תופעות גיל המעבר - טיפול עם צמחי מרפא - קטע וידאו

 


מראיינת
גיל המעבר, הגיל בו אפשר לנוח מאמצעי מניעה, זה היה יכול להיות סוג של חופש. אבל בפועל בתרבות המערבית ההתייחסות לגיל המעבר היא כתחילת סוף הדרך, גיל הבלות אולי יפתיע אתכם לדעת שיש תרבויות בהם המנופאוזה הינה אירוע חיובי בחייה של האישה באותן נשים כמעט ולא נצפו תסמינים של גיל המעבר תהיה איתנו לילך נהרי נטורופתית איתה נדבר על גיל המעבר בתרבויות שונות ופתרונות טבעיות לתסמינים. אז באמת עשו מחקר, חוצה תרבויות ובדקו תסמינים של גיל המעבר בתרבויות שונות, מה מצאו?


נשים ביפן כמעט ולא מכירות את בעיית גיל המעבר

מצאו בתרבויות, מה שאנחנו קוראים עולם שלישי, כל התופעות, התסמינים, כמעט ולא קיימים. בעיקר נעשה מחקר על יפן המסרותית שם גיל המעבר היא בכלל מילה שלא קיימת בשפה עד כדי כך זה משהו שלא מובן וגם אין את התופעות, אותן של גלי החום שכל כך שכיחות בעולם המודרני כמעט ולא קיימות גם לא במדינות עולם שלישי כמו אצל האינדיאנים בדרום אמריקה וכו', אחד הסברות שכל התהליך של גיל המעבר בעולם המודרני, כמו שאמרת בפתיח, קשור מאוד יש לזה השפעות פסיכולוגיות על האישה.


טיפול טבעי לגלי חוםטיפול נטורופתי לתופעות גיל המעבר


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובה


מראיינת
אולי בעצם המעמד של האישה באותן תרבויות דווקא עלה הן דמויות מנהיגות חשובות יותר יש להם ידע הן יכולות להפסיק ללדת ולגדל ילדים וזה דווקא מקום טוב ובעולם המערבי התפקיד שלנו בעצם נגמר התפיסה שאנחנו פחות צעירות, פחות יפות, לא מביאות ילדים יותר, אז זה הסוף זו הסיבה כנראה שאנחנו מרגישות יותר רע בגיל המעבר, אולי בעצם זה משהו גנטי אולי ביפן הן בנויות אחרת.


תסמיני גיל המעבר הופיעו כאשר אורח החיים השתנה

אז למזלנו בגלל שיש לנו תשובה לכך בגלל שיש כזאתי נדידה של אנשים ואנחו רואים יפניות שעברו לגור בארה"ב ואז אנחנו רואים שברגע שהם משנות את אורח החיים שלהם והתרבות משתנה אז גם תסמיני גיל המעבר מופיעים.

מראיינת
אז בואי קצת נדבר על הפתרונות הטבעיים מהם הפתרונות הטבעיים להורדת תסמיני גיל המעבר?


יש טיפול נטורופתי יעיל לתופעות גיל המעבר

יש הרבה מה לעשות ואפשר לחלק את זה אולי לשני דברים עיקריים הדבר הראשון והאולטימטיבי זה להכין את הגוף לקראת גיל המעבר כלומר שאם אישה כבר בשנות השלושים שלה והארבעים שלה מודעת לזה שהיא צריכה לשמור על הבריאות שלה וחייה אורח חיים תקין שמשמעותו תזונה בריאה ופעילות גופנית, רוב הסיכויים שהיא תגיע לגיל המעבר ותופעות גיל המעבר לא יהיו כל כך דומיננטיות.

מראיינת
היא בריאה יותר, היא מרגישה בריאה יותר וחיוניות יותר, סביר להניח שתהיה כזו גם בגיל המעבר.


רמות אסטרוגן כמדד לתופעות גיל המעבר

כן יש גם מחקרים שמראים בעצם.. הלכו וחקרו לראות מה השוני אצל נשים שבהם תופעות גיל המעבר לא קיימות לעומת נשים מודרניות וגילו שינויים חד משמעיים ברמות האסטרוגן למשל.


