אובאיטיס קדמי עם כאבים | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה


תלונות עיקריות:

אובאיטיס קדמי הכולל אדמומיות בעין, כאבים וקשיים בראייה.


רקע אודות המטופל:

איתי, בן 16, תלמיד תיכון, גר בעיר גדולה, מגיל צעיר סבל מבעיות בריאותיות תכופות, תזונה לא מסודרת, המשפחה מרבה לאכול במסעדות, כמעט ולא צורך אוכל ביתי מבושל, צורך על בסיס קבוע אוכל מוכן מעובד.


פירוט תלונות עיקריות:

3 חודשים לפני שאיתי והוריו  הגיעו אלי הם הבחינו באדמומיות ניכרת בלובן העין. בהתחלה סברו כי זהו גירוי בעין עקב אלרגיה אך האדמומיות לא עברה ואף נוספו כאבים בעין וקושי בראייה. הם פנו לרופא עיניים ולאחר בדיקה מקיפה איתי אובחן כסובל מאובאיטיס על רקע אוטואימוני. הוא קיבל טיפות סטרואידים לעין וסטרואידים לבליעה. איתי והוריו הגיעו אלי לקליניקה במטרה לתמוך בתהליך הטיפולי ולנסות דרכים טבעיות לסיוע בצמצום כמויות הסטרואידים.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329פירוט תלונות ברקע:

לפני כשנה החל איתי לסבול משלשולים וכאבי בטן שהלכו והתגברו. בדיקות דם הראו כי הוא סובל מאנמיה על רקע חסר ברזל. בבירור רפואי נמצא כי איתי סובל ממחלת הקרוהן, מחלת מעי דלקתית על רקע אוטואימוני. במחלת קרוהן הדלקת במערכת העיכול נגרמת מתקיפה של מערכת החיסון את תאי מערכת העיכול. בעקבות המחלה איתי סובל מכאבי בטן באופן קבוע ומיציאות לא סדירות המשפיעות לרעה על איכות חייו. הוא נמנע מלישון מחוץ לבית ומוגבל מאוד מבחינה חברתית.


מה זה אובאיטיס על רקע אוטואימוני?

אובאיטיס היא דלקת בחלק הפנימי של העין. הדלקת יכולה להיגרם מסיבות שונות כגון זיהומים שונים, אך בעולם המודרני, הסיבה השכיחה ביותר לאובאיטיס היא על רקע אוטואימוני. מערכת החיסון מזהה את תאי העין כגורם זר ומאיים על הגוף, מסיבה לא ידועה, ותוקפת את תאי העין, יוצרת דלקת שגורמת לנזק לתאי העין ולראייה. במקרים מסוימים האובאיטיס משנית למחלות אוטואימוניות אחרות כגון טרשת נפוצה, לופוס וקרוהן. הטיפול הקונבנציונלי באובאיטיס הוא בד"כ סטרואידים.

תהליכים כרוניים המעודדים תגובתיות יתר של מערכת החיסון מושפעים מסוג המזון שאנו אוכלים, מרמת המתח ומרמת החיוניות של שאר מערכות הגוף.

טיפול נטורופתי לאובאיטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לאובאיטיס

יעילות הטיפול הנטורופתי באובאיטיס קדמי

לטיפול הנטורופתי כלים טבעיים משמעותיים בסיוע לאיזון מערכת החיסון והפחתת רמת הדלקתיות בגוף. מחקרים רבים הראו את הקשר בין מזונות מסוימים היכולים לעודד ולהחמיר את התגובה הדלקתית בגוף ובכך להחליש את מערכת החיסון ואילו מזונות אחרים יכולים להפחית את רמת הדלקת בגוף בצורה דרמטית. תכנית טיפולית מותאמת יכולה לסייע רבות בטיפול באובאיטיס ולתרום לצמצום התלות בסטרואידים וכן לסייע בהטבה משמעותית ברמת הדלקת בעין.


איתי סובל משתי מחלות אוטואימוניות שונות המעידות על חולשה חיסונית רחבה. אמנם שתי המחלות מתבטאות במערכות שונות בגוף אך הסיבה להיווצרותם היא מערכת החיסון, הפועלת בצורה לא משובשת ולא מאוזנת. על מנת לפתור את בעייתו של איתי יש ליצור סביבה אנטי דלקתית, מחזקת מערכת חיסון, על ידי תזונה נכונה וצמחי מרפא.


תרומת צמחי מרפא בטיפול אובאטיס קדמי

צמחי מרפא הם דרך בטוחה ויעילה לאזן את רמת הדלקתיות בגוף. ישנם צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי דלקתית מובהקת ומוכחת הן לתאי העין והן למערכת העיכול. צמחי מרפא אנטי דלקתיים מכילים חומרים פעילים כגון חומצה סליצילית הפועלת להורדת רמת הדלקת. בנוסף, ישנם צמחי מרפא בעלי פעילות משקמת ומחזקת את העין. העין הינה איבר רגיש מאוד. דלקת בעין גורמת להרס של תאי העין על ידי, בין השאר, יצירת רדיקלים חופשיים. צמחי מרפא מוכרים העשירים בנוגדי חימצון מנטרלים את הרדיקלים החופשיים בעין ומונעים נזק לתאי העין.


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהכיצד תזונה יכולה לסייע בטיפול יעיל באובאיטיס קדמי

חומצות שומן אנטי דלקתיות משפיעות על הורמונים מקומיים מעודדי דלקת. על ידי התאמה של תכנית תזונתית ניתן לאזן את רמת הדלקתיות בגוף, למתן את התגובה החיסונית ולמנוע את ההתקף הדלקתי הבא. בנוסף, התאמה של תכנית תזונתית תעזור בשיקום מהיר של ריריות המעי ותאי העין. ישנם מזונות ספציפים בעלי חומרים פעילים התורמים לבריאות העין ומסייעים למניעת נזק נוסף לתאי העין.


תוצאות הטיפול באובאיטיס קדמי

איתי נרתם לתכנית הטיפול במלואה. למרות גילו הצעיר הוא הבין את חשיבות הטיפול ונרתם לשינוי התזונתי באופן מלא. בנוסף, הוא החל ליטול פורמולת צמחי מרפא שהותאמה באופן אישי למצבו. בפגישת הביקורת לאחר כחודש איתי דיווח כי כאבי הבטן פחתו בצורה דרמטית, היציאות התאזנו והכאבים בעין פחתו מאוד. הוא הרגיש יותר אנרגטי ואופטימי. איתי קיבל תמיכה לשמירה על התכנית התזונתית - התפריט המגוון אפשר לו להתמיד בתכנית הטיפול. בביקורת אצל רופא עיניים לאחר כשלושה חודשי טיפול נמצא כי העין נקייה כמעט לגמרי ונמצאו תאי דלקת בודדים. איתי ממשיך עם תכנית הטיפול באופן עצמאי ובשיחת טלפון לאחר כשנה סיפר כי מצבו נשאר יציב וטוב, נטילת הסטרואידים צומצמה מאוד לרמה מינימלית של מניעה ובעיית הקרוהן כמעט ולא מטרידה אותו.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329