אומפרדקס וצרבת קשה

 

שאלה
אני בן 47 וכבר כמה חודשים טובים אני סובל מצרבת קשה. בהתחלה זה היה פעם בכמה ימים הייתי מרגיש תחושת בחילה אבל בחודשים האחרונים זה נהפך לצרבת קשה בתדירות כמעט יומיומית ובמיוחד במצבים מסויימים כמו אחרי ארוחות, בלילה, בכל פעילות גופנית אפילו קלה. בבדיקה אצל הרופא הוא אבחן גסטריטיס ורשם לי אומפרדקס לטיפול. הייתי בטוח שזה כדור קל לצרבת כמו טאמס או אחרים אבל מתברר לי שאני אצטרך לקחת את הכדור הזה בצורה כרונית. אני רוצה לדעת האם זה נכון והאם אאלץ לסבול מהצרה הזו כל חיי? אין משהו שיכול להבריא גסטריטיס וצרבות?

תשובה

צרבת קשה היא אחת הסימפטומים לגסטריטיס שהיא למעשה דלקת בקיבה, ואומפרדקס היא אחת התרופות הנפוצות לדלקת זו. בגדול גסטריטיס מתבטאת בכך שיש חומציות גבוהה מידי בקיבה, חולשה של שריר הוושט מה שגורם לעלייה של מיצי קיבה במעלה הוושט וגורם לצרבות הקשות שאתה מרגיש. אומפרדקס משמש ככדור המוריד את רמת החומציות בקיבה ובכך מסייע בהרגעה מקומית של הצרבת. זהו אכן כדור שצריך לקחת אותו בצורה קבועה, כי הוא לא מספק פתרון לבעיה אלא רק יודע לחסל את הסימפטום של הבעיה לזמן קצר. אחרי שההשפעה של אומפרדקס מתפוגגת שוב חוזרות הצרבות ולכן יש צורך לקחת אותו בקביעות על בסיס יומי. אולם יש לי בשורה בשבילך.. אתה ממש לא צריך להיבהל ולחשוב שכל חייך תצטרך לקחת אומפרדקס. אם תרצה ואם, כמו שאפשר להבין משאלתך, יש לך מוטיבציה לרפא את עצמך, יש סיכויי גבוה שטיפול נטורופתי יכול לסייע לך להיפטר לחלוטין מהצרבת הקשה, מהגסטריטיס ומנטילת אומפרדקס. 

 

יעילות השילוב של צמחי מרפא ותזונה לטיפול בצרבות

אנחנו יודעים היום כי הדלקת בקיבה היא תוצר של תזונה לקוייה. ואנחנו יודעים ששינוי תזונתי וחיזוק על ידי צמחי מרפא לתקופת הטיפול הם בעלי סיכויי הצלחה גבוהים מאוד בריפוי גסטריטיס וסילוק כל הסימפטומים שלה ולהחזיר לך את איכות החיים ללא תלות בתרופות. אתה צריך לקבל תכנית תזונתית מותאמת לאורח חייך, שתאזן את מערכת העיכול שלך ובראשה איזון רמות חומציות הקיבה, חיזוק שריר הוושט, חיזוק חיסוני, הפחתת שגשוג חיידק הליקובקטר פילורי אם הוא מצוי אצלך ועוד. כל זאת ניתן להשיג באמצעות תזונה נכונה וסיוע של צמחי מרפא שתומכים רבות, במיוחד בהתחלה בשיקום ריריות הקיבה והורדה של חומציות הקיבה. כמה שזה נשמע קל ככה זה יעיל ועובד. אני מכירה הרבה מטופלים שלי שפשוט לא האמינו בהתחלה שהסבל שלהם שסחבו אותו שנים יכול להסתיים בגלל שהתחילו לאכול ולחיות כמו שצריך. המתנה הכי גדולה עבורם היתה שהבריאות הגופנית הכללית שלהם גם השתפרה וגם איכות חייהם עלתה ללא שיעור.


לסיכום אפשר לטפל בצרבת קשה בדרך טבעית והיא כוללת

תזונה: איזון חומציות הקיבה, חיזוק שרירי הוושט, חיזוק חיסוני, חיזוק גופני
צמחי מרפא: שיקום ריריות הקיבה והוושט, איזון חומציות הקיבה, חיזוק כללי


אודות לילך נהרי ND | נטורופתית מוסמכת

מטפלת בקליניקה פרטית מזה כ-20 שנים. מתמחה בטיפול בדרכי עיכול עליונות, תסמונת מטבולית, הורמונלי ועוד. בוגרת בית הספר לרפואה משלימה קמפוס תל אביב בנטורופתיה. הרבליסטית מוסמכת [טיפול בצמחי מרפא] וכן מוסמכת בביופידבק שלב ב' [ניהול והפחתת סטרס]. משך כ-10 שנים מרצה בכירה במכללת רידמן לרפואה משלימה וכן במגמת נטורופתיה בבית הספר לרפואה משלימה במכון וינגייט


לילך נהרי - נטורופתית מוסמכתלילך נהרי נטורופתית מומחית


אולי יעניין אותך גם..