אולקוס ועצירות | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

אולקוס, כיב קיבה ועצירות כרונית של שנים


רקע אודות המטופל

מירי, בת 55, עורכת דין, נשואה, 3 ילדים, עובדת 10 שעות ביום, נמצאת במתח רב בעבודה, אכילה לא מסודרת, הרבה אוכל מוכן, רק בסופי שבוע נרגעת, משתדלת מאוד לאכול בריא.


תלונות עיקריות

מירי הגיעה לקליניקה עייפה ולחוצה. היא היתה חרדה למצבה הבריאותי, אבל בעיקר הייתה מתוסכלת שמצבה הבריאותי מנע ממנה לנהל את סדר היום העמוס שלה. היא הגיעה עם אולקוס שאובחן לפני כמה חודשים ובינתיים לא טופל. מירי לא הייתה חסידה של תרופות ולכן לא התחליה את הטיפול שהרופא המליץ לה. הכאב בבטן העליונה בעקבות האולקוס הלך והתגבר, עד שהיה בלתי נסבל ומנע ממנה לעבוד והיא החליטה שהיא חייבת לטפל בזה. היא בחרה לבוא לטיפול נטורופתי על מנת לנסות ופתור את בעיית האולקוס והעצירות ללא תרופות.


תלונות ברקע

מירי סובלת מעצירות של שנים. כבחורה צעירה היתה לוקחת משלשלים גם בעקבות העצירות וגם בגלל שרצתה לרדת במשקל. עם הזמן נעשתה תלויה במשלשלים. כיום לוקחת כל יומיים-שלושה תרופה משלשלת אחרת אין לה יציאה. היציאה מהתרופה המשלשלת אינה מספקת ואין הרגשת התרוקנות.


טיפול טבעי לאולקוסטיפול נטורופתי לאולקוס


הטיפול הנטורופתי באולקוס ועצירות

מירי הגיעה לטיפול הנטורופתי עם בעיות בריאותיות אשר נמשכו שנים וללא טיפול. מערכת העיכול של מירי היתה במצב מורכב. ריריות הקיבה מודלקות ופצועות ותנועתיות המעי חלשה. על מנת לפתור את הבעיה מהשורש מירי הייתה צריכה להתגייס לשינוי תזונתי משמעותי, לתרגל טכניקות הרפייה על מנת להוריד את רמת הסטרס ונטילה קבועה של צמחי מרפא. נבנתה למירי תכנית טיפול מקיפה אשר כללה תכנית תזונתית ממוקדת עם מזונות קלים לעיכול, שיעזרו לריפוי הריריות הפצועות בקיבה. בנוסף, התכנית התזונתית הכילה מזונות שאיתגרו את המעי לתנועתיות תקינה וסדירה. הותאמה למירי פורמולת צמחי מרפא הכוללת מיצוי צמחי מרפא וצמחי מרפא לחליטה שמטרתם לרפא את הכיב בקיבה ולחזק את מערכת העיכול. מירי פינתה לעצמה זמן כל יום כמה דקות לפני השינה לתרגל נשימות הרפייה להורדת סטרס.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי באולקוס ועצירות

מירי התגייסה בצורה מלאה לתכנית הטיפול. מכיוון שלמירי לא היה זמן לבשל כל יום מצאנו פתרונות לאכילה מחוץ לבית על מנת להקל עליה בהכנת האוכל. פתרונות פשוטים שידרגו את תפריטה והפכו אותו לתפריט מרפא. בנוסף, החלה מירי לשתות את צמחי המרפא. לאחר 4 שבועות מירי דיווחה שהפחיתה מאוד בנטילת התרופה המשלשלת ויש לה יציאות תקינות ברוב ימות השבוע. בנוסף, עוצמת כאב הבטן ותדירותו פחתה והיא מרגישה הרבה יותר טוב. לאחר 3 חודשי טיפול מירי דיווחה על יציאות תקינות כל יום וכאב הבטן נעלם לחלוטין. בבדיקת גסטרוסקופיה נמצאה כי האולקוס נרפא גם הוא. בעקבות השינוי התזונתי ותרגול טכניקות ההרפיה החליטה מירי כי הגיעה הזמן "להוריד הילוך" בעבודה והיא למדה להתנתק מהעבודה כשחזרה הביתה ובסופי שבוע. היא הרגישה מצוין והמשיכה לדבוק באורח החיים הבריא. שוחחנו אחרי שנה והיא סיפרה לה כי מעולם לא חזרה למאכלים שעשו לה רע וכי נגמלה לחלוטין מהמשלשלים ומרגישה כמו אדם חדש.


טיפול טבעי לאולקוסטיפול נטורופתי לאולקוס