גיל המעבר, גלי חום עייפות ותשישות, עצבנות

 

תיאור מקרה של מטופלת  אשר הצליחה להבריא


תלונות

גיל מעבר, גלי חום, עייפות גדולה ותשישות, עצבנות מרובה


רקע אודות המטופלת

שרית, בת 54, גרושה + 2 ילדים, עובדת כמזכירה בחברה גדולה מזה כעשר שנים. יש לחץ ומתח בעבודה אבל לטענתה נשלט. מקור המתח המרכזי הוא היותה אם חד הורית. תזונה ממוצעת לרוב מבושל בבית.


לילך נהרי בתכנית בריאות על הטיפול הטבעי בתופעות גיל המעבר


פירוט תלונות עיקריות

שרית מעידה על עצמה כאישה בריאה. היא עוסקת בפעילות גופנית קבועה מזה שנים, משתדלת כמה שיותר לצאת לטיולים. חשוב לה המראה החיצוני שלה והיא דואגת לשמור על משקל תקין והופעה מטופחת. בחודשים האחרונים היא הרגישה שינוי דרמטי בתחושה הכללית שלה. היא מדווחת ש"נפלה" עליה עייפות ברמה שהיא לא מכירה. אין לה כוח לעשות פעילות גופנית, היא כול היום עייפה ותשושה בעבודה וקשה לה להתרכז. בנוסף, היא מרגישה יותר עצבנית ואין לה סבלנות לאף אחד. בשלב הראשון ניגשה שרית לרופא משפחה שעשה לה בדיקות דם כלליות שיצאו תקינות. הרופא ייעץ לה לגשת גם לגניקולוג לעשות בדיקה הורמונלית. מכיוון ששרית השתמשה בהתקן תוך רחמי המפריש הורמונים היא לא קיבלה ווסת כבר זמן רב ולכן לא ידעה אם היא בגיל המעבר או לא. הפרופיל ההורמונלי בבדיקות הדם הראה כי שרית נמצאת בגיל המעבר. בנוסף לעייפות בשבועות האחרונים החלו גם גלי חום כמה פעמים ביום. הרופא המליץ לשרית לקחת הורמונים אך היא העדיפה לנסות טיפול טבעי נטורופתי.


טיפול טבעי לגלי חוםטיפול נטורופתי לתופעות גיל המעבר


מדוע מתרחשות תופעות גיל המעבר?

השינויים הדרמטיים שהרגישה שרית החלו בעקבות השינוי ההורמונלי שהגוף שלה חווה. השינוי ההורמונלי העיקרי בגיל מעבר הינו ירידה תלולה ברמות ההורמון אסטרוגן. חסר של אסטרוגן בתאים יכול ליצור תופעות שונות כגון גלי החום (התופעה הכי שכיחה בגיל המעבר), עייפות, כאבי ראש, ירידה בחשק המיני, יובש בנרתיק ועוד. המעבר של הגוף מרמות אסטרוגן גבוהות לרמות אסטרוגן נמוכות עלול לגרום לטלטלה ולירידה באיכות החיים וזאת בגלל ההשפעות הרבות של אסטרוגן על גוף האישה. במסגרת הטיפול הנטורופתי ניתן, באמצעים טבעיים וללא תופעות לוואי, לעזור לגוף לעבור את השלב ולהגיע לאיזון הורמונלי מהר יותר ובצורה בריאה יותר.


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהיעילות הטיפול הנטורופתי בתופעות גיל המעבר גלי חום ועייפות

שרית הגיעה עם תמונה ברורה של תופעות גיל מעבר. לאחר שהוציאה את ההתקן התוך רחמי ניתן היה להתחיל ולאזן את המערכת ההורמונלית שלה. מטרת הטיפול הנטורופתי היתה לייצר סביבה מאזנת הורמונלית, על ידי שימוש בחומרים צמחיים הנקראים פיטואסטרוגנים, חומרים דמויי הורמונים, הנמצאים במזון ובצמחי מרפא. בנוסף, קיבלה שרית תכנית טיפולית לחיזוק כללי, הרגעה והעלאת האנרגיה.


לילך נהרי בשיחה על טיפול ומניעת תופעות גיל המעברתרומת תזונה נכונה לטיפול בגלי חום

במסגרת הטיפול הנטורופתי הותאמה לשרית תכנית תזונתית מפורטת. שנים של דיאטות הובילו את שרית לחסרים תזונתיים בעיקר של חומצות שומן חיוניות. כמו כן התזונה שלה היתה עשירה בחלבון מן החי. כול אילו השפיעו על המערכת ההורמונלית שלה. מטרת התכנית התזונתית היתה להעשיר את תפריטה של שרית במזונות המכילים חומרים צמחיים דמויי אסטרוגן שיתנו מענה לחסר האסטרוגן בגוף.


יעילות צמחי מרפא לטיפול בגיל המעבר

בנוסף לתכנית התזונתית, הותאמו צמחי מרפא לשרית לאיזון המערכת הורמונלית. צמחי מרפא כגון קוהוש שחור - פועלים ספציפית על איזון המערכת ההורמונלית. צמחי מרפא כגון בטטת בר ושיח אברהם מכילים פיטואסטרוגנים המפצים על חסר האסטרוגן בגוף ובכך מאזנים את המערכת ההורמונלית


תוצאות הטיפול הנטורופתי בגיל מעבר גלי חום ועייפות

לאחר שלושה שבועות מתחילת הטיפול נפגשתי שוב עם שרית. היא התמידה בתכנית התזונתית ולקחה באופן קבוע את צמחי המרפא. היא דיווחה על ירידה משמעותית בתדירות ועוצמת גלי החום וכן סיפרה כי רמת האנרגיה שלה עלתה במקצת. לאחר חודשיים מתחילת הטיפול סיפרה שרית כי מצבה השתפר מאוד. היא הרגישה טוב יותר ואנרגתית יותר. גלי החום נעלמו לחלוטין. היא דיווחה שהיא אפילו מרגישה שינוי בעור בפנים שנהיה רענן יותר. שרית המשיכה ליטול את צמחי המרפא לתקופה של עוד שלושה חודשים שלאחרם הפחיתה את המינון בהדרגה עד שלא הייתה זקוקה להם יותר. בשיחה שקיימנו לאחר כחצי שנה סיפרה שרית כי היא מתמידה באורח חייה החדש והרגשתה ממשיכה להיות טובה. בבדיקה שערכה עלה כי כל הערכים שלה שבו לרמה נורמלית.


טיפול טבעי לגלי חוםטיפול נטורופתי לתופעות גיל המעבר