משהי המליצה לי, אבל זה ממש לא עוזר. עכשיו שוב יש לי דלקת ואני לא מתכוונת לקחת שוב אנטיביוטיקה כי זה פשוט לא עוזר וגם קראתי שזה רע לגוף. הגוף שלי יכול להתגבר לבד על הדלקת בדרכי השתן? והאם יש טיפול טבעי בדלקות דרכי שתן? איך יוצאים מהצרה הזאת?

 

תשובה

דלקת בדרכי השתן היא מצב שבו חיידק משגשג ומתרבה בדרכי השתן, יוצר תחושת אי נוחות וכאב, בעיקר כאבים בבטן התחתונה. סימפטומים נוספים כוללים: כאב גב, דחיפות למתן שתן בלי יציאה של שתן, דם בשתן, כאב וצריבה בזמן הטלת שתן ושתן עכור בעל ריח רע. עוצמת הסימפטומים משתנה מאדם לאדם ומדלקת לדלקת. כשהדלקת מאוד חריפה, מפושטת ולא מטופלת היא עלולה לערב את הכליות ולגרום לנזק כרוני לכליות. חומרת המצב מתבטאת בדרך כלל, בנוסף לסימפטומים שצוינו, בחום גבוה, צמרמורות וכאבי גב תחתון באזור הכליות. זו הסיבה שאין להקל ראש בדלקת בדרכי השתן. בשום אופן לא מומלץ להתעלם מהבעיה. דלקות בדרכי שתן הינה תופעה נפוצה בעיקר אצל נשים, וזאת עקב המבנה האנטומי של האישה. צינור דרכי השתן קצר יותר מאצל הגבר, קרוב יותר לפי הטבעת ולכן יש סיכוי גבוה יותר לזיהום, בעיקר למי שפעילה מינית. זאת הסיבה גם שהחיידק השכיח ביותר כמחולל דלקות דרכי שתן הינו "אי קולי", חיידק שקיים בריכוזים גבוהים בצואה. נשים הסובלות מדלקות בדרכי השתן החוזרות על עצמן שוב ושוב מעידות על חולשה גדולה מאוד במערכת השתן בפרט ובמערכת החיסון בכלל. מצב זה מעיד על כשל של הגוף להתגונן מפני התרבות החיידקים. פתירת הכשל הזה תביא לפתרון הבעיה.


הטיפול הנטורופתי יעיל ביותר לריפוי דלקות דרכי שתן כרוניות ואקוטיות.

מטרות הטיפול הנטורופתי בדלקות דרכי שתן הינם ראשית להוציא את המטופלת ממעגל האנטיביוטיקה על ידי טיפול אנטי חיידקי טבעי בזמן הדלקת ובנוסף לחזק את מערכת החיסון והחיסון הטבעי של דרכי השתן על מנת למנוע שגשוג של חיידקים. ניתן להלחם בזמן דלקת בדרכי השתן בעזרת צמחי מרפא. צמחי מרפא כגון ברוסמה ואכינצאה בעלי פעילות מחטא, אנטי חיידקית, שקוטלת את החיידק מצד אחד ותומכת במערכת החיסון להתגייס למאבק נגד החיידק מצד שני. מנסיוני בטיפול טבעי בדלקות בדרכי שתן, צמחי מרפא יעילים ביותר למגר את הדלקת. ולא כמו אנטיביוטיקה, הם אינם מחלישים את מערכת החיסון, אלא להיפך - מחזקים אותה. בנוסף, חשוב ביותר לחזק את מערכת החיסון לאחר הדלקת. צמחי מרפא כגון אסטרגלוס מחזקים את מערכת החיסון ועוזרים לה להתמודד בצורה יעילה בחיידקים. חליטות צמחי מרפא ושתיה מרובה מונעות מהחיידקים לשגשג בדרכי השתן ועוזרות בניקוי מתמיד של דרכי השתן. לתזונה יש גם מרכיב חשוב במאבק בחיידקים. החיידקים משגשגים בסביבה עשירת סוכרים ולכן חשוב לאכול תזונה דלת סוכרים ודלת פחמימות פשוטות.

לסיכום, אני ממליצה לך מצד אחד לא להקל ראש בדלקת ולטפל בה, מצד שני, על מנת למגר את התופעה, לטפל בדלקות דרכי השתן באופן טבעי, לצאת ממעגל האנטיביוטיקה בעזרת צמחי מרפא ולחזק את הגוף בעזרת צמחי מרפא, תוספי תזונה ותזונה מתאימה.


הטיפול הנטורופתי בדלקות בדרכי השתן טבעי, בטוח וללא תופעות לוואי

היתרון הגדול שלו שהוא אינו עוזר במשהו אחד והורס באותו זמן משהו אחר, אלא להיפך. הטיפול הנטורופתי עוזר לפתור את הבעיה מהשורש על מנת שדלקות בדרכי השתן לא יחזרו על עצמם והוא כולל:

תזונה: דלת סוכרים להכחיד את החיידק ולמנוע את שגשוגו מחדש
צמחי מרפא: חיזוק חיסוני, פעילות אנטי חיידקית ומחטאת, מונעת הצמדות של החיידק לדפנות דרכי השתן
תוספי תזונה: לחיזוק מערכת החיסון ותמיכה בדרכי השתן
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..