גסטריטיס, חרדה

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
גסטריטיס, חרדה

רקע אודות המטופלת:
נירה, בת 56, נשואה+ 3 ילדים, עובדת עבודה ניהולית ולומדת לתואר שני

תלונות עיקריות:
גסטריטיס: לפני 3-4 שנים התחילה להרגיש מיחושי בטן. זו הייתה תקופה לחוצה מאוד. מאז סובלת מבעיות במערכת העיכול המתבטאות בבטן נפוחה וכאבים סביב התבור. הכאב בא והולך אבל תמיד יש אי נוחות בבטן. עשתה בדיקות רבות - קולונוסקופיה, צילום בריון, CT - לא היו ממצאים. בגסטרוסקופיה נמצא גסטריטיס (דלקת בקיבה)
חרדה: היתה תקופה מאוד מתוחה, חרדה מתבטאת במחשבות טורדניות, פוחדת שיש לה סרטן.

פירוט תלונות ברקע:
לשון עם חיפוי לבן וטעם מר בפה
צרבות: בתדירות גבוהה אחרי ארוחות בערב
עצירות: אין הרגשת התרוקנות אחרי יציאה
שלפוחית רגיזה: מרגישה שכל הזמן צריכה לשרותים - לא נמצא זיהום בשתן
תופעות גיל המעבר: מאז שהפסיקה הווסת יש יובש בנרתיק ואין חשק מיני


טיפול טבעי ממוקד לגסטריטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס וחרדה

לנירה פתולוגיה מאובחנת במערכת העיכול - גסטריטיס, שזו דלקת בקיבה, אשר מלווה בכאבים באזור הקיבה, במערכת עיכול עליונה, בצרבות, בטעם מר בפה. אך הדלקת לא מסבירה מדוע יש את הנפיחות, את חוסר הרגשת ההתרוקנות לאחר יציאה ואת הכאבים סביב התבור. נירה סובלת גם מגסטריטיס וגם מבעיה נוספת במערכת העיכול - תגובת אי סבילות למזון. במסגרת הטיפול הנטורופתי אנחנו צריכים למצוא מהו אותו מזון שגורם לכל הסימפטומים. נירה זקוקה לטיפול שישקם ויחזק את כל מערכת העיכול - מהפה עד פי הטבעת. במסגרת הטיפול הנטורופתי הומלץ לה על תזונה קלה לעיכול, שתעזור לשקם את מערכת העיכול, ותזונה היפואלרגנית, על מנת לבדוק אם יש במזון מרכיב שמגרה את מערכת העיכול וגורם לתופעות של הכאב, האי נוחות וכולי. בנוסף, הומלץ לה על צמחי מרפא משקמי ריריות ואנטי דלקתיים כגון פיליפנדולה וקמומיל. נירה סובלת גם מתופעות גיל מעבר. החרדה התפרצה באותה תקופה שהמחזור הפסיק. השינוי העצום שגוף האישה עובר בתקופת גיל המעבר הוא אתגר גדול לגוף. השינוי ההורמונלי לפעמים "שומט את הקרקע מרגלי הגוף" , גורם לחוסר איזון לא רק פיזי אלא גם נפשי ומצב זה יכול עורר חרדה. לטיפול בגיל מעבר וגם בחרדה הומלץ לנירה צמחי מרפא שגם מאזנים הורמונלית כגון הקוהוש השחור וגם מרגיעים כגון הואלריאן. איזון מצבה ההורמונלי ישפיע גם על מצבה הנפשי.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס וחרדה

נירה החלה בשינוי התזונתי ובלקיחת צמחי המרפא במיצוי נוזלי ובחליטה. לאחר שבועיים היא הרגישה הקלה גדולה במערכת העיכול - הכאבים פחתו, הופיע הרגשת התרוקנות והצרבות נעלמו. לאחר חודש בלבד כל התופעות הקשורות למערכת העיכול נעלמו ונירה הרגישה רגועה יותר. לאחר חודשיים של טיפול נירה הרגישה יותר אנרגתית, מאוזנת, החשק המיני עלה, והיא ראתה את מצבה יותר בבהירות. היא החליטה להוריד מעצמה עומס והחלה להאציל סמכויות בעבודתה. התחלנו תהליך של החזרת מזונות לתפריט וגילינו כי מוצרי חלב וביצים החריפו מאוד את מצבה. תכננתי לנירה תפריט תזונתי איתו תוכל לחיות חיים בריאים ומאוזנים ללא בעיות נוספות.


טיפול טבעי לגסטריטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לדלקת בקיבה