גיל המעבר, גלי חום ועייפות | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופלת  אשר הצליחה להבריא


תלונות

תופעות גיל מעבר ובעיקר: גלי חום, עייפות, חוסר אנרגיה כללית


רקע אודות המטופלת

אסנת, בת 52, נשואה + 3 ילדים, עובדת כיועצת ארגונית בחברה גדולה, מרגישה שנמצאת בעומס יתר בחייה, מספרת שמגיעה לסוף השבוע "עם הלשון בחוץ" - עייפה ומותשת, חסרת אנרגיה וסחוטה. לא אוכלת ארוחות מסודרות, שותה הרבה קפה במהלך היום ו"חוטפת" במשרד בייגלה, עוגיות וכולי.


לילך נהרי בתכנית בריאות על הטיפול הטבעי בתופעות גיל המעבר


פירוט תלונות עיקריות

גלי חום - אסנת מספרת שבשנה האחרונה הווסת שלה לא היתה סדירה. בארבעה החודשים האחרונים הווסת לא הופיעה כלל. בחודשים האחרונים היא החלה לסבול מגלי חום אשר מציפים אותה. בהתחלה גלי החום הופיעו פעמים ספורות ביום בצורה חלשה אך עם הזמן הם הלכו והתגברו. כיום גלי החום מופיעים גם במהלך הלילה בזמן השינה והם מלווים בגל של עצבנות שמשאירים את אסנת מותשת ועייפה אח"כ. היא מרגישה שעם כול המטלות שהיא צריכה להתמודד איתם ביום-יום גלי החום הם מעמסה נוספת המורידה את איכות החיים שלה בצורה משמעותית. מכיוון שאסנת סובלת מקרישיות יתר בדם הרופא המליץ לה להימנע מנטילת הורמונים.


פירוט תלונות ברקע

בבדיקות דם אחרונות נתגלה כי אסנת סובלת מרמות גבוהות של כולסטרול: כולסטרול כללי: 220, כולסטרול טוב:43 (HDL), והכולסטרול הרע: 146 (LDL) הרופאה המליצה לה לקחת תרופה לאיזון רמות הכולסטרול, אבל אסנת רוצה לפתור את הבעיה בטיפול נטורופתי.


טיפול טבעי לגלי חוםטיפול נטורופתי לתופעות גיל המעבר


מה זה גלי חום בגיל המעבר?

גלי חום הם התופעה הכי שכיחה בגיל המעבר. גיל המעבר הינו שלב המסמן את סיום תקופת הפוריות של האישה. בשלב זה השינוי המרכזי המתרחש בגוף הוא ירידה ברמות הורמון האסטרוגן, ההורמון הנשי. שינוי זה עלול לגורם לתסמינים שונים. גלי החום נגרמים בד"כ בעקבות השינויים ההורמונלים. ירידה ברמות האסטרוגן בגוף מאותתת למוח שהגוף חם מידי. כתוצאה מכך יש נסיון לצנן את הגוף על ידי הרחבה של כלי דם והזעה. נוצר גל חום המלווה לרוב בתחושה של עצבנות ואי שקט הנמשכים כמה דקות, ולאחריו נשארת בד"כ תחושה של עייפות ותשישות גדולה.


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהיעילות הטיפול הנטורופתי בתופעות גיל המעבר גלי חום ועייפות

מטרת הטיפול בתופעות גיל המעבר כגון גלי חום ועייפות היא לאזן את המערכת ההורמונלית ועל ידי כך למנוע את גלי החום ורמות אנרגיה נמוכות הנובעות מחוסר האיזון ההורמונלי. לאחר התשאול הרפואי היסודי נבנתה לאסנת תכנית טיפול מקיפה אשר כללה תכנית תזונתית מפורטת ופורמולת צמחי מרפא ספציפית למצבה.


לילך נהרי בשיחה על טיפול ומניעת תופעות גיל המעברתרומת צמחי מרפא בריפוי גלי חום בגיל המעבר

מטרת פורמולת צמחי המרפא היא לאזן את המערכת ההורמונלית. צמחי מרפא ספציפיים מכילים חומרים דמויי אסטרוגן, ממקור צמחי הקרויים "פיטואסטרוגנים" חומרים טבעיים אלו מסייעים לאזן את המערכת ההורמונלית. הפיטואסטרוגנים נקשרים לתאים ומחליפים את האסטרוגן החסר ובכך מספקים חלופה לחוסר האסטרוגן בגוף. פיטואסטרוגנים אלו הם דמויי הורמונים והם בטוחים לשימוש ואף יכולים לסייע להגנת הגוף מפני היווצרות תאים סרטניים. בנוסף, הותאמו צמחי מרפא לאיזון רמות כולסטרול והעלאת רמת האנרגיה.


כיצד תזונה יכולה להפחית גלי חום ולהגביר אנרגיה

התכנית התזונתית התמקדה ברכיבים תזונתיים מאזני רמות כולסטרול עם דגש על מזונות עשירים בפיטואסטרוגנים. הותאמה לאסנת תכנית תזונתית הכללה מזונות מנקי כבד ומורידי רמות כולסטרול. אסנת קיבלה תפריט יומי מפורט ונגיש לאורח החיים העמוס שלה. לאחר התשאול הותאמה לאסנת תכנית אותה תוכל ליישם בקלות באופן יומיומי. לתזונה נכונה יש השפעה ישירה על איזון המערכת ההורמונלית, על רמות האנרגיה ועל יכולת הגוף להתמודד עם השינויים של גיל המעבר


תוצאות הטיפול הנטורופתי בגיל מעבר גלי חום ועייפות

לאחר כשלושה שבועות בתוך הטיפול הנטורופתי דיווחה אסנת כי החלה להרגיש הקלה משמעותית בתדירות ועוצמת גלי החום. התדירות ביום פחתה, גלי החום כבר לא העירו אותה מהשינה וכבר לא היו סוערים וחזקים כבעבר. לאחר חודש בתוך הטיפול, בפגישת הבקרה שערכנו, סיפרה אסנת כי רמות האנרגיה שלה עלו והעייפות לא "מפילה" אותה כבעבר. היא סיפרה כי מצב הרוח שלה השתפר מאוד והיא התחילה להרגיש שוב בשליטה. לאחר חודשיים של נטילת צמחי מרפא ושמירה על התכנית התזונתית נעלמו לאסנת לחלוטין גלי החום, היא חזרה לתפקד בצורה נורמלית ולא דיווחה על עייפות חריגה. מצב הרוח שלה היה יציב והרגשתה הכללית היתה טובה מאוד. אסנת סיפרה שהיא מרגישה הרבה יותר אנרגטית וחיונית. היא המשיכה להתמיד בתכנית שהותאמה שוב לשגרת חייה לאחר שלושה חודשים מתחילת הטיפול עשתה אסנת בדיקות דם. רמות הכולסטרול שלה ירדו - הכולסטרול הכללי ירד ל:178, ה-HDL עלה ל:50 וה-LDL ירד ל: 120.


טיפול טבעי לגלי חוםטיפול נטורופתי לתופעות גיל המעבר