גאוט טיפול טבעי

 

שאלה
אני גבר בן 46. לפני חודש ימים התחילו לי כאבים נוראיים ובלתי נסבלים בבוהן של רגל שמאל. הלכתי לרופא והוא אבחן לי גאוט. באותה הזדמנות הוא עשה לי בדיקות דם וגילה שהחומצה האורית שלי 8 והכולסטרול הכללי שלי 242 . כמו כן אני סובל מעודף משקל, בעיקר באזור הבטן והסנטר. הרופא נתן לי קולחיצין שעזר לי בכאבים של הבוהן. כרגע עדיין קצת כואב לי, אני מרגיש את המפרק כשאני מזיז את הבוהן. חוץ מזה אני מרגיש טוב ובדרך כלל בריא. קראתי באינטרנט שלמי שיש גאוט לא מומלץ לאכול בשר ולשתות אלכוהול - זה נכון? אני מחפש טיפול טבעי לגאוט. אני רק בן 46 וכבר צריך לקחת הרבה תרופות. אני מעדיף לפתור את הגאוט בעזרת טיפול טבעי. האם זה אפשרי? אשמח לשמוע אם אפשר לאזן את החומצה האורית והכולסטרול בדם בעזרת טיפול טבעי בלבד.

 

תשובה

גאוט הינה דלקת במפרקים הנוצרת עקב שקיעה של עודף חומצה אורית במפרקים. זוהי הפרעה מטבולית, ממש כמו כולסטרול גבוה. במצב זה הגוף לא יכול לפנות את העודפים שמצטברים בגוף עקב יצירת עודפים ועקב פינוי לקוי. כתוצאה מכך עודף כולסטרול שוקע בעורקים ועודף חומצה אורית שוקע במפרקים. אפשר להמשיל את הגוף לבית חרושת ואת אברי הגוף למכונות. כשמכניסים לבית החרושת הרבה חומר גלם, המכונות צריכות לעבוד שעות נוספות כדי לעבד את חומר הגלם ולהוציא מהר יותר את הפסולת. כשכמות חומר הגלם גדולה מידי לאורך זמן וכשחומר הגלם לא מתאים למכונה, המכונה עובדת פחות טוב, נשחקת, מתקללת, חומר גלם נתקע במכונה, המון פסולת מצטברת. זה התהליך שמתרחש בגופינו. מכיוון שהתהליך מאוד ברור, גם הפתרון ברור מאוד - יש להפסיק את הזרמת חומרי הגלם לגוף ובכך להפסיק את העומס על אברי הגוף, לתת להם אפשרות להשתקם ובאותו זמן להפסיק את יצירת הפסולת. מה הם חומרי הגלם המדוברים? אילו הם מזונות נפוצים ביותר בתזונה המודרנית הכוללים בעיקר שומן מן החי ושומן צמחי מוקשה, חלבון מן החי ואלכוהול. בנוסף, התזונה המודרנית דלה ביותר במרכיבים העוזרים לנקות את איברי הגוף כגון סיבים תזונתיים, שמקורם במזונות מן הצומח.


הטיפול הנטורופתי יעיל ביותר להורדת רמות גבוהות של חומצה אורית וכולסטרול

בעזרת טיפול טבעי ניתן לאזן רמות כולסטרול ורמות גבוהות של חומצה אורית. מנסיוני הרב בטיפול בגאוט, ניתן על ידי טיפול טבעי לאזן את מצבך ללא צורך בתרופות ולאחר חודשים ספורים בלבד.מכיוון שגאוט קשור קשר ישיר לתזונה, כפי שהסברתי, עיקר הטיפול הטבעי יהיה התאמה של תפריט תזונתי. התפריט התזונתי יעזור לא רק למנוע את התקף הגאוט הבא, אלא יעזור גם באזון הכולסטרול ובהורדה במשקל. כחלק מהטיפול הנטורופתי, תקבל תפריט תזונתי המותאם באופן אישי לסדר היום שלך, להעדפותיך האישיות וכולי. התפריט התזונתי כולל מזונות שעוזרים להפטר מעודפי החומצה האורית והכולסטרול מצד אחד ונטולי חומר גלם לייצר אותם בעודף בגוף מצד שני. בנוסף להתאמת התפריט התזונתי, במסגרת טיפול טבעי, מומלצים צמחי מרפא. ישנם צמחי מרפא מצוינים בעלי פעילות אנטי דלקתית, העוזרים בפינוי הגוף מפסולת ומשקמים את איברי הגוף. צמח מרפא כגון בוסווליה הינו צמח נחקר ביותר לגבי פעילותו האנטי דלקתית עם אפיניות למפרקים.


הטיפול בגאוט הינו בטוח לחלוטין וללא תופעות לוואי

הטיפול פותר את הבעיה מהשורש מכיוון שהוא פונה לשורש הבעיה ולא ממסך עליה. בנוסף, בעקבות הטיפול הגוף כולו נהיה בריא יותר - הכולסטרול מתאזן, המשקל מתאזן ולרוב רמת האנרגיה והחיוניות עולה. בסיום השלב הטיפולי, כשהמטרה הושגה ותוצאות בדיקות הדם מאוזנות, מקבל המטופל המלצות כיצד להמשיך ולנהל את חייו בצורה בריאה כך שימנע ממחלות בעתיד.


לסיכום הטיפול הטבעי בגאוט כולל

תזונה נכונה: מאזנת רמות חומצה אורית וכולסטרול על ידי ניקוי הגוף
צמחי מרפא: בעלי פעילות אנטי דלקתית, מפנים ומנקים את הגוף
תוספי תזונה: יעילים לאיזון רמות הכולסטרול על ידי פינויו מהגוף ודילול הדם


לילך נהרי-נטורופתית מוסמכת