טיפול טבעי לגלי חוםטיפול נטורופתי לתופעות גיל המעבר


מראיינת
אז בואי בכל זאת נדבר מה כן אפשר לעשות.. אנחנו משמינות בגיל המעבר, יש גלי חום בגיל המעבר, יש תסמינים מאוד אופייניים מה יש לרפואה הטבעית להציע?


צמחי מרפא לטיפול בתופעות גיל המעבר

אוקי אז קודם כל לגבי תזונה, אישה בגיל המעבר חשוב מאוד שתאכל מזונות בעלי אינדקס גליקמי נמוך. האינדקס הגליקמי זה בעצם מדד שמראה באיזה רמה הסוכר עולה אחרי שאנחנו אוכלים סוכרים ופחמימות. מה שקורה כאישה אוכלת סוכרים או פחמימות מופרש בגוף הורמון שנקרא אינסולין, אותו אינסולין עוזר להכניס את הסוכר לתאים, אינסולין הוא הורמון בונה זה הורמון אנאבולי הוא בונה בין השאר גם תאי שומן ולכן השאיפה שלנו שרמת הסוכר תהיה מאוזנת במשך היום ולא יהיו עליות חדות ולכן אחת ההמלצות העיקריות זה שהתזונה תהיה עשירה בפחמימות מורכבות דבר חשוב נוסף בפחמימות מורכבות שהן עשירות בסיבים. הסיבים התזונתיים שנמצאים בעיקר במזונות מלאים מן הצומח, ירקות ופירות ויש להם איכויות רבות, האיכות העיקרית כשאנחנו מדברים על שמירה על משקל וירידה במשקל שהם תורמים לתחושת שובע, דבר נוסף מה שסיבים עושים הם מעלים את נפח הצואה ועל ידי זה הם עוזרים לאזן את רמות האסטרוגן בגוף כי בעצם דרך הצואה אפשר להפטר מרמות אסטרוגן.

מראיינת
באותן חמש שנים שכמעט לא נתנו טיפול הורמונלי הטיפול הטבעי פרח קמו הרבה מאוד תכשירים שנשים נטלו או המליצו לקחת בגיל המעבר בגלל התסמינים.. על מה אנחנו מדברים?


חשיבות ההתאמה האישית של צמחי מרפא לכל מטופלת

קודם כל יש צמחי מרפא שמאוד מאוד יעילים לכל התסמינים לגיל המעבר. הצמח הנחקר והנבדק ביותר זה הקוהוש השחור.
הצמחים האלו הם בשימוש מאות אם לא אלפי שנים.. היום במחקר המודרני של רפואת הצמחים מנסים להבין בצורה מדעית מהם החומרים הפעילים. אבל הרבה אנחנו לא יודעים אז אנחנו יודעים שבין השאר לקוהוש השחור יש פעילות דמויית אסטרוגן אבל סביר להניח שיש לו עוד מרכיבים מכיוון שזה צמח ולא רק חומר פעיל אחד יש עוד מרכיבים שתומכים בגוף האישה אני רוצה להגיד כמה מילים על המוצרים שנמכרים.. מאוד חשוב, כדי שטיפול בצמחי מרפא יהיה יעיל, מאוד חשוב להתאים באופן אישי למטופלת פורמולה, הרבה נשים שבאות אלי הן באות לא רק עם תופעות גיל מעבר, של גלי חום.. יש אחת שתבוא עם דיכאון ואחת שתבוא עם כולסטרול גבוה ויש אחת שתבוא עם עליה חדה במשקל ולכל זה צריך להתאים פורמולה שהיא מורכבת מכמה צמחים ולא רק מצמח אחד שהוא הקוהוש השחור.

ובמשפט הזה שאמרת הוא בעצם נכון לגבי כל טיפול שאנחנו מתאימים כרופאים למטופלים, צריך להתאים טיפול למטופלת לסימפטומים שלה לבעיות שלה ולקשיים שלה..