בן חרצית | Tanacetum parthenium | Feverfew | צמחי מרפא

 

שמות הצמח
בן חרצית | Tanacetum parthenium | Feverfew

חלקים בשימוש
חלקים מעל הקרקע

רקע כללי
בן חרצית נמצא בשימוש עממי דורות רבים. ברפואת צמחי מרפא מודרנית נעשו עליו מחקרים רבים בנוגע למיגרנות וכאבי ראש. שימושו העיקרי של בן חרצית הוא כטיפול מונע במיגרנות. בן חרצית יעיל ביותר לכאבי ראש הנובעים מאספקת דם לקויה (שרירים כואבים בצוואר, מתח, סטרס). כמו כן צמח זה יכול להועיל במצב דלקתיות בפרקים. בן חרצית יכול להקל על סחרחורות וטיניטוס ביחד עם צמחים נוספים. כמו כן משתמשים בצמח זה באמנוראה (כאבים בזמן ווסת). צמח זה הוכח כמעכב פרוסטגלנדינים (הורמונים מקומיים) הגורמים להתכווצות כלי דם ובכך לכאבים.

פעילות רפואית עיקרית
משחרר הזעה
מסדיר ווסת חודשית
מוריד כאב
אנטי דלקתי
מוריד חום
ממריץ פעולות עיכול

שימושים נפוצים ברפואת צמחי מרפא
מיגרנה
כאבי ראש
כאבי מחזור
מחזור לא סדיר


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..
התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.