אולקוס, כיב קיבה | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

אולקוס, כיב קיבה


רקע אודות המטופל

יפתח, בן 60, חקלאי מזה 40 שנה, נשוי + 3 ילדים+ 5 נכדים, עובד פיזית קשה, אוכל מעט מאוד עד הערב ואז ארוחה גדולה, הרבה שומנים מן החי, אוהב גבינות, מעשן ושותה אלכוהול מידי פעם.


תלונות עיקריות

יפתח סובל מכאבים בבטן העליונה כבר הרבה שנים. לפני 7 שנים בערך אבחנו לו דלקת בקיבה עם חיידק הליקובקטר פילורי והוא עבר טיפול אנטיביוטי ותרופתי. הרופא המליץ לו להמשיך עם תרופות מורידות רמת חומציות בקיבה אך לאחר שנה של נטילת התרופות יפתח הפסיק. בשנים האחרונות יפתח עבר קשיים רגשיים רבים. העסק שלו עמד בפני פשיטת רגל ואחד מנכדיו חלה. הוא התעלם מכאבי הבטן שהלכו והתגברו עד שיום אחד הכאבים היו כל כך חזקים שהוא הובהל למיון. בבדיקת גסטרוסקופיה נמצא כיב בקיבה - אולקוס. יפתח קיבל תרופות והמצב הוקל מעט אך עדיין הכאבים היו יומיומיים ויפתח הגיע לטיפול הנטורופתי עם רצון לרפא את האולקוס.


תלונות ברקע

יפתח סובל מתשישות שמלווה אותו כל היום. בחצי שנה אחרונה התשישות החריפה. נעשו לו בדיקות מקיפות ולא נמצאה סיבה רפואית לתשישות. העייפות מופיעה עם הקימה בבוקר וגורמת לירידה באיכות החיים וביכולת שלו לתפקד בפעילות יומיומית. בנוסף יפתח סובל מכאבים בשרירים ומפרקים בשנה האחרונה, גם להם לא נמצאה סיבה רפואית. ראומטולוג קבע כי יתכן ויפתח סובל מפיברומאלגיה.


טיפול טבעי לאולקוסטיפול נטורופתי לאולקוס


הטיפול הנטורופתי באולקוס, כיב קיבה

אולקוס מוגדר כפצע בריריות הקיבה. הפצע נגרם כתוצאה מגירוי רירית הקיבה על ידי חומצות הקיבה. לקיבה מנגנונים טבעיים להישמר מהחומצה המופרשת מתאי הקיבה, כך שהחומציות תוכל לעכל את המזון שנכנס לקיבה אך לא את תאי הקיבה. כשהמנגנונים הטבעיים הללו נפגעים חומציות הקיבה פוגעת בריריות הקיבה ועלולה לגרום לפצע. מה פוגע במנגנוני ההגנה הטבעיים של הגוף? יש לכך כמה סיבות: חיידק בשם הליקובקטר פילורי, תרופות מסוימות (כגון אספירין), עישון, קפאין, אלכוהול, מתח כרוני, תזונה לקויה ועוד - כל אילו פוגעים ביכולת תאי הקיבה להגן על עצמם. במקרה של יפתח ניכר כי הוא שרוי במתח רב שפוגע לא רק בריריות הקיבה אלא בגוף כולו וגורם לו לתשישות ולכאב בכל הגוף. בנוסף, התזונה שלו לא מזינה והוא ממעט לאכול. במהלך היום הוא שותה בעיקר הרבה כוסות קפה.


צמחי מרפא ותזונה לריפוי אולקוס

מטרת הטיפול הנטורופתי הייתה לרפא את הפצע שנוצר בקיבה על ידי השבת המנגנונים הטבעיים של הגוף לשמירה על תאי הקיבה וחיזוק הגוף כולו, בעיקר בלוטת האדרנל שנשחקה עקב שנים של מתח. הותאמה ליפתח תכנית טיפול הכוללת תכנית תזונתית עשירה בוויטמינים ומינרלים לחיזוק הגוף ומכילה מזונות שירפאו את ריריות הקיבה. בנוסף, הותאמה ליפתח פורמולת צמחי מרפא. ישנם צמחי מרפא מצוינים לריפוי כיבים על ידי פעילות אנטי דלקתית שמרפדת את הקיבה ויוצאת חיץ בין הקיבה למיצי הקיבה. כחלק מהפורמולה הוספתי צמחי מרפא שיחזקו ויתמכו בבלוטת האדרנל. במהלך הטיפול יפתח הבין שהאולקוס הוא ביטוי להזנחה הגופנית ולמתח הרב שהיה שרוי בו בשנים האחרונות. הוא ראה את הטיפול כהזדמנות לשנות זאת.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי באולקוס, כיב קיבה

יפתח קיבל תכנית טיפול אשר כללה תזונה מותאמת עבורו וכן פורמולות צמחי מרפא. הוא התמיד עם התכנית התזונתית ונטילת הצמחים בצורה טובה מאוד והתוצאות לא אחרו להגיע. אחרי כשבועיים התחיל להרגיש כי יש הקלה בכאבי הבטן, הם הפכו נסבים יותר והופיעו בתדירות מועטה יותר. כאבי הפרקים פחתו גם הם ויפתח דיווח בשיחות איתו כי הוא מרגיש בצורה ברורה הרבה יותר אנרגתי ונמרץ. בפגישת הבקרה לאחר כחודש דיווח יפתח כי השיפור הוא בכל התחומים והוא אופטימי להמשך. לאחר כ-4 חודשים דיווח יפתח כי כאבי הבטן נעלמו כליל וכן כאבי השרירים והמפרקים פחתו מאוד. לאחר חצי שנה התקשר יפתח לספר כי ביצע בדיקת גסטרוסקופיה ובה נמצא כי הפצע בקיבה הבריא לגמרי. הוא המשיך לשמור על השיגי הטיפול בעזרת תכנית תזונתית ארוכת טווח.


טיפול טבעי לאולקוסטיפול נטורופתי לאולקוס