גרד בפי הטבעת ובאיבר המין - תולעי מעיים

 

שאלה
הבת שלי מתגרדת באזור פי הטבעת ובאיבר המין והמקום הפך אדום. אני מבינה שאלו תולעי מעיים וניסיתי לעשות לה אמבטיה עם שום שלא עזרה ממש.  מאחר ואני לא מתלהבת לתת לה ורמוקס או משהו דומה רציתי לשאול האם יש צמחי מרפא לטיפול בתולעי מעיים? כמו כן האם ניתן למנוע תולעים בבטן על ידי צמחי מרפא כי אני חוששת שכל המשפחה תדבק. בכלל כיצד נוצר הגרד באיבר המין כתוצאה מתולעי מעיים?

 

תשובה

מה שאת מתארת אכן מאפיין תולעי מעיים. הגרד בפי הטבעת ובאיבר המין הוא כתוצאה מנדידת התולעים לאזורים אלו בעיקר בשעות הערב והלילה. תולעי מעיים הם אמנם תופעה לא נעימה אולם ניתן לטפל בה באופן די יעיל על ידי צמחי מרפא. יעילות תרופות הסבתא השונות כולל אמבטיות שום או מריחת שום סביב פי הטבעת לא ברורות למרות ששום מכיל חומרים אנטי פרזיטיים והם יכולים לקטול את התולעים אבל רק באופן מקומי. הבעיה עם תולעי המעיים היא מחזור החיים שלהם הכולל הטלת ביצים ולכן חשוב לקטול את התולעים ואת הביצים גם יחד על מנת למנוע את הופעתם שוב ושוב. תולעי מעיים מאוד נפוצים בקרב ילדים בגילאי הגן בעיקר עקב הדבקות על רקע של היגיינה. יש חשיבות בהסברה והדרכת הילדים כיצד לשמור על היגיינה מיטבית על מנת לנסות ולצמצם את ההדבקויות. מאחר ותולעי המעיים כבר מהווים בעיה את יכולה להיפטר מהם באופן טבעי על ידי צמחי מרפא.


צמחי מרפא פועלים לקטילת תולעי המעיים בדרך טבעית לחלוטין

פעולת צמחי המרפא היא אנטי פרזיטית ישירה לצד פעולת חיזוק חיסוני מה שאומר שצמחי המרפא יסייעו בקטילה ישירה של תולעי המעיים ויחזקו במקביל את מערכת החיסון כך שהגוף יהיה עמיד יותר לתולעים בעתיד. יש לקחת את הצמחים, בדומה לתרופות אחרות, למשך תקופה של שבועיים לפחות על מנת לכסות את מחזור דגירת הביצים ולקטול את התולעים הבוקעות מהביצים. את בהחלט יכולה לתת את פורמולת צמחי המרפא לכל המשפחה במקביל על מנת למנוע הדבקות. למניעה יש צורך במינונים נמוכים יותר.
אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..