גיל המעבר, גלי חום, כאבי ראש ובחילות | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופלת  אשר הצליחה להבריא


תלונות

גלי חום, כאבי ראש, בחילות ותחושה כללית רעה


רקע אודות המטופלת

סיגל, בת 47, מורה בבי"ס יסודי, נשואה + 4 ילדים, תזונה לא מסודרת, יש לחץ בעבודה ובבית.


לילך נהרי בתכנית בריאות על הטיפול הטבעי בתופעות גיל המעבר


פירוט תלונות עיקריות

סיגל הגיעה לטיפול עם תחושה כללית רעה מאוד. היא דיווחה על בחילות קשות אשר היו מלוות בחום שהציף אותה בכל הגוף וכאבי ראש בתדירות גבוהה. תסמינים אלו ליוו אותה בחודשים האחרונים ופגעו בצורה משמעותית באיכות חייה. היא פנתה לרופא משפחה שהפנה אותה לגסטרואנטרולוג (מומחה למערכת העיכול) אשר שלח אותה לבדיקת גסטרוסקופיה שיצאה תקינה לחלוטין מבחינת מערכת העיכול. בתשאול הרפואי שעברה, כאשר נפגשנו, התברר כי הבעיה האמיתית שלה הוא חוסר איזון הורמונלי וזו היתה הסיבה הבסיסית לכל התופעות מהם סבלה.


טיפול טבעי לגלי חוםטיפול נטורופתי לתופעות גיל המעבר


איזון הומורנלי וגיל המעבר אצל נשים

גיל המעבר אצל נשים מתייחס לתקופה בה האישה עוברת שינוי דרמטי במערך ההורמונלי בגוף. השינוי העיקרי הוא ירידה של רמות ההורמון אסטרוגן אשר הפרשתו לדם מופסקת בתקופה זו. הירידה החדה ברמות האסטרוגן יכולה להוביל לתופעות גופניות רבות כשהנפוצה ביותר הם גלי החום. נשים רבות לא מודעות לכך שבנוסף לגלי החום יש עוד תופעות הנלוות לשינויים ההורמונלים כגון כאבי ראש, בחילות, נדודי שינה, דלקות חוזרות בדרכי השתן ועוד.


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהיעילות הטיפול הנטורופתי בתופעות גיל המעבר גלי חום וכאבי ראש

מטרת הטיפול המרכזית אצל סיגל הייתה לאזן את המערכת ההורמונלית ואת רמות האסטרוגן בגוף. חסר של אסטרוגן הוביל לגלי החום ולכאבי הראש התכופים שפגעו באיכות חייה. שימוש מותאם אישית בפורמולות צמחי מרפא ותזונה אשר מכילים פיטואסטרוגנים - חומרים טבעיים דמויי אסטרוגן מסייעים להשיב את האיזון ההורמונלי בצורה בטוחה וללא תופעות לוואי. לסיגל הותאמה פורמולה ספציפית וכן תכנית תזונתית עם דגש על מזונות המכילים פיטואסטרוגנים תוך התאמה לסדר יומה של סיגל עם התייחסות ספציפית לזמני אכילה, התמודדות עם קשיים במהלך היום, סופי השבוע ועוד.


לילך נהרי בשיחה על טיפול ומניעת תופעות גיל המעברתוצאות הטיפול הנטורופתי בתופעות גיל המעבר וגלי חום

לאחר כשבוע וחצי מתחילת הטיפול דיווחה סיגל כי יש הקלה משמעותית בתדירות ועוצמת כאבי הראש והבחילות. לאחר כשלושה שבועות ירדה תדירות גלי החום מכ-5 פעמים ביום לאחת ליומיים שלושה ועוצמתם היתה נמוכה בצורה מורגשת. בפגישת הבקרה לאחר כחודש מתחילת הטיפול דיווחה סיגל כי כל התסמינים והתלונות איתם הגיעה פסקו לגמרי. סיגל סיפרה שהצליחה בתקופה זו גם להוריד כמה קילוגרמים עודפים ממשקלה, היא מרגישה קלילה, אנרגתית וחיונית.


טיפול טבעי לגלי חוםטיפול נטורופתי לתופעות גיל המעבר