אומפרדקס או תרופה טבעית לצרבת

 

שאלה
יש לי צרבות כבר הרבה זמן. בהתחלה הייתי משתמשת בכדורים שנותנים בבית מרקחת בלי מרשם כמו טאמס או רני. אבל אחרי תקופה שהם התחילו לא להשפיע הרופא שלי נתן לי תרופה בשם אומפרדקס. חייבת להגיד שזו תרופה שעוזרת לי להוריד את הצרבת וכמעט אני לא מרגישה בכאבים. אבל אני רוצה כבר למצוא תרופה טבעית לצרבת כי אני חוששת שכמו הכדורים הקודמים גם האומפרדקס לא ישפיע עלי. קראתי אצלך באתר שאפשר לטפל בצרבת בכל מיני דרכים טבעיות אבל אני רוצה לשאול האם יש תרופה ספציפית טבעית שפשוט לוקחים והיא מרגיעה את הצרבת.

 

תשובה

אומפרדקס זו תרופה מקובלת לצרבת אבל בהחלט ניתן לפתור את הבעיה גם בדרך טבעית וללא שימוש בתרופות כימיות. הגישה שלך לקחת תרופה, טבעית או לא ולקוות שהצרבת שלך תעבור לדעתי לא נכונה. את בהחלט יכולה לחיות עם הצרבת וכל פעם שהיא מגיעה להרגיע אותה ככה או אחרת. אבל חשוב שתביני שצרבת בהרבה מקרים היא סימפטום או ביטוי לבעיה יותר יסודית. הרבה אנשים סובלים מצרבת חולפת פעם בתקופה. במקרים כאלו אין צורך לעשות שינויים מהותיים על מנת להפטר מהבעיה. אבל במקרה כמו שאת מתארת יש צורך לפתור את הצרבת שלך מהשורש. את בהחלט יכולה לעשות זאת בדרך טבעית והרווח שלך יהיה שאת תמנעי מעצמך בעיה שיכולה בקלות להחמיר עם השנים ועם חוסר טיפול.


צרבת היא הרבה פעמים תוצר של מערכת עיכול לא מאוזנת

כאשר יש בעיה במערכת העיכול, בד"כ זהו שילוב של גורמים שהתוצאה שלהם, בין השאר הוא צרבת. אני מדברת על אפשרות של חומציות יתר בקיבה, אם זה כתוצאה מדלקת או גורם אחר, בנוסף, חולשה של שריר הוושט אשר מאפשר לתכולת קיבה לעלות לכיוון הריריות העדינות בגרון ובכך לגרום לצרבת. מה הבעיה בראיה שלי בשימוש עם אומפרדקס? מאחר והוא גורם לקיבוע הבעיה במקום לפתור אותה. אומפרדקס יכול להוביל אף לבעיה יותר מורכבת של תת חומציות בקיבה שגם היא יכולה לגרום לצרבות ובכך בעצם להפסיק להועיל כמו שאת חוששת ובצדק. אני שמחה שאת רוצה למצוא תרופה טבעית לצרבת ויש כאלו, אבל אני ממליצה לך בחום לשלב איתה גם טיפול תזונתי שיספק לך מענה יסודי ויפתור את הבעיה מהשורש.


צמחי מרפא כתרופה טבעית לצרבת וחלופה לאומפרדקס

ישנם מספר צמחי מרפא מוכרים ביכולתם לאזן את חומציות הקיבה, לטפל בדלקתיות, אם יש, ולהפחית את תדירות ועוצמות הצרבת ואף למנוע אותם כליל. אחד מצמחי המרפא הידועים ביותר הוא הפיליפנדולה אשר הוכח מחקרית ביכולת האנטי דלקתית ומשקמת הריריות שלו. זהו צמח מאוד מוכר שממנו הפיקו את התרופה הפופולרית אספירין. בנוסף לצמח זה גם חרוב, ליקוריץ ועוד יכולים לסייע בטיפול טבעי לצרבת. ההמלצה היא ליטול פורמולה המורכבת מכמה צמחי מרפא יחדיו. בנוסף, לתזונה, יש תפקיד משמעותי ביותר גם במניעה וגם בריפוי הבעיה מהיסוד. תכנית תזונתית נכונה, משולבת בתמיכה של צמחי מרפא יכולה לאזן את מערכת העיכול ולרפא אותך.