אולקוס, חרדות | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל  אשר הצליח להבריא


תלונות עיקריות

אולקוס, חרדות ברמה שונה, מתח כרוני


רקע אודות המטופל

ירון, בן 36, נשוי + ילד, עובד בחברת היי טק, נמצא בהמון מתח ולחץ בעבודה, בסופי שבוע חסר אנרגיות, מודאג מכל דבר קטן, תזונה לא מאוזנת, אוכל בשעות לא מסודרות, צורך הרבה מתוק ואוכל מאוחר בלילה. לא פעיל מבחינה גופנית.


תלונות עיקריות

ירון הגיע לאחר בדיקת גסטרוסקופיה בה נמצא כי הוא סובל מכיב בקיבה - אולקוס. הבדיקה נעשתה בעקבות תלונות של ירון על כאבי בטן חריפים בעיקר לפני האוכל. בגסטרוסקופיה נעשתה ביופסיה והביופסיה יצאה תקינה, כלומר, לא נמצא חיידק הליקובקטר פילורי בקיבה. הרופא המליץ לירון על תרופות להורדת רמת החומציות בקיבה על מנת לרפא את הפצע שנוצר בקיבה. ירון החל לקחת את התרופות אבל הרגיש בחילות נוראיות וסחרחורות. עם הפסקת התרופה הפסיקו גם הבחילות והסחרחורות. תהליך האבחון, לקיחת התרופות, תופעות הלוואי של התרופות והמצב הבריאותי המייאש הביאו את ירון למצוקה נפשית. החרדות שהוא סובל מהם בתקופות למשך שנים החריפו והתישו אותו.


תלונות ברקע

ירון סובל מחרדות בעשר שנים האחרונות. הוא מספר כי במהלך לימודיו באוניברסיטה הרגיש לחץ אדיר להצליח. הלימודים היו מאוד דורשניים. הוא הרגיש בודד ותחת עומס. תקופה של חרדות התעצמה בעיקר בתקופות המבחנים ולחרדות התלווה גם דיכאון. מאז החרדות קיימות ברקע, בתקופות של לחץ ומתח הם מתגברות, מתישות וגורמות לדכדוך. עקב מצבו הבריאותי החרדות התגברו.


טיפול טבעי לאולקוסטיפול נטורופתי לאולקוס


הטיפול הנטורופתי באולקוס וחרדות

כיב קיבה, או אולקוס, זהו פצע הנוצר בקיבה. לקיבה מנגנונים להגנה מפני חומצות הקיבה המופרשות מהקיבה עצמה. תאי הקיבה מפרישים בין השאר ריר המצפה את ריריות הקיבה ומונע גירוי ופגיעה של הריריות על ידי חומצות הקיבה. חומצות הקיבה נועדו לעכל את המזון הנכנס לקיבה ולא לפגוע בריריות הקיבה. במצבי אולקוס מנגנון ההגנה של הקיבה נפגע וריריות הקיבה נפצעות.


צמחי מרפא ותזונה לריפוי אולקוס

ישנם מרכיבים שונים המשפיעים על מנגנוני ההגנה של הקיבה. תזונה לקויה, עשירה בשומנים מחומצנים, מזון חריף מאוד, ארוחות לא מסודרות - כל אילו מפרות את איזון ההגנה הטבעי של הקיבה. בנוסף, רמות גבוהות של מתח ולחץ מונעות את הפרשת הריר המגן בקיבה. על מנת לפתור את הבעיה מהשורש יש להשיב את האיזון לקיבה ולהחזיר את יכולת הקיבה להגן על עצמה. בנוסף, במסגרת הטיפול הנטורופתי, יש לרפא את הפצע שכבר נוצר על ידי תזונה מתאימה וצמחי מרפא.

 

תוצאות הטיפול הנטורופתי באולקוס וחרדות

לירון הותאמה תכנית תזונתית אשר מטרתה המרכזית להגן, לשקם ולרפא את כיב הקיבה. בנוסף, הותאמה לירון פורמולת צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי דלקתית ספציפית לקיבה. הפורמולה הכילה גם צמחי מרפא בעלי פעילות מרגיעה ותומכת במערכת העצבים. ירון קיבל הכוונה לתרגול טכניקות הרפיה כל יום על מנת שיוכל להתמודד בצורה יעילה יותר עם החרדות. ירון התחיל עם התפריט התזונתי בהדרגה. בשלב הראשון הוא התקשה להמנע מצריכת מזונות מסוימים, אך הוא קיבל תמיכה ועזרה במציאת מזונות בריאים ונכונים לו וגם טעימים לו. את צמחי המרפא הוא נטל בקביעות. לאחר כחודש כאבי הבטן פחתו בצורה משמעותית בתדירותם ועוצמתם. בעקבות זה ובעקבות הטיפול פחתו גם החרדות. מעודד מהשיפור ירון נצמד והתמיד עוד יותר בתכנית התזונתית. לאחר כחודשיים, בפגישת הבקרה סיפר כי כאבי הבטן נעלמו. ירון קיבל תכנית טיפול ארוכת טווח. לאחר 4 חודשים התקשר לספר כי בבדיקת גסטרוסקופיה נוספת נמצא כי האולקוס התרפא לגמרי.


טיפול טבעי לאולקוסטיפול נטורופתי לאולקוס