אובאיטיס וקטרקט | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה


תלונות עיקריות:

אובאיטיס וקטרקט, משקל יתר ורמות סוכר


רקע אודות המטופל:

ירדנה, בת 65, נשואה, גימלאית של משרד הבטחון, עסוקה בעזרה בגידול הנכדים, נהנית מבילויים עם חברות ובעלה, אין לחץ בשגרת היום שלה והיא אוכלת בצורה מסודרת.


פירוט תלונות עיקריות:

ירדנה סובלת מהתקפי אובאיטיס כבר 20 שנה. במשך השנים תדירות ההתקפים היו אחת לשנתיים-שלוש. בכול התקף ירדנה קיבלה סטרואידים, הדלקת חלפה והיא חזרה לשגרה. בשנים האחרונות, בנוסף לדלקת, נוצרה עכירות בעדשה ורופא העיניים איבחן קטרקט. בנוסף, בשנים האחרונות, תדירות התפרצות האובאיטיס הלכה וגברה ובשנה האחרונה היא סבלה כמה פעמים מדלקת בעין. הרופא אמר לה שכרגע אי אפשר לעשות ניתוח להחלפת העדשה מחשש שזה יגרום להתלקחות נוספת וכי צריך לחכות שהמצב יתייצב לחלוטין. ירדנה הגיעה אליי עם רצון לאזן את  מצב העין, למנוע את תדירות התקפים הגבוהה של האובאיטיס ולייצר מצב רגיעה בעין שיאפשר ניתוח להחלפת העדשה.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329פירוט תלונות ברקע:

בנוסף לאובאיטיס ירדנה סובלת מעודף משקל של כ-25 קילו. בשנות הילדות והנעורים שלה היתה במשקל תקין. לאחר הלידות החלה לעלות במשקל לאט-לאט וכבר הרבה זמן היא במשקל עודף. מידי פעם היא מנסה דיאטה כזו או אחרת אבל לא ממש מתמידה. היא הצליחה לרדת במשקל כמה קילוגרמים במהלך השנים אבל תמיד עלתה אותם בחזרה. בנוסף, בשנים האחרונות יש עלייה ברמות הסוכר והסוכר בצום הינו בסביבות 110. מכיוון שהוריה של ירדנה היו סכרתיים זה מאוד מלחיץ אותה והיא היתה מאוד רוצה לאזן את רמות הסוכר.


מה זה אובאיטיס - דלקת בענבייה?

אובאיטיס הינה דלקת המתפתחת בעין. הגורמים לאובאיטיס שונים. הדלקת יכולה להיות על רקע חיידק, וירוס או פטרייה, אולם ברוב המקרים הדלקת היא אוטואימונית, כלומר, מערכת החיסון תוקפת את העין ויוצרת דלקת שפוגעת בתאי העין. האובאיטיס מתאפיינת בהתקפים חוזרים ונשנים. תדירות ההתקפים ועוצמת ההתקפים משתנה מאדם לאדם. בנוסף, מטופל הסובל מאובאיטיס כרוני עלול לסבול מסיבוכי הדלקת בעין. הסיבוכים כוללים קטרקט - עכירות העדשה וגלאוקומה - עלייה בלחץ התוך עיני. חלק מהסיבוכים נגרמים עקב לקיחה ממושכת של סטרואידים מקומיים.

תהליכים כרוניים המעודדים תגובתיות יתר של מערכת החיסון מושפעים מסוג המזון שאנו אוכלים, מרמת המתח ומרמת החיוניות של שאר מערכות הגוף.

טיפול נטורופתי לאובאיטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לאובאיטיס

כיצד טיפול נטורופתי יכול לסייע לאובאיטיס

מטרת הטיפול הנטורופתי היא ליצור בגוף סביבה אנטי דלקתית המאזנת את מערכת החיסון וגורמת לרגיעה של התגובה החיסונית. על ידי התאמה של תכנית טיפול ניתן, על ידי מרכיבים טבעיים בלבד, להפחית את עוצמת התגובה החיסונית ולסייע בשיקום תאי העין. סביבת העין רגישה מאוד, בעיקר למרכיבים בשם רדיקלים חופשיים, המיוצרים בכמות גבוהה בזמן דלקת. רדיקלים חופשיים אילו יוצרים נזק לתאי העין. במסגרת הטיפול הנטורופתי ניתן להעלות את רמת נוגדי החימצון, הפועלים נגד הרדיקלים החופשיים, ובכך לסייע בהחלמה של תאי העין ולמנוע נזק עתידי.


ירדנה הגיעה אלי לטיפול הנטורופתי עם מטרה ברורה - להרגיע את הדלקת בעין על מנת שתוכל לעבור ניתוח בעין להחלפת העדשה. בנוסף, הותאמה לה תכנית תזונתית לאיזון רמות הסוכר וירידה במשקל. עודף משקל ורמות סוכר גבוהות מעודדים רמת דלקתיות גבוהה בגוף ומחלישים את מערכת החיסון ולכן חשוב לאזנם.


תרומת צמחי מרפא במצבי אובאטיס 

צמחי מרפא לטיפול באובאיטיס פועלים בכמה רמות - ראשית פעילות אנטי דלקתית ספציפית לעין דרך איזון  מערכת החיסון ועל ידי מניעת יצירת מרכיבים פרו דלקתיים בעין. בנוסף, ישנם צמחי מרפא בעלי ריכוז גבוה של נוגדי חימצון הפועלים בצורה ישירה על בריאות העין. צמחי מרפא כגון בילברי וג'ינקו בילובה מכילים כמויות גבוהות של נוגדי חימצון, מעודדים זרימת דם לעין ועל ידי כך עוזרים בשיקום תאי העין.


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהתרומתה של תזונה בטיפול מוצלח לאובאיטיס

בנוסף לצמחי המרפא, גם מרכיבים תזונתיים מכילים חומרים המסייעים למתן את הפעילות הדלקתית בגוף. בעיקר חומצות שומן חיוניות מורידות את רמת הדלקת ומאזנות את פעילות מערכת החיסון. כמו כן מזונות מסוימים מכילים פיטוכימיקלים - נוגדי חימצון רבי עוצמה, הפועלים על שיקום תאי העין ומונעים היווצרות דלקת ונזק לעין. התאמה של תכנית תזונתית תוביל לירידה בעוצמת ההתקפים, בתדירותם וסיוע להחלמה של תאי העין הפגועים.


תוצאות הטיפול באובאיטיס ובצקת בעין

ירדנה נרתמה בצורה מלאה לתכנית התזונתית והחלה לקחת את צמחי המרפא ותוספי התזונה שהתאמתי עבורה. בשבועות הראשונים היתה איתי בקשר צמוד, וקיבלה תמיכה יומיומית לגבי מתכונים בריאים ורעיונות לגיוון, התגברות על קשיים, התמדה, פתרונות חלופיים לתזונה לקויה ועוד. חודש לאחר תחילת הטיפול דיווחה ירדנה כי חלה הטבה מורגשת: הראיה השתפרה, הכאב בעין פחת והיא ירדה 3 קילו ממשקלה. ירדנה התסגלה בצורה מלאה לתפריט החדש וסיפרה שהיא לא מרגישה כול קושי להתמיד בו.

לאחר חודשיים מתחילת הטיפול רופא העיניים דיווח כי יש הטבה משמעותית באובאיטיס. בבדיקות דם הסוכר ירד ל 101. זה הערך הכי נמוך שהיה לה מזה שנים. לאחר 4 חודשי טיפול לא נמצאה דלקת בעין, רמות הסוכר היו מאוזנות.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329