אובאיטיס קדמי | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה


תלונות עיקריות:

אובאיטיס קדמי עם אודם בעין והפרעות ראייה


רקע אודות המטופל:

פיני, בן 57, נשוי עם 2 ילדים גדולים, עובד כיועץ ארגוני בחברה גדולה, מדווח כי בתקופות מסוימות יש הרבה עומס בעבודה, בתקופות אילו עובד מבוקר עד ערב, לאחרונה תקופה עמוסה מאוד.


פירוט תלונות עיקריות:

לפני שלושה חודשים אבחן רופא עיניים כי פיני סובל מאובאיטיס קדמי וזאת לאחר שהוא התלונן על כך ששדה הראייה שלו השתבש. בעקבות כך קיבל פיני טיפול ששילב סטרואידים בכדורים וסטרואידים בטיפות עיניים. הסטרואידים שיפרו את מצבו בצורה משמעותית. הוא הפסיק בהדרגה את לקיחת הסטרואידים בבליעה, על פי הנחיות הרופא, אך שבוע לאחר שהפסיק עם הסטרואידים חלה החרפה. הוא נאלץ שוב ליטול סטרואידים לתקופה נוספת. פיני הבין שעל מנת למנוע מצב שבו הוא יצטרך ליטול סטרואידים באופן קבוע הוא חייב לנסות כיוון טיפולי אחר ולכן החליט להתחיל בטיפול נטורופתי.


פירוט תלונות ברקע:

לפני שנתיים אובחן פיני עם סרטן הערמונית בשלבים הראשונים שלו. הוא קיבל הקרנות וטיפול הורמונלי, הגידול נעלם, ומאז הוא במעקב. הוא מספר שתקופת האבחון והטיפול הייתה מאוד מלחיצה ומתישה.


מה זה אובאיטיס?

אובאיטיס מתייחס לדלקת בחלק פנימי כלשהוא של העין. הדלקת יכולה להיגרם מזיהום כגון וירוס או חיידק, ואז לרוב הטיפול הוא נקודתי. ברוב המקרים אובאיטיס נגרמת עקב תהליך אוטואימוני, תהליך בו תאי מערכת החיסון פוגעים בתאי העין, יוצרים דלקת וגורמים לנזק והרס של התאים. התוצאה היא שיבושים חמורים בראייה עד ירידה משמעותית ביכולת הראייה. בגישה הנטורופתית יש השפעה משמעותית לתזונה ואורח החיים שלנו על תפקוד מערכת החיסון ועל רמת הדלקתיות בגוף.

תהליכים כרוניים המעודדים תגובתיות יתר של מערכת החיסון מושפעים מסוג המזון שאנו אוכלים, מרמת המתח ומרמת החיוניות של שאר מערכות הגוף.

טיפול נטורופתי לאובאיטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לאובאיטיס


יעילות הטיפול הנטורופתי באובאיטיס קדמי

מטרת הטיפול הנטורופתי באובאיטיס היא לאזן את מערכת החיסון ועל ידי כך למנוע את התהליך הדלקתי הפוגע בעין. במסגרת הטיפול נערך תשאול מקיף על מנת להגיע לאבחנה מה הסיבה לחולשה החיסונית. לאחר הבנת התמונה המלאה נבנית תכנית טיפול אישית הכוללת תכנית תזונתית, התאמה של צמחי מרפא ותוספי תזונה.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329


במקרה של פיני הביטוי לחולשה החיסונית היתה לא רק האובאיטיס אלא גם תאי הסרטן שהופיעו בערמונית. שתי המחלות, בחלקן, הן ביטוי לחולשה של מערכת החיסון שתפקידה לחסל תאים סרטניים ולמנוע מהם להתפתח. על ידי בניית תכנית טיפול מתאימה אפשר לחזק ולאזן את מערכת החיסון כך שהיא תפעל בצורה ממוקדת ומתאימה בגוף.


צמחי מרפא לטיפול באובאטיס קדמי

מטרת פורמולת צמחי המרפא היתה לאזן את מערכת החיסון ולהגביר בצורה משמעותית את הפעילות האנטי דלקתית ונוגדת החימצון בעין. אחד הגורמים להרס תאי העין בזמן דלקת היא יצירת רדיקלים חופשיים, כתוצאה ישירה של הדלקת, שפוגעים והורסים את תאי העין. צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי חימצונית ספציפית לעין כגון בילברי וג'ינקו יכולים לסייע למזער נזק זה ולפעול כנוגדי דלקת בעין.


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהכיצד תזונה יכולה לטפל באובאיטיס קדמי

התכנית התזונתית התמקדה בתזונה עשירה במזונות נוגדי דלקת, מאזני מערכת חיסון ואנטי חימצוניים. לאחר שהותאמה תכנית מפורטת לפיני הוא הוריד מהתפריט שלו את סוגי המזון אשר עלולים היו להגביר את רמת הדלקתיות בגוף. לפיני נבנה תפריט מגוון המתאים לסדר היום שלו, נמצאו פתרונות תזונתיים לימים הארוכים שהוא בעבודה, והתכנית התזונתית הותאמה לסדר יומו.


תוצאות הטיפול באובאיטיס קדמי

לאחר הכניסה לתהליך הטיפולי, פיני החל להוריד בהדרגה את כדורי הסטרואידים, בליווי וידיעת הרופא, ובמקביל החל לסגל לעצמו את התכנית התזונתית ונטילה קבועה של צמחי מרפא ותוספי תזונה אנטי דלקתיים. בפגישתנו לאחר כחודש פיני דיווח כי הוא הסתגל לתפריט החדש, הוא מרגיש הרבה יותר אנרגטי, מערכת העיכול מתפקדת טוב יותר והכי חשוב - הוא ללא כדורי סטרואידים וכמעט ללא דלקת בעין. בפגישה השלישית לאחר כחודשיים וחצי פיני סיפר שבאישור הרופא שלו הוא הפחית את טיפות הסטרואידים בהדרגה עד להפסקה לגמרי והמצב מאוזן לחלוטין. במעקב טלפוני לאחר כחצי שנה מתחילת הטיפול פיני סיפר כי האובאיטיס לא חזר, הוא מתמיד בתכנית ארוכת הטווח, מרגיש טוב, התרגל היטב לתפריט ולאורח חייו החדש.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329