גסטריטיס, בקע סרעפתי, כולסטרול גבוה

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


אבחנות:
גסטריטיס, בקע סרעפתי, כולסטרול גבוה, טריגליצרידים גבוהים וסוכר גבוה

רקע אודות המטופל:
בני, בן 59, נשוי עם 4 ילדים, עובד שעות רבות, לא פעיל גופנית, מעשן קופסא וחצי סיגריות ליום יותר מ 30 שנה

תלונות עיקריות:
ריפלוקס במערכת העיכול - כבר מעל 20 שנה סובל בני מתופעות במערכת עיכול עליונה. לפני מעל 20 שנה, בעקבות תקופת מתח רב, התפתחו כאבים באזור החזה. בגסטרוסקופיה מצאו דלקת בקיבה ובקע סרעפתי. מאז בני נוטל תרופה בשם לוסק להורדת החומציות בקיבה, שמקלה על הסימפטומים. לאחרונה המצב שוב החמיר והוא החל לסבול מכאבים בחזה, בעיקר לפני השינה. הרופא שלל מצב של התקף לב וקישר את הכאב לדלקת בקיבה. בנוסף, בני קרא כי לקיחת תרופות להורדת החומציות בקיבה לאורך זמן פוגעת בפירוק וספיגה תקינה של המזון והוא החליט שהוא רוצה למצוא פתרון אחר לבעיות מערכת העיכול שלו.


טיפול טבעי ממוקד לגסטריטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


ריפלוקס במערכת העיכול נובע משילוב של חוסר איזון של חומצות הקיבה וחולשה של השריר הטבעתי בין הוושט לקיבה. ישנם כמה גורמים שמשפיעים על מצב זה. לתזונה תפקיד משמעותי להחלשת השריר הטבעתי ומערכת העיכול בכלל. מזונות שומניים מאוד לדוגמא מונעים מהשריר הטבעתי לתפקד בצורה אופטימלית כך שתכולת הקיבה חוזרת לוושט וגורמת לכאב ולצריבה. בנוסף, עודף משקל ועישון סיגריות מחלישים את השריר הטבעתי וגורמים לחולשה של מערכת העיכול. לבני בקע סרעפתי, המשפיע גם הוא לחזרת תכולת הקיבה לוושט. יחד עם זאת, כשמסתכלים על התמונה הרחבה, לבקע הסרעפתי השפעה מינורית לעומת שאר הגורמים שמעודדים ריפלוקס - תזונה לקויה, עישון ועודף משקל בטני.

בנוסף ברקע:
כולסטרול, טריגליצרידים וסוכר גבוהים- בבדיקת דם שגרתית נמצאו ערכים חריגים של כולסטרול כללי: 230 כאשר ה LDL עמד על 150 והטריגליצרידים עמדו על 200. רמות הסוכר היו גבוהות מהנורמה ועמדו על 107, כשההמלצה היא עד 100. כולסטרול, טריגליצרידים וסוכר גבוה מהווים כיום את אחד מגורמי הסיכון המרכזיים למחלות לב. ערכים גבוהים אלו הינם חלק ממה שנקרא "התסמונת המטבולית", תסמונת שמנבא התפתחות מחלות בהמשך כגון מחלות לב וכלי, סוכרת, יתר לחץ דם ועוד. על פי הערכים של בני ואורח החיים שלו הוא לוקה בתסמונת המטבולית ונמצא בסיכון גבוה לחלות במחלות הללו.

הומלץ לבני תרופה לאיזון רמות כולסטרול אבל הוא נחוש לפתור את הבעיה בשינוי תזונתי בלבד.
הסיבה המרכזית לעלייה ברמות הסוכר, כולסטרול גבוה ולטריגליצרידים גבוהים בדם היא תזונה לקוייה הכוללת צריכה מרובה של שומנים רוויים ממזונות מן החי ופחמימות פשוטות למשך שנים רבות. הרגלי תזונה אלו לצד חוסר בפעילות גופנית, עישון, סטרס גבוה גורמים לכולסטרול, סוכר גבוה וטריגליצרידים גבוהים. שומנים רוויים משמשים כחומר מוצא ליצירת הכולסטרול בכבד, ובשל כך מומלץ להימנע כמה שאפשר מהם, אך רמת שומנים גבוהה בדם מראה על תפקוד לקוי של הכבד המצריך התייחסות לצורך איזון. אכילה של סוכרים פשוטים ופחמימות פשוטות מפרה את איזון רמות הסוכר בדם ולאורך זמן מקדמת את מחלת הסוכרת סוג 2.


טיפול טבעי ממוקד לגסטריטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329הטיפול הנטורופתי בגסטריטיס, בקע סרעפתי, כולסטרול גבוה וטריגליצרידים

לאחר התשאול נבנתה לבני תכנית טיפול אשר כללה תכנית תזונתית מפורטת ופורמולת צמחי מרפא. התכנית התזונתית התמקדה בראש ובראשונה בהפסקת הצריכה של מזונות עשירים בשומנים בעייתיים ובתוספת מזונות דלים בשומנים ועשירים ברכיבים תזונתיים טובים. סוגי הבשר הרע הוחלפו בצריכת דגים המכילים שומנים בריאים, הסרה מוחלטת של מזונות מעובדים שערכם התזונתי רק הרע את המצב והוספת מזונות חשובים לאיזון רמות הכולסטרול, הטריגליצרידים והסוכר. התפריט הועשר בסיבים , בעיקר סיבים מסיסים, שמטרתם לרפא את הדלקת בקיבה ולחזק את מערכת העיכול.

מטרת פורמולת צמחי המרפא היתה לאזן את החומציות בקיבה, לשקם את ריריות הקיבה ולרפא את הדלקת בקיבה. בנוסף, פורמולות צמחי המרפא היוותה כלי עזר לתמיכה בתהליך הורדת הכולסטרול וניקוי הכבד. בעקבות השינוי התזונתי וההתמקדות בתהליך שינוי הבריאות, החליט בני להפסיק לעשן והתחיל לצאת להליכות כל שבוע.


תוצאות הטיפול הנטורופתי

לאחר כשבועיים החל להרגיש בני הקלה משמעותית בתופעות מערכת העיכול. הכאבים בחזה ותחושות השריפה בוושט נעלמו. בהסכמת הרופא החל להוריד בני בהדרגה את הלוסק עד שלא היה צריך את התרופה יותר. הוא הרגיש מצוין.

לאחר 4 חודשים של התמדה בתכנית התזונתית והגופנית בני ביצע שוב בדיקות דם והתוצאות היו:
כולסטרול כללי: 187, LDL- 126 טריגליצרידים:98 וסוכר:90
מעבר לשינויי המשמעותי במערכת העיכול, בערכי הכוסלטרול והטריגליצרידים דווח בני על חיוניות גבוהה יותר, מצב רוח משופר, אנרגיה ושהוא סוף סוף יכול לנשום ולהריח בעקבות הפסקת העישון.


טיפול טבעי לגסטריטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לדלקת בקיבה