אובאיטיס קדמי עם אדמומיות וכאבים | סיפור הצלחה טיפולי

 

תיאור מקרה של מטופל בקליניקה


תלונות עיקריות:

אובאיטיס קדמי המתבטאת באדמומיות בעין מלווה בכאבים


רקע אודות המטופל:

שאול, בן 57, נשוי עם 6 ילדים, עובד כמהנדס בניין, סובל ממתחים רבים, מספר כי העבודה מאוד מלחיצה, אחריות גדולה והרבה שעות עבודה, בנוסף אחד מילדיו נפגע לפני כמה שנים מתאונת דרכים וסובל מנכות.

פירוט תלונות עיקריות:

שאול החל לסבול מאדמומיות בעין לפני כ 7 חודשים. בהתחלה הוא חשב שמדובר באלרגיה עונתית, שממנה הוא סובל בתקופת האביב, אך האדמומיות לא חלפה והתווסף כאב ושינויים בראייה. בבדיקה אצל רופא עיניים נמצא כי יש לשאול דלקת בחלק הפנימי של העין ושהוא סובל מאובאיטיס. שאול עבר סדרת בדיקות מקיפות לשלול שהדלקת על רקע חיידקי או ויראלי. נמצא כי הסיבה לאובאיטיס של שאול היא על רקע אוטואימוני. הוא החל לקבל טיפות עיניים המכילות סטרואידים. בחודשים שלאחר מכן הופיעו התקפים חוזרים ונשנים, כול פעם שאול היה זקוק ליטול סטרואידים בכדורים. הוא הגיע אליי מותש מתדירות ההתקפים ורצונו היה לאזן את מצבו הרפואי על מנת שיוכל לשוב לשגרת חייו.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329פירוט תלונות ברקע:

שאול מתלונן שמידי פעם יש לו כאבי ראש. כול פעם הוא לוקח כדור משכך כאבים וזה עוזר. בייחוד אם לא ישן מספיק בלילה או לאחר יום עמוס בעבודה מתפתח כאב הראש. הוא סובל מכאבי ראש כבר שנים רבות. בתשאול עלה כי תפקוד מערכת העיכול של שאול לא תקין. מזה שנים יש לו יציאות אחת לשלושה-ארבעה ימים. הוא טען שזה המצב הרגיל שלו והוא לא  מכיר אחרת. הוא מעולם לא חשב שזה לא תקין. לפעמים היציאה קשה ולפעמים היא רגילה.

מה זה אובאיטיס?

דלקת בענביה, או בשמה הלועזי "אובאיטיס", היא דלקת בחלק הפנימי של העין. הדלקת נגרמת עקב פעילות מוגברת של מערכת החיסון התוקפת את תאי העין. הסיבות לפעילות המוגברת של מערכת החיסון יכולה להיות עקב זיהוי חיידק או וירוס שפלש לעין. לדוגמא בעקבות הרפס, חיידק השחפת, חיידק הסיפיליס ועוד. יחד עם זאת, הסיבה הכי שכיחה לאובאיטיס הינה אוטואימונית, כלומר, שמערכת החיסון תוקפת את תאי העין ללא סיבה ברורה. כתוצאה מהדלקת נוצר נזק לתאי העין, הראייה משתבשת ולעיתים מצב זה מלווה גם בכאב.

תהליכים כרוניים המעודדים תגובתיות יתר של מערכת החיסון מושפעים מסוג המזון שאנו אוכלים, מרמת המתח ומרמת החיוניות של שאר מערכות הגוף.

טיפול נטורופתי לאובאיטיסלילך נהרי - טיפול טבעי לאובאיטיס

יעילות הטיפול הנטורופתי לאובאיטיס

המטרה בטיפול הנטורופתי היא למצוא את הגורמים והסיבות שהובילו לפעילות יתר של מערכת החיסון. הסיבות לשיבוש בתפקוד מערכת החיסון יכולות להיות שונות מאדם לאדם והם כוללות תזונה לקויה פרו-דלקתית, מתח, חוסר שינה, חסרים תזונתיים, אי סבילות למזון ועוד. במסגרת הטיפול הנטורופתי המטופל מאובחן לגבי הגורמים שהובילו להתפרצות האובאיטיס ותכנית הטיפול מותאמת בהתאם לאבחנה.


