גאוט ועודף משקל | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות

גאוט ועודף משקל


רקע אודות המטופל

יוסי, בן 46, נ+4, עובד כשכיר בחברה ממשלתית, שעות עבודה ממוצעות, אין לחץ מיוחד בעבודה, חיי משפחה טובים, לא
מקפיד על תזונה ושעות אכילה מסודרים, אוכל הרבה במיוחד בערב.


פירוט תלונות עיקריות

גאוט: מזה 4 שנים סובל מהתקפי גאוט חוזרים ונשנים. כל פעם במגיע התקף יוסי מקבל תרופה אנטי דלקתית וקיצור משך ההתקף ולשיכוך הכאבים. בנוסף הוא לוקח אלוריל - תרופה למניעת ההתקפים, באופן קבוע כבר ארבע שנים. בהתחלה ההתקפים הופיעו אחת לחצי שנה. בשנה האחרונה ההתקפים מופיעים כל הזמן והתחושה של יוסי שהתקף אחד לא מספיק לחלוף מיד מגיע התקף נוסף. בבדיקות דם נמצא כי החומצה האורית 8.7. יוסי סבל מכאבים בלתי פוסקים והבין שצריך לטפל בבעיה מכיוון אחר על מנת לפתור אותה.

עודף משקל: בנוסף לגאוט, יוסי העלה במשקלו ב 10 שנים האחרונות 10 קילו והוא היום שוקל 84, גובהו 1.75. הוא מרגיש שעודף המשקל מקשה עליו, מכביד עליו והוא מאמין שאם לא יעשה שינוי המשקל ימשיך ויעלה.


פירוט תלונות ברקע

כאבי ראש: אחת לשבוע כאבי ראש בעלי אופי לוחץ באזור המצח בעיקר. תרופה משככת כאבים עוזרת לכאב הראש.הטיפול הנטורופתי בגאוט

גאוט הינה דלקת פרקים הנגרמת עקב שקיעה של חומצה אורית במפרקים. מערכת החיסון מנסה לפנות את החומצה האורית ששוקעת במפרקים ונוצרת דלקת מקומית כואבת מאוד. חומצה אורית הינה תוצר פירוק של מרכיבים בגוף שבאופן טבעי מופרשים מהגוף דרך הכליות והשתן. כשרמת החומצה האורית גבוהה בדם, היא שוקעת במפרקים ויוצרת דלקת. מצב זה קורה כשיש הכנסה מרובה של מזונות המעודדים ייצור של חומצה אורית מצד אחד ויש מעט מידי הפרשה של חומצה אורית מהגוף החוצה מצד שני. זו היא בעצם בעיה של חילוף חומרים הנגרמת מעודף של שומן וחלבון, שמקורו מתזונה קלויה.


טיפול בשורש הבעיה

הטיפול הנטורופתי מטפל בשורש הבעיה שהובילה להתפתחות הגאוט - מצד אחד תכנית תזונתית יסודית, אשר מפחיתה ייצור חומצה אורית בגוף ויייצור דלקת בגוף, ומצד שני, תמיכה באיברי הפינוי כגון כליות ושתן על ידי תזונה וצמחי מרפא. בנוסף, ישנם תוספי תזונה בעלי השפעה אנטי דלקתית מאוד חזקה. בעקבות השינוי התזונתי יוסי יוריד ממשקלו, מה שיוריד מהעומס המטבולי על הגוף ויעזור להוריד את החומצה האורית בדם.


וידאו קצר על הטיפול בגאוט


תוצאות הטיפול בגאוט של יוסי

יוסי נרתם לתכנית הטיפול והחל עם תפריט המותאם באופן אישי לאורח חייו. מכיוון שיוסי אוכל כל יום בחדר האוכל בעבודה, המלצתי לו על מזונות שהוא יכול למצוא בחדר האוכל ובכך להקל עליו את השינוי התזונתי. בנוסף יוסי החל לקחת פורמולת צמחי מרפא. ישנם צמחי מרפא אנטי דלקתיים ספציפיים למפרקים כגון בוסווליה וזנטוקסילום אותם לוקחים בכמוסות או במיצוי הנקרא טינקטורה. שילוב של חליטת צמחי מרפא בעלת פעילות משתנת ומפנה חומצה אורית מהגוף מקדמת את המטרה הטיפולית ועוזרת לגוף להשתקם יותר טוב.


גם המשקל ירד

הותאמו ליוסי גם תוספי תזונה בעלי פעילות אנטי דלקתית רבת עוצמה. לאחר 3 שבועות דיווח יוסי כי חל שיפור דרמטי במצבו וכי הוא לא מרגיש כאב במפרקים. הוא המשיך להתמיד עם התכנית התזונתית וצמחי המרפא והשיל מעל-10 קילו ממשקלו. לאחר 3 חודשי טיפול הגיעו תוצאות בדיקות דם חדשות - החומצה האורית ירדה ל 5.8 ! יוסי הרגיש אנרגטי ובריא מאוד. הוכנה ליוסי תכנית תזונתית להמשך הדרך על מנת שימשיך לשמור את רמות מאוזנות של חומצה אורית ומשקל גוף מאוזן.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית