דלקות דרכי שתן חוזרות | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

דלקות דרכי שתן חוזרות

רקע אודות המטופלת

רווית, בת 55, נשואה + 3 ילדים, עצמאית, מעצבת גרפית, עובדת מהבית - רוב העבודה מול מחשב

פירוט תלונות עיקריות

דלקות חוזרות בדרכי השתן - רווית התחילה לסבול מדלקות חוזרות בדרכי השתן בשנים האחרונות. כנערה ובחורה צעירה לא סבלה מהבעיה, אולי היה מקרה חד פעמי בגיל 20, אבל היא לא ממש זוכרת. לפני כארבע שנים הופיעה דלקת בדרכי השתן. רווית קיבלה אנטיביוטיקה והדלקת חלפה. לאחר 7-8 חודשים הופיעה שוב דלקת ושוב רווית לקחה אנטיביוטיקה עד שכל הסימפטומים חלפו. התדירות המשיכה כל 8-9 חודשים, כשבחודשים האחרונים המצב החמיר. התדירות עלתה ובנוסף, בין דלקת לדלקת אין הפוגה מלאה של הסימפטומים, אלא נשאר גירוי במערכת השתן וצריבה. לפני חודשיים היתה דלקת מאוד חריפה עם חום גבוה, רווית נאלצה להתאשפז בבית חולים ולקבל אנטיביוטיקה דרך הוריד. לפני 10 ימים שוב התחילה להרגיש שהדלקת מתקרבת והחליטה שהיא חייבת לשים סוף לזה. היא הבינה שכל פעם לקיחת אנטיביוטיקה מכבה את השריפה בלבד, קוטלת את החיידק שמשגשג במערכת השתן, אבל לא פותרת את הבעיה מהשורש. היא ניסתה לקחת תוספי תזונה שהמליצו לה בחנות טבע אבל עדיין היא מרגישה צריבה במתן שתן, אי נוחות בבטן תחתונה וריח חריף בשתן.


תלונות ברקע

עודף משקל קל- BMI 27, עלתה 10 קילו בשנים האחרונות בגיל 50 הופסקה הווסת. היו מעט גלי חום אבל רווית הצליחה לעבור את התקופה ללא הורמונים בבדיקות דם אחרונות: כולסטרול כללי 230 HDL 57 הומלץ לה לקחת תרופות לאיזון רמות כולסטרול, כרגע עדיין לא לוקחת


וידאו קצר על הטיפול הנטורופתי בדלקות שתן כרוניות


הטיפול הנטורופתי בדלקות דרכי שתן חוזרות

דלקות בדרכי שתן נוצרות כשחיידק משגשג בדרכי השתן וגורם לדלקת. דרכי השתן, בעיקר אצל נשים, חשופות לכניסה של חיידקים, בעיקר בגלל הקירבה לפי הטבעת. אז מה מונע מרובינו להיות כל הזמן חולים בדלקות בדרכי שתן? לגוף דרכים מופלאות לחיות בשלום עם חיידקים על ידי דרכי התגוננות רבות ושונות. ברגע שחלק מדרכי ההתגוננות לא פועלות צורה יעילה, נוצרת חולשה, ואז חיידקים מתחילים לשגשג ולעשות צרות. מהם דרכי ההתגוננות של הגוף? למערכת החיסון תפקיד מרכזי. תאי מערכת החיסון נמצאים בדרכי השתן, מוכנים לתקוף כל חיידק שמערער את האיזון הטבעי של האזור. חולשה של מערכת החיסון תוביל לשגשוג החיידק. בנוסף, חומציות דרכי השתן והטלת שתן קבועה מונעת שגשוג של חיידקים. אכילה מרובה של סוכרים למשל, סוכר גבוה בדם גורם לשתן מתוק (המשמעותית המילולית של סוכרת בלועזית - DIABETES MELLITUS) שמהווה מצע נהדר לחיידקים לשגשג. הטלת שתן דוחפת את החיידקים החוצה ולא נותנת להם להתרבות בדרכי השתן. ריריות דרכי השתן משחקות גם תפקיד חשוב בהגנה מפני מזהמים. רירית בריאה ולחה מונעת שגשוג של חיידקים.


טיפול טבעי לדלקות שתןטיפול נטורופתי לדלקות בדרכי השתן


תפקידם של צמחי המרפא בריפוי דלקות כרוניות בדרכי השתן

לאחר תשאול מקיף של התלונה של רווית הבנתי שהדלקות בדרכי השתן החלו בסמוך להפסקת הווסת. ידוע כי יש קשר בין גיל מעבר ודלקות שתן חוזרות. הקשר בין שני המצבים הוא האסטרוגן. בגיל מעבר רמות האסטרוגן יורדות. ירידה ברמות האסטרוגן גורמת לתופעות רבות, כשהמוכרת מבניהם והכי שכיחה הם גלי החום. אך לרמות אסטרוגן נמוכות יש גם השפעה על רירית הנרתיק ודרכי השתן. הרירית נהית דקה יותר ובעלת יכולת נמוכה להגן על עצמה. זו הסיבה שיש נשים שדווקא בגיל המעבר חוות פתאום דלקות חוזרות בדרכי השתן. בהתאם לכך הטיפול שהומלץ לרווית כלל חיזוק מערכת חיסון ואיזון המערכת ההורמונלית. ישנם צמחי מרפא מחטאים ספציפים לדרכי השתן שיכולים לעזור לקטילת החיידק בזמן דלקת ולחיזוק דרכי השתן על מנת למנוע דלקת. בנוסף, צמחי מרפא עם פעילות פיטואסטרוגנית תאזן את המערכת ההורמונלית ותעזור לתפקוד תקין של ריריות הנרתיק. רווית גם קיבלה תפריט תזונתי לחיזוק מערכת החיסון ואיזון רמות הכולסטרול ותוספי תזונה לשיקום וחיזוק מערכת השתן.

תוצאות הטיפול בדלקות דרכי שתן חוזרות

לאחר 3 שבועות נפגשתי שוב עם רווית. היא התמידה עם כל ההנחיות שנתתי לה. כל התופעות בדרכי השתן נעלמו -הדלקות, הצריבה, הריח החריף של השתן והאי נוחות בבטן התחתונה. הכנתי לה תכנית המשך שמטרתה היתה למנוע את הדלקת הבאה. לאחר 3 חודשים התחילו לרווית שוב סימפטומים של צריבה. המלצתי לה על פורמולת צמחי מרפא מחטא לכמה שבועות והצריבה נעלמה. מאז שנה אנחנו בקשר והדלקת לא חזרה. בנוסף, בעקבות התפריט התזונתי שרווית התמידה בו, לאחר 4 חודשים טיפול רווית עשתה בדיקות דם וגילתה שהכולסטרול שלה ירד ל 170! היא הפחיתה במהלך השנה 8 קילו במשקל והרגישה מצוין.


לילך נהרי, נטורופתית מומחית