שאול חי במשך שנים במתח רב ובהרגלי תזונה עמוסים במרכיבים אלרגניים. היציאות בתדירות נמוכה הם ביטוי למערכת עיכול המתפקדת בצורה לא תקינה וכתוצאה מכך לריקון לא יעיל של חומרי פסולת מהגוף. רעלים ורעלנים נשארים בגוף, משפיעים על חוסר איזון של מערכת החיסון ומעודדים תהליכי דלקת. ניקוי וחיזוק מערכת העיכול על ידי התאמה של תכנית טיפול נכונה תוביל למערכת חיסון מאוזנת יותר.


צמחי מרפא במצבי אובאטיס 

השימוש המקצועי בצמחי המרפא כולל התאמה של פורמולה המכילה כמה צמחים שפעילות כול צמח משלימה אחת את השניה ומחזקת אחת את השניה - פעילות סינרגיסטית. בניית הפורמולה היא אינדיוודיאלית לכול מטופל ומטרתה לתת מענה לשורש הבעיה. במקרה של שאול, בנוסף לצמחי מרפא אנטי דלקתיים, הוספתי צמחי מרפא שיעודדו ניקוי פסולת מהגוף ויעזרו להפחתת רמות המתח, כול זאת על מנת לאזן את מערכת החיסון.


רוצה שנחזור אליך לייעוץ?

* שדות חובהתזונה בטיפול מוצלח לאובאיטיס

לתזונה תפקיד מרכזי לאיזון חיסוני. התאמה של תכנית טיפול תזונתית פועלת בכמה רמות - העשרת התפריט במזונות בעלי פעילות נוגדת חימצון בעין על מנת למנוע נזק נוסף בעין, הגברת חומצות שומן חיוניות המעודדות הפחתת דלקת והורדת התגובה החיסונית על ידי הסרת מזונות בעלי פעילות אלרגנית. התאמה של תכנית טיפול נכונה ונגישה למטופל תוביל לסביבה אופטימלית לבריאות העין.


תוצאות הטיפול באובאיטיס ובצקת בעין

שאול התחיל את תכנית הטיפול כשהוא עדיין לוקח כדורי סטרואידים ויורד במינון בהדרגה על פי הנחיות הרופא. בעקבות הטיפול החלו כל בני ביתו של שאול לעשות שינוי בהרגלי החיים, מה שהקל על שאול את התהליך. בנוסף הוא התמיד עם לקיחת צמחי המרפא ותוספי התזונה במינון אופטימלי. לאחר כחודש הוא סיים עם נטילת כדורי הסטרואידים. מעקב אצל רופא עיניים הראה כי אין החמרה בדלקת למרות שהפסיק עם הסטרואידים.

לאחר חודשיים מתחילת הטיפול ההטבה בעיניים נשמרה. לא נראתה דלקת בעין. שאול דיווח שהוא מרגיש הרבה יותר טוב באופן כללי, שהוא יותר עירני, לא סובל מכאבי ראש, והיציאות שלו סדירות כול יום. הוא אימץ את התכנית התזונתית כאורח חיים. התאמתי לו מינון של צמחי מרפא ותוספי תזונה למניעה להמשך. בפגישת מעקב לאחר חצי שנה שאול דיווח כי האובאיטיס לא חזר. הוא ממשיך להרגיש טוב, נמרץ וחיוני. כול הבדיקות שעשה תקינות.


טיפול טבעי ממוקד לאובאיטיס
לילך נהרי ND Cl.H, נטורופתית מוסמכת
התקשרו למידע וייעוץ - 1-700-700-329