ברונכיטיס | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה אשר הצליח להבריא


תלונות:
ברונכיטיס

רקע אודות המטופל:
יואב, פעוט בן שנתיים ו-8 חודשים, ניזון מתמ"ל

פירוט תלונות עיקריות:
ברונכיטיס: עד גיל שנה וחודשיים היה יואב תינוק בריא. בגיל שנה וחודשיים התחיל ללכת לגן, נדבק בוירוס שלשולים שנמשך 3-4 חודשים. אף הגיע לאשפוז עקב התייבשות. אחרי שהפסיקו השלשולים החלה ליחה, שיעול ונזלת ואחרי כמה חודשים של ליחה, שיעול ונזלת החל קוצר נשימתי רציני. יואב החל לקבל משאפים. בשנה האחרונה חלה 4 פעמים בדלקת ריאות. אמא מדווחת כי הוא סובל מהרבה ליחה, נזלת וגם ליחה בצואה. חולה לעיתים קרובות, מקבל לעיתים תכופות אנטיביוטיקה וסטרואידים עקב המחלות הזיהומים שנדבק בהם. הרופא אבחן ברונכיטיס.

פירוט תלונות ברקע:
תת משקל: יואב לא עולה במשקל.
מערכת עיכול: הרבה מזון לא מעוכל בצואה, הצואה בצורת גללים, סובל מגזים.

 

הטיפול הנטורופתי בברונכיטיס

יואב הגיע עם סיפור לא פשוט של מערכת חיסון מאוד חלשה. החולשה התבטאה בהדבקויות חוזרות ונשנות בוירוסים וחיידקים. בנוסף, הליחה, השיעול והנזלת התמידית מעידים על נסיון כושל וכרוני של מערכת החיסון להפטר מ"פולשים" כגון וירוסים. מצב זה, שכל מערכת החיסון פועלת ללא הפוגה, יוצר סטרס מאוד גדול בגוף, פוגע בגדילה התקינה של יואב ומקבע את המצב. המטרה הראשונה בטיפול הנטורופתי קודם כל יהיה לחזק בצורה משמעותית את מערכת החיסון וזאת על ידי תזונה מתאימה וצמחי מרפא. ישנם צמחי מרפא ספציפיים לחיזוק מערכת חיסון שהוכחו מחקרית כגון אסטרגלוס. מטרה שניה תהיה לפעול ספציפית נגד הוירוסים על ידי צמחי מרפא אנטי ויראליים כגון אכינצאה. מטרה שלישית תהיה להוציא מהתזונה את המזון שגורם להרבה ליחה ולחולשה כל כך גדולה של המערכת ובמקביל לחזק את מערכת העיכול. מבחינת הגישה הנטורופתית, כשמזון לא מתעכל בצורה יעילה, מולקולות גדולות מידי נספגות בזרם הדם וגורמות לתגובתיות יתר של מערכת החיסון. ולכן, זה קריטי שמערכת העיכול של יואב תתחזק.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי בברונכיטיס

יואב החל בתזונה היפואלרגנית, ללא מזונות החשודים כיוצרי ליחה. במקביל הוא החל לקחת פורמולת צמחי מרפא בעלת פעילות מחזקת מערכת חיסון ועיכול, עם פעילות ספציפית של חיטוי (אנטי חיידקית ואנטי ויראלית) ומייבשת ליחה. לאחר שבועיים האמא דיווחה כי חל שיפור במצבו. הליחה והנזלת פחתו בצורה משמעותית וחזר אליו יותר התאבון. לאחר חודש השיעול, הנזלת והליחה נעלמו לחלוטין. יואב המשיך בתהליך חיזוק מערכת החיסון והעיכול למשך כמה חודשים על מנת שההדבקויות החוזרות לא ישובו. לאחר כחצי שנה, כשעברו את החורף ללא מחלות, צלצלה אליי האם נרגשת לדווח לי על מצבו הנהדר של יואב.


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית