אולקוס ועודף משקל | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

אולקוס ועודף משקל


רקע אודות המטופל

סימי, בת 59, נשואה + 4 ילדים, עובדת במפעל מזה 30 שנה, עייפה מהעבודה ומחכה כבר לצאת לפנסיה. מרבה בצריכת שומן מן החי, מעט ירקות ופירות, אוכלת הרבה בעיקר בערב. מעשנת לשעבר.


תלונות עיקריות

סימי הגיעה לקליניקה עם כאבים חזקים בבטן העליונה שנמשכו תקופה ארוכה. היא סיפרה כי בבדיקת גסטרוסקופיה מצאו אולקוס והיא קבלה תרופות להורדת החומציות בקיבה אבל הן לא ממש עזרו, רק מעט הקלו על הכאבים והיא עדיין נתקפת בכאבי בטן חזקים בבטן העליונה. סימי הרגישה שכל הזמן היא צריכה לאכול על מנת שלא תכאב לה הבטן. מצב זה גרם לה למצוקה רבה ולתחושה של תסכול. היא פחדה לצאת מהבית שמא יתקוף אותה כאב בטן חזק.


תלונות ברקע

סימי סובלת מעודף משקל של כ-15 קילו. היא טוענת שמאז החלו כאבי הבטן להתחזק היא העלתה כמעט 10 קילו בגלל אכילת היתר. בנוסף רמות הסוכר של סימי מעט גבוהות - 116 בצום פעם אחרונה שבדקה. הרופאה המליצה לה לרדת במשקל על מנת שלא תגיע למצב של סוכרת. אימה של סימי הייתה חולה בסוכרת ונפטרה מסיבוכי המחלה כך שסימי מאוד חוששת ממחלה זו.


טיפול טבעי לאולקוסטיפול נטורופתי לאולקוס


הטיפול הנטורופתי באולקוס ועודף משקל

סימי הגיעה אליי אחרי שנים רבות של הזנחה גופנית ונפשית ועם מגוון בעיות הכוללות דלקת בקיבה, אולקס, עודף משקל ורמות סוכר גבוהות כבר מעל 10 שנים. מכיוון שהיא לא טיפלה בעצמה כראוי מצבה הדרדר והסבל גבר מאוד. מטרת הטיפול הנטורופתי במקרה הזה היתה לנסות ולהשיב את מערכת העיכול לאיזון ככל האפשר ולרפא את הדלקת ואת כיב הקיבה לצד הורדת רמות הסוכר ומשקל היתר. במסגרת הטיפול הנטורופתי ניתן לעזור לגוף להיפטר מעודפי השומן והסוכר ולרפא מחדש את ריריות הקיבה.


צמחי מרפא ותזונה לריפוי אולקוס

להשגת מטרות אלו נבנתה לסימי תכנית טיפול הכוללת תכנית תזונתית מותאמת אישית המורכבת ממזונות שיעזרו לרפא את ריריות הקיבה. כשריריות הקיבה פגועות, כמו במצב של אולקוס, בכל אכילה מופרשות חומצות קיבה המעכלות לא רק את המזון אלא גם את הקיבה. הפחתת רמת החומציות בקיבה תקל על ריפוי ריריות הקיבה אבל תחבל ביכולת הפירוק והעיכול של המזון. לכן התאמה של תכנית תזונתית במצב זה הינה אתגר. במקרה של סימי הומלצו מזונות שאינם מגרים את הקיבה אלא להיפך, מרפדים את הקיבה ומכילים מרכיבים המעודדים הפרדה בין ריריות הקיבה לחומצות הקיבה. בנוסף, הותאמו לסימי צמחי מרפא לריפוי הפצע בקיבה. צמחי מרפא אלו בעלי יכולת אנטי דלקתית, מרפדת ומזרזת החלמה של כיבים ומאזנת את רמת החומציות בקיבה.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי באולקוס ועודף משקל

סימי התגייסה לתכנית הטיפול במלואה. בשיחת הטיפול הראשונה היא הבינה שהזניחה את בריאותה במשך שנים ושזה הזמן לעשות שינוי. היא הרגישה מוכנה ועם כוחות נפשיים לרפא את עצמה. כבר לאחר 3 שבועות במסגרת התכנית התזונתית ונטילה של צמחי המרפא חלה הטבה מורגשת ברמות הכאב. לאחר כחודש וחצי בתוך הטיפול נעלמו כמעט לגמרי הכאבים החזקים שהיו תוקפים אותה. עדיין נותרה רגישות קלה בבטן העליונה בלבד. בנוסף, סימי ירדה 3 קילו והרגישה הרבה יותר חיונית ועירנית. היא התחילה ללכת לחוג ריקודי עם ולבלות עם חברות. לאחר 3 חודשי טיפול הרגישות בבטן נעלמה. סימי ירדה עוד 4 קילו ובסה"כ 7 קילו והרגישה מצוין. בבדיקות דם רמות הסוכר ירדו ל-89 בצום.


טיפול טבעי לאולקוסטיפול נטורופתי לאולקוס